Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował u siebie Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Pasta co możecie o nim powiedzieć ??

 

2876114322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś stosował u siebie Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Pasta co możecie o nim powiedzieć ??

 

Mam osobiście i używam dafota.2.xw21358038239s.jpg.smm220266-Komplett-Meguiars-Tech-Wax-2.jpg&th=4046

 

 

dobry ale na wiosnę idę w woski i będzie Collinite 476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Collinite 476 - jak dla mnie najlepszy wosk plus do tego Poorboy's black hole (do ciemnych lakierów) i jest bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Collinite 476 - jak dla mnie najlepszy wosk plus do tego Poorboy's black hole (do ciemnych lakierów) i jest bajka

 

Proponuje pisac od razu cene i wydajnosc chemii, ktora polecacie.

Dla jednego bedzie tanio, a dla innego drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje pisac od razu cene i wydajnosc chemii, ktora polecacie.

Dla jednego bedzie tanio, a dla innego drogo.

 

Collinite 476 - cena ok 80,00 zł - bardzo wydajny wosk

Poorboy's bkack hole - 65,00 zł - bardzo wydajny

oba środki starczają na długi czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Collinite 476 jest znany ze swojej długowieczności, lecz moim zdaniem to wosk na zimę. Na lato proponuję inne woski np Poorboy's Natty's Red koszt to około 85zł. Daje bardzo łądny weet look i trzyma się na samochodzie dosyć długo. No i ładnie pachnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było o nim nawet na tym forum... nawet ze zdjęciami tylko trzeba poszukać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie środki polecacie na ten sezon do odpicowania naszych aut.

Coś sprawdzonego i dający dobry efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co polecicie do ciemnego lakieru i na retusz rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co polecicie do ciemnego lakieru i na retusz rys.

 

Nie napisałeś, czy będziesz działał ręcznie, czy maszynowo.

 

Wiadomo - maszynowo, w minimum 2 etapowej (najlepiej 3) korekcie efekt będzie ok.

 

Jeżeli ręcznie, to narobisz się, a efekt będzie średni. Mimo to możesz spróbować:

 

- MEGUIARS SWIRLX cena ok. 50zł

- na koniec wosk - na lato polecam jakiś podbijający głębie koloru (np. DODO JUICE PURPLE HAZE za ok. 30zł tester 30ml, a starczy Ci na kilka aplikacji), na zimę wspominany tu Collonite 476 za ok. 80zł (ten starczy Ci na kilka lat :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co polecicie do ciemnego lakieru i na retusz rys.

Ultimate Compound + PB Black Hole i z wosków Lusso Oro, który dopełni fajnie głębię po Black Hole. Z innych wosków to co chłopaki pisali wcześniej PB Natty's Red lub Collinite 476 one z kolei sprawią, że lakier nabierze blasku.

Lusso Oro można kupić tester, który spokojnie wystarczy na 5-6 woskowań. Trzeba próbować testować i szukać efektu, który będzie najbardziej dopowiadał. Ja na poprzednim pasku miałem ciemny lakier i wiele przetestowałem chemii, aż zostałem przy zestawie, który podałem jako pierwszy. Teraz mam srebrnego i mój aktualny zestaw to Ultimate Compound + PB White Diamond + Collinite 476.

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co polecicie do ciemnego lakieru i na retusz rys.
Ja wlasnie jestem po promocyjnej maszynowej polerce z groupona. 100zl zmiast 270zl. Wg mnie polerka wykonana jak za 100zl, a moze i slabiej. Wszystkie syfki z lakieru zeszly, ale patrzac pod odpowiednim katem dalej widac tysiace microrysek z np. automyjni. Auto prezentuje sie lepiej niz przed, ale sadzilem ze efekt bedzie lepszy. Uzywali pasty bardzo lekkosciernej 3M.

 

Czym czyscicie syf po klockach na alusach - takie kropeczki czarne? Niby specjalny plyn do czyszczenia felg to pic na wode ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie jestem po promocyjnej maszynowej polerce z groupona. 100zl zmiast 270zl. Wg mnie polerka wykonana jak za 100zl, a moze i slabiej. Wszystkie syfki z lakieru zeszly, ale patrzac pod odpowiednim katem dalej widac tysiace microrysek z np. automyjni. Auto prezentuje sie lepiej niz przed, ale sadzilem ze efekt bedzie lepszy. Uzywali pasty bardzo lekkosciernej 3M.

 

Czym czyscicie syf po klockach na alusach - takie kropeczki czarne? Niby specjalny plyn do czyszczenia felg to pic na wode

 

To jest właśnie Groupon, odwalają wszędzie maniane, żeby tylko coś kasy wyrwać.

Hologramów też pewnie narobili? Pod słońce będzie widać miejsca koliste gdzie jeździł polerką. Najgorsze jest to, że po takich paciakach ciężko jest później lakier doprowadzić do ładnego stanu. Mariusz jak będziesz chciał to dam ci namiar na ziomka, który zawodowo zajmuje się Auto Detailingiem i za 300zł zrobi ci lustro z lakieru, porządnie doradzi jak dbać i konserwować żeby jak najdłużej utrzymać dobry efekt.

A co do felg to ja swoje woskuję, wtedy pył się tak nie ima bardzo, no i najważniejsze nie dawać mu za długo leżeć na feldze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hologramów też pewnie narobili?
Jakos nie rzucily mi sie w oczy, ale zapomnialem dodac ze moj ma lakier bardzo delikatny akryl, a nie metalic. Hologramy mialem zrobione przez poprzedniego wlasciciela niemca, tak jakby polerka byla robiona na sucho.
A co do felg to ja swoje woskuję, wtedy pył się tak nie ima bardzo, no i najważniejsze nie dawać mu za długo leżeć na feldze
U mnie to juz po ptokach ;)
Mariusz jak będziesz chciał to dam ci namiar na ziomka, który zawodowo zajmuje się Auto Detailingiem i za 300zł zrobi ci lustro z lakieru, porządnie doradzi jak dbać i konserwować żeby jak najdłużej utrzymać dobry efekt.
Zawsze niamiary sie przydadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Collinite 476s!!! Super wosk w miarę dobrej cenie.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam POORBOY'S WORLD NATTY'S PASTE WAX w zależności od koloru lakieru blue, red -> ciemne i WHITE -> jasne

 

bardzo dobrze się nakłada i długo trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast Black Hole polecam Prima Amigo- bardzo dobra politura z cleanerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie luknąłem temat wyrywkowo

Ja używam kosmetyków Sonax różne rodzaje bo do wszystkiego (plastiki szyby wosk tapicerka Alufelgi) i jestem mega zadowolony z ich działania łatwości pracy i efektu końcowego i ceny oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności