Skocz do zawartości
Maki

Przedłużona gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

TAk mozesz w calej europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to były takie awarie, że unieruchomiły Ci samochód?

 

Zastanawiam się nad tym ubezpieczeniem, w pełnej wersji na dodatkowe 3 lata. Ale ponieważ niedawno miałem przykre doświadczenie z Gwarancją Mobilności (zostałem olany, bo przyjechałem do serwisu sam, a nie zawołałem lawety), to podchodzę z dużą nieufnością do tego wynalazku...

 

Zastanawiam się teraz czy takie dodatkowe ubezpieczenie zadziała jeśli będzie to np. awaria nawigacji (czyli samochód jeździ, ale coś się popsuło i powinno być naprawione)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja Mobilności to zupełnie inny wynalazek. W niej właśnie chodzi o to iż możesz domagać się pomocy gdy auto nie nadaje się do jazdy. (obejmuje ona np: holowanie, nocleg itp.) Dodatkowa Gwarancja musi zostać dokupiona - Gwarancja Mobilności jest bezpłatna i odnawiana co rok pod warunikiem serwisowania auta w ASO.

 

Warto dokupić dodatkową gwarancje - mnie zwróciła się już 3 krotnie. Nie miałem nigdy z nią problemu, jedyną denerwującą sprawą jest pozostawianie auta w serwisie na minimum 3 dni, ponieważ jest ona załatwiana jak szkoda z ubezpieczenia i musi pojawić sie rzeczoznawca w ASO. (nie jest to regułą ale zazwyczaj tak bywa - jedną z napraw zatwierdzili telefonicznie w jeden dzień)

Edytowane przez conquer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, wiem, że Gwarancja Mobilności to zupełnie co innego. Chodziło mi o to, że zdążyłem przekonać się, że ta Gwarancja Mobilności nie zawsze działa, a jeśli jest jakakolwiek wątpliwość, to będzie później na niekorzyść klienta - smutne, ale prawdziwe.

 

Takiego właśnie podejścia obawiam się w przypadku "dodatkowej gwarancji" pt. Life Time.

 

Conquer, czy możesz napisać jakie były to awarie? Czy sam dostarczyłeś samochód do ASO, czy też był odholowany? Czy któraś z awarii umożliwiała korzystanie z samochodu, ale była jednak usterką (np. awaria radia, klimatyzacji, czegokolwiek z wyposażenia, co nie unieruchamia samochodu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiem, że Gwarancja Mobilności to zupełnie co innego. Chodziło mi o to, że zdążyłem przekonać się, że ta Gwarancja Mobilności nie zawsze działa, a jeśli jest jakakolwiek wątpliwość, to będzie później na niekorzyść klienta - smutne, ale prawdziwe.

Rozumiem, z się zrażasz, ja też tak miałem, chciałem lepiej, sprawniej może taniej ale mi przeszło. Na początek przeczytaj dokładnie co w gwarancji mobilności zapisano, pomyśl,że masz do czynienia z niemiecką biurokracją a potem wymagaj i zobaczysz,że to działa. Nie korzystałem jeszcze z Life Time (gwarancja fabryczna) chciałbym nie musieć ale wolę mieć ewentualne podstawy do żadania zwrotu kosztów naprawy niż ich nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na naprawę przyjeżdżałem na kołach - wymienianą miałem między innymi kolumnę kierowniczą i moduł komfortu, jakiś elektrozawór od spalin, czujniki parkowania, trochę tego było. Nie miałem problemu z tą gwarancją (polisą ubezpieczeniową). Szykują się kolejne naprawy, więc na pewno po raz kolejny z niej skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym trochę z reaktywować ten temat. czy ktoś się w ostatnich miesiącach nabył ta gwarancję(ubezpieczenie)??? ile ona kosztuje?? głównie chodzi mi po pakiet na dodatkowe 3 lata i pełną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 4000 tyś

4000tyś = 4000 000 = 4mln zl.... droga ta gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem, że tą "gwarancją" mogą być objęte wyłącznie auta kupione w salonie w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erko1 A Ty wykupujesz tą dodatkową gw???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat, ale ^^w końcu skorzystałem z przedłużonej gwarancji Allianz. Mam wykupiony pełny pakiet. Przestało działać mi spryskiwanie reflektorów, podjechałem do ASO, okazało się, że pompka jest spalona, nowa w serwisie 450 zł, koszty pokryje Allianz :D już zamówili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czekam na telefon z serwisu bo troszkę mam zamówione na tej GW:)heh długo czekałeś nazgode i wymianę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie byłem w poniedziałek (2.05), dzisiaj dostałem telefon, że w poniedziałek mogę przyjechać na montaż. Wtedy przyjęli zgłoszenie i powiedzieli, że się już wszystkim zajmą, a ja nie muszę za niczym chodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy! czy wy czasem nie piszecie o gwarancji

Nie! Piszemy o gwarancji VW Life Time w firmie Allianz to zupelnie cos innego niz podany przez Ciebie link. Dla ścisłości poslugiwanie się terminem "gwarancja" to znaczne uproszczenie, jest to wlaściwie ubezpieczenie kosztów naprawy sprzedawane przez VW i jak widziałem AUDI, nie wiem jak w innych markach VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno z tego skorzystam. Dla mojego samochodu jest to koszt 3700 zł na 3 lata, pod warunkiem, że wykupię to do 6 miesięcy od daty odebrania samochodu. Jeśli po tym terminie to doliczają do ceny 25%. Maxymalny czas w jakim ubezpieczenie można wykupić to 18 miesięcy od daty odbioru pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podrożało od czasu gdy ja kupowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek z poczatku 2007 roku a gwarancja sie konczy w tym roku, czyli w sumie 5 lat. Piekna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko ładnie pięknie z tym allianzem ale... :

kupiłem auto z takim pakietem od pierwszego właściciela u którego według jego zeznań oraz wydruku z serwisu wymienił przez okres niecałych 2,5 lat:

1 - pompowtryski sztuk 3

2 - koło dwumasowe

3 - łożysko na mcpersonie

4 - xenon 1 szt.

5 - i coś tam jeszcze

ja przez okres od października 2010 wymieniłem już na allianz

1 - komputer jakiś pod kierownicą

2 - dmuchawa ogrzewania

3 - spryskiwacze lamp

4 - jakieś czujniki w silniku ( kiepsko odpalał i ciągle kiepsko odpala ale co nowe to nowe )

5- i tu jest zonk tydzień temu pojechałem sobie na zawieszenie bo coś stuka, a po co mam płacić pomyślałem, serwis oczywiście auto przyjął zgłoszenie, sprawdził auto i wysłał wniosek o naprawę do allianz i dziś mi dzwoni serwis że, allianz się nie zgodził ze względu na przebieg auta i formę zużycia która nie podlega gwarancji, a pakiet ubezpieczeniowy mam pełny i teraz będzie kwestia wyjaśniania, bo po co piszą że wymienią za free zawiechę jak jak dla mnie jest to rzecz zużywalna.

 

Tak ogólnie to mi się podoba takie serwisowanie bez gotówkowe i kolejne auto napewno też będę chciał z takim pakietem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności