Skocz do zawartości
killer666

maty grzewcze w lusterka - montował ktoś?

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zrobienia podgrzewanych lusterek poprzez podklejenie pod szkło mat grzewczych, jak to uczyniłem w swoim poprzednim aucie.

PYTANIE: Czy da się odkleić szkło lusterka bez jego uszkodzenia? Jeśli tak, to jak to zrobić?

O odpowiedź proszę osoby z praktyką w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz lusterko i użyj do rozklejania żyłki-w sumie najlepiej tym idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys byl zainteresowany, to mam do sprzedania podgrzewany lewy wkład do lusterka. Czy działa to nie wiem, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z wkładem podgrzewaj suszarką i dopiero po tym rozdzielaj. Można jak radzi The_Saint żyłką, ja delikatnie podważałem i też dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Mam pytanko ja też chce założyc maty ale nie wiem gdzie i pod co je podpiąć. Może pod ogrzewanie tylnej szyby???Może ktoś coś doradzi???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko ja też chce założyc maty ale nie wiem gdzie i pod co je podpiąć. Może pod ogrzewanie tylnej szyby???Może ktoś coś doradzi???!!!

 

Ja podpinałem w poprzednim samochodzie właśnie do ogrzewania tylnej szyby. Działało i bezpiecznik nie palił się. Podłączenie w skrzynce bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba_go

Oczywiście że pod ogrzewanie szyby bo tak jest w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w orginale lustereczka do tylnej szybki są podłączone.

Ja robiłem lewe i prawe lustereczko. Maty zakupiłem na allegro, robocizna samemu.

Wszystko działa i od razu inny swiat w zimie czy jak zaparują szkła. A jak to fajnie wygląda jak lód sam zaczyna spływać z lustereczek. :P hihi

 

Pozdrawiam, trochę zabawy, delikatności jest podczas rozklejania plastiku od odblasku ale delikatnie i powoli idzie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a nie mozna podłączyć mat bezpośrednio pod przycisk ogrzewania tylniej szyby tylko jak napisał killer666 trzeba pod bezpiecznik?

Edytowane przez Tomex30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam a nie mozna podłączyć mat bezpośrednio pod przycisk ogrzewania tylniej szyby tylko jak napisał killer666 trzeba pod bezpiecznik?

 

Nie można, gdyż przycisk służy do podawania napięcia na przekaźnik, poprzez który napięcie (ale o znacznie większym nateżeniu) jest podawane na szybę, ew. lusterka.

Bez przekaźnika styki w przycisku dość szybko by się wypaliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tyłu mam sie w niego wpiąć jak to wygląda wyciągnąc cała tą półke z bezpiecznikami? Ogólnie jak to zrobic?

Edytowane przez Tomex30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi kolega powiedzieć który to przekaźnik za to odpowiada? bo wertując opis skrzynki bezpieczników/przekaźników nigdzie wzmianki o przekaźniku ogrzewania szyby tylnej lub lusterek nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba nie ma takiego prekaźnika w B3/B4, a przynajmniej nie słychać go u mnie przy włączaniu ogrzewania szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam od roku zamontowalem maty dzialają super Podłączyłem do włącznika podgrzewania tylnej szyby jeden przewód plus minus do masy pamiętaj ż wyłącznik ma dwa przewody prądowe jeden jest cały czas pod napięciem czy jest włącznik włączony czy wyłączony i lusterka cały czas by grzały a drugi przy wyłączeniu tylnej szyby wyłącza lusterka sprawdzić kontrolką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam musze kupic 2 maty grzewcze dotego szkło lusterko bo jak dzisiaj sprawdzałem to pekło.pytanie takie prawe lusterko jest zwykłe bez tego paska a lewe ma pasek???tak wiec z prawej mam wypuszczone 2 kabelki do grzania ale niemam grzanego lusterka wiec musze zakupic mate prosze o rade czy te maty beda sie nadawac do lusterek oto linki

 

http://allegro.pl/maty-grzewcze-do-lusterek-gb-10-i1403230457.html

 

a szkło lusterka to kupie w sklepie nawet od passka b3 beda sie nadawac??

 

prad jak i w prawym i lewym lusterku jest.wiec tylko maty i lusterko i oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od B3 będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czy nie lepiej kupic gotowy wklad zamiast bawic sie w klejenie mat

 

mi nie grzalo i po zakupie samej maty zaczolem odklejac niedzialajaca - oczywiscie szklo mi peklo wiec i tak musialem wklad kupic - roznica w cenie niewielka a godz pracy mniej - caly jak nie masz precyzji i cierpliwosci zegarmistrza to kup od razu komplet - wyciagasz stare szklo odpinasz wtyczke podpinasz nowe - zatrzaskujesz nowe na zaczepie i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj czy nie lepiej kupic gotowy wklad zamiast bawic sie w klejenie mat

Dokładnie, skoro chcesz kupić i szkło i matę to suma wyjdzie taka ze lepiej od razu cały wkład kupić nowy.

Ceny za wkład zaczynają sie od 25 zł.

http://allegro.pl/listing.php/search?string=passat+b4&category=18713

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź na szrot i kup szkło razem z matą. miernikiem sprawdź czy sprawna mata. nie kupuj tych mat z alledrogo bo to kupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności