Skocz do zawartości
Gość hha

ON Ultimate z British Petroleum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Witam,

 

Niedawno zachwycałem się jakością i czystością filtra paliwa z TDI jeżdżacego na paliwach diesla z BP. Jak właściciel twierdził jest to efekt Ultimate ON. Zresztą zapodam dziś fotkę filtra.

 

Jednak zaskoczyła mnie dziś pewna sprawa. Przyjeźdża dziś Octavia (stały klient) i gość pokazuje silnik, który ma lekkie wycieki z uszczelnień przewodów paliwowych i pompy wtryskowej. W szczególności z przewodów paliwowych i na ich łączniach z resztą elementów. Wcześniej tego nie było. Stawiam na jakiś dodatek do Ultimate ON, który "wpieprza" uszczelnienia układu paliwowego. Dziwny trafem wszystkie dystrybutory i pistolety na pobliskiej stacji BP mają zjedzone uszczelnienia przy pistoletach.

Niestety zaczynam się zastanawiać co jest z tym paliwem. Jest ono lepsze i pewnie daje minimalnie wiekszego kopa ale trochę to jak kiedyś program z Miriam w TVN. Wszystko cuodownie i pieknie a tu nagle ch....j :639:

 

Ma ktoś kogoś pracującego w BP lub konkurencji, który mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć temu???

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: No ciekawa sprawa ??

Ja również tankuję się na BP i to od jakiś pięciu lat. Ale nic podobnego nie zauważyłem. Może jest to dolegliwość tylko stacji o której wspominasz??

A może faktycznie coś w tym jest??

 

Choć mam znajomego w przedstawicielstwie BP - to nie wiele można się dowiedzieć z poziomu biurowego.

 

Raczej bym tu zasugerował pobranie próbki paliwa z owej stacji. Tylko udowodnienie winy będzie bardzo trudne.

 

Paliwo zanim trafi do zbiornika na stacji paliw jest juz tak zakręcone że cięzko to nazwać paliwem. Kręcą wszyscy: Dystrybutor, hurtownie, przwożnik, a na końcu sama stacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odnosnie tych paliw co niby "daja wiekszego kopa" rozmawialem z kolega ktory spotkal na stacji faceta ktory odradzal mu tankowanie wlasnie tych paliw typu ultimate czy verva mowi ze zatankowal to mu wyzarlo syf z baku i potem wszytko sie pozapychalo nie pamietam dokladnie co konkretnie, ale auto poszlo na warsztat i to bylo podobno wlasnie tym paliwem spowodowane ale jaka prawda to nie wiem ja takich doswiadczen nie mialem slyszlaem tylko z opowiadan:) pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatankowal to mu wyzarlo syf z baku i potem wszytko sie pozapychalo nie pamietam dokladnie co konkretnie

A może to tak jak z nowymi olejami w silnikach z nagarem, kto to wie? Koncerny nie powiedzą, że tzw "lepsze" paliwo można stosować tylko do nowych silników, a ty chłopie kombinuj dlaczego się zepsuło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Jak w reklamie wypala nagar z silnika przez co daje kopa :610: a po drodze wyżera wszystko :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze czytam i juz naprawde głupieje, dlaczego Polak musi kombinowac jak osiol i uwazac wszedzie gdzie popadnie??? kiedys myslałem ze na stacji trzeba uważać jedynie na pistolety zeby nie pomylić paliwa z ON.

Dobrze ze ja zazwyczaj LPG pompuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

w Polsce wszyscy,wszedzie kombinują z paliwem.Wesmy pod uwage BP ON ULTIMATE Z Polski a BP ON ULTIMATE z Niemiec.Nie ma porównania.W Polskim prawie jest tak ze P.I.H. kontroluje tylko stacje paliwowe,a nie robi się tego w Hurtowniach,a także w samych Rafineriach.Dlaczego???To bardzo proste.Bo komuś zależało,aby stworzyć takie prawo,aby ci"wielcy"byli nietykalni,a tych malutkich ,na samym koncu dopiero ukarać.Takie mamy rządy,takich mamy polityków,wszędzie złodzieje.I tak jak ze wszytkim,najbardziej dostajemy My wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!!!Szkoda gadać........ :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my, i nasze paski :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiszę,od lat kilku tankuję Ultimate na BP.Może jest inna stacja paliw na pewno zaufana bardziej od BP?Może shell??Kiedyś o shellu też się naczytałem niezbyt miłych opinii więc już sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy, ja na BP to jezdze tylko po rope do webasta stacjonarnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak Wy, ja na BP to jezdze tylko po rope do webasta stacjonarnego ;)

 

To gdzie tankujesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na Orlenie, i Neste, po 15tys filtr mam lekko brudny, nie leje Very, bo przy takich dystansach duzo mozna zaoszczedzis a jazda tasama....., a dziennie robie prawie 150km. Moze BP w mojej okolicy jest jakies kiepskie, nie twierdze nie tak niejest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to może przejść na zwykła ON na BP a nie Ultimate?? Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tankuje na Orlenie, i Neste, po 15tys filtr mam lekko brudny, nie leje Very, bo przy takich dystansach duzo mozna zaoszczedzis a jazda tasama....., a dziennie robie prawie 150km. Moze BP w mojej okolicy jest jakies kiepskie, nie twierdze nie tak niejest.

 

Orlen i BP to moim zdaniem dobre stacje (oczywiście, jeśli nie ma się pecha i nie wpadnie się na jakiś przekręt). Tankuję na obu - auto od nowości i nie widzę żadnej różnicy. Auto śmiga super, mało pali, taka sama Vmax.

Uważam, że sporo się poprawiło - zwłaszcza na orlenie, z powodu częstych i ostrych kontroli wewnątrz firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/wyniki_kontroli_jakosci_paliw/kontrola_stacji_paliw/

Ja leje paliwo na Tesco. Pewnie zaraz podniosą się głosy, że z pewnością jest tam gnojówka a nie ropa, jednak sprawdzałem i wsio ok. Paliwa dostarcza im Orlen, więc po co mam płacić więcej skoro różnicy nie widać :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/wyniki_kontroli_jakosci_paliw/kontrola_stacji_paliw/

Ja leje paliwo na Tesco. Pewnie zaraz podniosą się głosy, że z pewnością jest tam gnojówka a nie ropa, jednak sprawdzałem i wsio ok. Paliwa dostarcza im Orlen, więc po co mam płacić więcej skoro różnicy nie widać :-P.

 

nie jeden juz po zalaniu w Tesco, Auchan itp. miał problemy z silnikiem tak że powodzenia bo przecież pompowtryski kosztują 20 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesco w UK tez mialo swego czasu kampani "anty-reklamowa" ... potem na pierwszych stronach gazet wszystkich przepraszali. Ale tam to sie nie przejmuja ludzie za bardzo paliwem. auto siadzie, a ze jest tanie, kupi drugie. malo kto tam bedzie naprawial jakies pompowtryski czy pompy wtryskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankuję głównie na Orlenie. Z prostej przyczyny Orlen jest jedyną i najbliższą stacją w mojej wiosce. :D

Znam ajenta i wiem że zależy mu na klientach (to jego zarobek). Paliwo jak najlepszej jakości (trasa do Międzyzdrojów i Świnoujścia oraz Wisełki, Dziwnowa i innych turystycznych miejscowości nadmorskich. Nie tankuję żadnych paliw na tzw. dopalaczach bo nie widzę w tym żadnego sensu. Zwykły O.N. spełnia (i musi spełniać standardy międzynarodowe - trasa międzynarodowa - ). Auto chodzi jak zegareczek, nie ścigam się nim i nie mam zamiaru, dlatego zwykły O.N. mi wystarcza a wszelkie v.power, verwy czy ultimate to zwykłe chwyty reklamowe. Czy są aż tak skuteczne aby wydawać większe pieniądze? Nie sądzę. Ale tak jak Jurek Owsiak mówił swego czasu "Róbta co chceta" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego zwykły O.N. mi wystarcza a wszelkie v.power, verwy czy ultimate to zwykłe chwyty reklamowe. Czy są aż tak skuteczne aby wydawać większe pieniądze?

nie zgodze się z Toba J@cku bo jak do swojego zaleje v-povera to auto mi mniej spala o jakies pół litra i teraz prosty przelicznik, v-pover jest o 20 gr droższy i zazwyczaj leje 50 litrów więc płace o 10 zł więcej a przejeżdżam okoł 650 km czyl spali mi 3-4 litry mniej więc powiedzmy 3,5 x 3,20 zł = 11,20

niby tylko 1,2 zaoszczędzam ale wiem że mam ciut lepsze paliwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jezdzisz tak, a on inaczej. Mi auto spali jeszcze mniej jak nikogo nie wyprzedze, i nie przekrocze 80, czy to na Vpower czy na zwyklym. Robie 150km dziennie , tyg wychodzi mi zbiornik i naprawde nie widze roznicy. A zaoszczedze na tankowaniu 30-40zł to w mies mam jeden zbiornik gratis. jak ktos jezdzi do kosciola w niedziele to moze lac Vpower ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności