Skocz do zawartości
Preziu

Pobłażliwość Moderatorow

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy jest coś takiego jak warning bo sam się tym bawiłem ale to nie daje żadnych punktów ani zakazów po prostu jest przynajmniej u moda reg g;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki WARNING to chyba za kiepska motywacja, gdy inne ogólnodostępne środki zawiodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ktoś jest dyslektykiem to żadne to dla niego ułatwienie.

 

To jesli nie wie jak sie co pisze to slownik j.polskiego w lape i szuka !!!! a nie pisza bzdety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień czytam pismo pisane ludzi w różnym wieku.....

jestem załamany.....tym co ludzie piszą i jakie błędy robią......

nie zdajecie sobie z tego sprawy.....to jest tragedia......

 

czytając kąciki różne czy inne fora...też widzę błędy ortograficzne....bo gramatykę można jeszcze przełknąć.......i też jestem zażenowany poziomem podstawowej wiedzy z ortografii jęz. polskiego....

 

..i najgorsze jest to, że czasem sam coś pisząc zaczynam się nad pisownią zastanawiać......:mur:

 

IMO jestem za ostrzeżeniami, a następnie wprowadzaniem jakiś kar (oczywiście stopniowych) dla tych co im język polski w gardle i pisowni "staje".... i nie tłumaczcie mi tego dysleksją, dysortografią i jeszcze kilku innymi..........

 

Preziu ..... absolutnie Cię popieram w tym temacie......:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu, chyba nie zdajesz sobie sprawy, że dziennie loguje się tu blisko 1000 (tysiąc!) użytkowników. Bywają dni (np. wczoraj), że na forum pojawia się 100 nowych tematów i 750 nowych postów! Dla mnie to obłęd... podziwiam moderatorów, że tylko tyle tych śmieci widać :P

 

Forum się tak cholernie rozrosło, że na prawdę trzebaby tu spędzać każdą minutę żeby ogarnąć/przeczesać/usuwać wszystko co nie niesie ze sobą wartości...

 

ale... trochę offtopikuję ;)

szukajkę naprawimy, spoko ! :) Jeszcze nie wiem jak, ale kombinuję :P (może mnie Jędruś nie zabije :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(może mnie Jędruś nie zabije :P)

 

Sądzac po jego avatarze, to raczej przebywa w zamkniętym pomieszczeniu :hyhy: ........ (żarcik) Wiec chyba nie musisz sie obawiać.

Wiadomo, ze sporo ludzi sie codzienie loguje i wszystkiego naraz się nie wyłapie. Chodzi mniej więcej o to, ze jak juz takowy post sie znajdzie, to.... po prostu na drugi dzień, lub aż do ponownego zalogowania sie danego USER-a, należy mieć na uwadze dany temat... Bo przeciez takich treści za dużo sie codziennie nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Danek nie wiesz jak bardzo się mylisz - jeden user potrafi założyć kilka tematów w kilku różnych działach, często jeden mod nie nadąża z usuwaniem tego bagna. Zwłaszcza, że ostatnio rożnie bywa z naszą aktywnością - każdy z nas ma pełno obowiązków, które czasem ciężko pogodzić z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pięknie ładnie jest tylko jeden mały problem, właściwie to problemik....

Userzy (przynajmniej część) narzekają na "nadgorliwość modów" (zwłaszcza moją :D ), userzy (inna część) narzekają na pobłażliwość modów. Modzi - każdy robi co innego - wedle swego uznania oczywiście. Brak zdecydowania, brak jednolitego zdania, brak jakiejkolwiek spójności prowadzi do tego typu sytuacji.

Preziu mówisz nie "bójcie się"...powiedz ile razy już czytałeś teksty o zbytniej "ostrości" modów :?: Wiesz ile skarg dostaje jędrek :?: Nie wiesz :?: Ja też nie :P

Nieważne - jest problem, z którym powoli przestajemy sobie radzić. Może w końcu "góra" zwróci na to uwagę.

A nie możecie Biedrona z Modami (wszyscy) ustalić pewnych reguł na zasadzie "co, za co i ile" i egzekwować ich wśród nieposłusznych Userów??? Oczywiście takich samych zasad dla wszystkich w imię równości ( i braterstwa ;) ).

Błędy to jedno (sam robię bo jestem dyscośtam, ale zanim zatwierdzę odpowiedź to sprawdzę pisownie trzy razy).

Druga sprawa to właśnie durne tematy nowych wątków, które nie dość, że powielają się po raz enty to jeszcze brzmią idiotycznie (wołanie o pomoc itp.) jak już zauważył Preziu.

Panowie - trza być twardym a nie miętkim ;)

Zróbcie z tym porządek.

Niech to nadal będzie solidne forum (takie jak było), a nie śmietnik cudacznych wątków, tematów i innych "objawień".

Pozdrawiam i życzę konsekwencji w działaniu.

Łukasz.

PS. Pozdrawiam równiez "GÓRĘ" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100[/b] nowych tematów i 750 nowych postów! Dla mnie to obłęd... podziwiam moderatorów,

Forum się tak cholernie rozrosło, że na prawdę trzebaby tu spędzać każdą minutę żeby ogarnąć/przeczesać/usuwać wszystko co nie niesie ze sobą wartości...

 

Masz absolutnie rację w tym, że ciężko jest nad tym zapanować......i chylę czoła moderatorom bo wiem, ze nie jest to słodkie wyzwanie jak się niektórym wydaje.....

..nie każdy też ma czas codziennie czytać dziesiątki czy setki postów i je poprawiać......i to też nie jest niczym niezwyczajnym....

 

Nie jestem też przeciwko tym, którzy czasem zrobią jakiś błąd w literówce, albo nawet jakiś inny im się zdarzy (nawet ortograficzny).... ale są tacy co w każdym kolejnym poście robią takie błędy notorycznie.......

i to powinno być naganne.......

 

ale nadal twierdzę jedno......pisząc posta...i klikając w "zatwierdź odpowiedź" powinno się go najpierw jeszcze raz przeczytać......i przynajmniej napisać go w ojczystym języku.....starać się poprawić błędy.....no chyba że ktoś nie umie lub do szkół nie uczęszczał..........to wtedy.........wiadomo co.......

 

tzw "recydywistom" mówimy stanowcze NIE......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pisowni - czekam tylko aż zacznie działać jej sprawdzanie. Na starym forum ostro tępiłem błędy, ale miałem podstawę - przycisk 'PISOWNIA'. Teraz go nie ma i trudno wymagać, żeby ludziska edytowali posty ze słownikiem w ręku.

Wolałbym, żeby autor postu się wysilił i poprawił błędy sam, dlatego kończy się na czerwonym wyróżnieniu.

Nie jestem też przeciwko tym, którzy czasem zrobią jakiś błąd w literówce, albo nawet jakiś inny im się zdarzy (nawet ortograficzny).... ale są tacy co w każdym kolejnym poście robią takie błędy notorycznie...

i to powinno być naganne...

 

ale nadal twierdzę jedno......pisząc posta...i klikając w "zatwierdź odpowiedź" powinno się go najpierw jeszcze raz przeczytać......i przynajmniej napisać go w ojczystym języku.....starać się poprawić błędy.....no chyba że ktoś nie umie lub do szkół nie uczęszczał..........to wtedy.........wiadomo co.......

 

tzw "recydywistom" mówimy stanowcze NIE......

No taki właśnie jest i mój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę dość ten wątek przyznam. Wszyscy wypowiadający się mają podobne zdanie. Więc czemu nie widać działań w kierunku poprawy funkcjonowania forum?????? Znów się skończy na gadaniu, a najdalej za jakieś dwa tygodnie będzie wątek,że mod był nadgorliwy i działania złagodnieją w celu uciszenia dyskusji. Błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane pisowni na tym forum nie wróci - zapomnijcie niestety. Jedyne wyjście dla "ortograficznych inaczej" to firefox i jego wbudowany słownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzane pisowni na tym forum nie wróci - zapomnijcie niestety.

A można wiedzeć czemu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie :)

Tak sobie czytam i coraz czesciej mnie czerwona zalewa, na jeden ekran w dziale Passat B5 chyba z 5 postow o temacie: pytanko, jak to zrobic, pomocy, poprosze o porade, problem ratujcie etc etc

 

Zaproponowałem nakaz używania TAGów, ale bez efektu.

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21099

 

a) Chce czytać tematy związane z Passatami z sinikami benzyny - nie mam takiej możliwości. Musze przeglądać wszystko bo nie stosuje się tagów w nazwach tematów.

b) Chcę czytać tematy odnośnie silnika AEB. Absolutnie nie mam możliwości znalezienia, lub też wzrokowo przebierania.

c) Chce olać tematy z silnikami diesla i nie zaglądać tam - nie mogę, bo widzę wiecznie tytuły: Nie działa, dymi, nie pali, kopci, stuka, piszczy - Ale co ? To wiem dopiero czytając posty głębiej

 

Zanim jednak Administracja weźmie się za restrykcje odnośnie pisania przez userów, powinna zabdać o:

 

a) strony forum znalezione przez szukajkę, które notorycznie wyrzucają NOT FOUND

b) Dorobienie pod awatarem i nakaz wpisania typu passata, symbolu silnika podając jednoczesnie link do ściągawki dla mniej wtajemniczonych. Ułatwi to identyfikacje auta usera który nie zbyt jasno opisuje problem, lub też po znalezieniu tematu w szukajce.

c) działający, wyświetlający zdjęcia w "warsztacie" na str. gł.

d) uporządkowanie działów na forum. Na cholere jest dział ogolno techniczny a pod nim techniczny z podziałem na modele ? Toż to masło maślane. Lub też dział "Ogólne" z wyjaśnieniem "Ogólne tematy dotyczące passatów" czemu to ma służyć ?

 

Wybaczcie moje ględzenie. Nie jestem malkontentem, ale porządek tu przydałby się bardzo.

Ostatnio klikam tu szukając informacji odnośnie interesujących mnie zagadnień szlag mnie trafia. Albo nie działają podstrony po zmianie forum, albo nie wyswietlają się zdjęcia, albo nie wiadomo do czego odnosi się tytuł tematu.

Czasami prędzej w google jest coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc - ale te ŻYCZENIA to w innym dziale :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc - ale te ŻYCZENIA to w innym dziale :cool:

W jakim ? Nie odnosi się to do Propozycje i informacje dotyczące forum ? Odpowiedziałem na rzucony temat przez Prezia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odnosi się to do tematu " Pobłażliwość Moderatorow". Nie ma to zupełnie nic wspólnego. Wszystko o czym piszesz jest w trakcie rozwiązywania - nie od razu Rzym zbudowano. OFFTOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Doc, czy Ty nie chcesz iść na łatwiznę? Zdobywanie wiedzy kosztuje nie tylko finansowo, ale i czasowo. Wiem, forum nie jest doskonałe, ale masz do dyspozycji subskrybcje i inne narzędzia. Wybierz te, które Tobie będą służyły lub googluj.

Powodzenia.

PS

Uwielbiam młodych gniewnych (stażem) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc - sądzę, ze jednak tak

a) strony forum znalezione przez szukajkę, które notorycznie wyrzucają NOT FOUND

b) Dorobienie pod awatarem i nakaz wpisania typu passata, symbolu silnika podając jednoczesnie link do ściągawki dla mniej wtajemniczonych. Ułatwi to identyfikacje auta usera który nie zbyt jasno opisuje problem, lub też po znalezieniu tematu w szukajce.

c) działający, wyświetlający zdjęcia w "warsztacie" na str. gł.

d) uporządkowanie działów na forum. Na cholere jest dział ogolno techniczny a pod nim techniczny z podziałem na modele ? Toż to masło maślane. Lub też dział "Ogólne" z wyjaśnieniem "Ogólne tematy dotyczące passatów" czemu to ma służyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc, pomysl uwazam za bardzo pozyteczny.. Nie wiem tylko dlaczego nikt nie wezmie tego pod uwage? Prosto, latwo i bez nerwow. Fakt, ze bylo by bardzo duzo pracy zeby to wszystko uporzadkowac, lub po prostu zaczas to robic od dzisiaj.

Jeszcze tylko jak moge napisac co mi sie nie podoba? Nie tylko na forum ale notorycznie w polskiej TV to zangielszczenie jezyka polskiego, po co to dodawac ?? Dla mnie jest to kpina z ojczystego jezyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności