Skocz do zawartości
maryjan82

jakie śruby do alu??

Rekomendowane odpowiedzi

zakupilem alu do mojego paska i mam pytanko czy wystarcza oryginalne śruby czy musze zakupic specjalne do aluminiaków. z góry dzieki za dobre rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same, chyba że masz jakieś kosmiczne felgi i śruba z nich ledwo co wystaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie koniecznie bo moje alufelgi kosmiczne nie są a śrubę mam o 1cm dłuższą do nich, musisz przymierzyć ile wystaje tobie śruba na zwykłej feldze a ile na alusie, jeżeli na alusie wystaje tylko 0,5 cm to chyba jasne że koła mogą cię wyprzedzić więc przymierz i będzie temat jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy według Was śruby do alufelg różnią się tylko długością?

Od razu odpowiem że nie! Różnią się też stożkiem. Jeśli masz orginalne alu to wtedy śruby od felg stalowych są ok, a jeśli nie to lepiej zmienić śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie bo są śruby stożkowe i kuliste ale alusy też są robione na stożek i kulę więc wszystko zależy od sytuacji (producenta alufelg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady , zaraz ide obadac jak to u mnie jest, pozdro alll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec jest tak w stalowych wkreca sie 16 mm a w alu 15 mm wiec chyba nie powinno byc problemu z wyprzedzajacym mnie kolem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOTAIR tak masz racja chwyciłeś mnie za słowo. Właśnie o to mi chodziło że są dwa rodzaje (stożkowe i kuliste) i pisząć poprzedniego posta brakło mi słowa. Ale wszyscy pisali o długości śruby a nikt o tym czy stożek czy kula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu jak tak, powinna się wkręcić powyżej 1cm a najlepiej 1,5cm. Zbyt długa śruba powoduje zblokowanie tarczy abs w przednich kołach a nawet może ją uszkodzić. No i zwróć uwagę czy śruba ma stożek czy kulę i jak to jest w alufeldze. Jeżeli alus jest na kulę to śrub stożkowych nie powinieneś dawać tylko kuliste ale jeżeli alus jest na stożek to właściwie nie ma znaczenia jakie dasz śruby bo i tak się to trzymać będzie kupy:Dale mi wyszło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie ale ten sma problem :D

Na dniach będe miał alusy Dezent. Jak poznac czy felga jest na śrube stozkową czy kulista :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun. to powinno być widoczne w feldze, czy jest stożek czy kulka.

dla zainteresowanych

kiedyś do alu kupowałem kpl śrub do alu od poloneza ze starym systemem hamulcowym (chyba) są dłuższe o jakiś 1cm i mają stożek. za szt płaciłem jakieś 2 pln. mam je już w trzecim VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności