Skocz do zawartości
luke__t

Turbina- dziwny swist

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik AWX, 2002/11 TDI 130 (153/380Nm) chip, 2 dni temu bylem u mechanika zeby wyczyscici turbine bo mi sie przeladowuje. Okazalo sie ze jakis wezyk od podcisnienia byl wciagniety, wlazylismy , przejechalem sie i znow to samo. Wymienilem wiec czujnik sterujacy turbina( ten kolo turbo).Turbo nie czyscilem jeszcze. Krecilem lopatkami jedynie, nie ma zadnego oporu a luz jest malutki,taki sam jak w nowej turbinie bo porownywalem. Jeszcze nie robilem testow ale moje ptyanie brzmi:

Turbo normalnie siwszczy mozna powiedziec, jak wchodzi na obroty, tak do 2000, pozniej nie ma swistu tylko jest slyszalny jakby gwizd, takie jakby wycie . tak jak by glosniki od radia swiszczaly jak sie dodaje gazu, w starych samochodach tak bylo (jedynie tak to moge okreslic).Tylko zeby mi jakis madry nie napisal ze to wlasnie jest radio a nie turbina ;) .. Jechalem z otawrta szyba i nasluchiwalem, slychac tez w kabinie te wycie.

Jakies sugestie Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie nowe turbo i luzu nie powinno byc wcale a jesli (a napewno jest) to nie do wyczucia w palcach.Jesli pojawia sie jakikolwiek luz osiowy na wirniku to automatycznie łopatki szlifują o obudowe (przedewszystkim strona kompresora)

 

Podepnij vaga i sprawdz czy nie wywala blędu z "notlaufem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwalny luz w turbinie? Przecież turbina osiąga prędkość powyżej 100 tyś obr/min- i to w wersji bez chipowania ; wtedy osiąga większe prędkości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lafa0 cos ty jadl? turbina nie powinna miec luzu? jeszcze takiej nie widzialem, zeby luzu nie miala. a przepraszam sa takie - zatarte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podzwoniłem po serwisach, gdzie regenerują sprężarki. Dowiedziałem się jak ją sprawdzić. Turbinka nie powinna mieć żadnych wyczuwalnych luzów. Panowie z komisu gdzie chciałem kupić używaną turbinkę próbowali mi wmówić, że turbina jest prawie nowa ale nie udało im się (luzy w przedziale na oko 3-5mm). :D I niech mi ktoś jeszcze powie, że to jest norma to beknę śmiechem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma jest 1-1.5mm. taki luz koryguje film olejowy. amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...udało im się (luzy w przedziale na oko 3-5mm). ...

 

 

TO jakas KPINA??

jeeezu ja bym sie bal z TYM jezdzic !! tosz to sie kreci, w nominale 120tys. obr/min !!

 

 

panowie ZERO luzu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuse pamiętaj, że panowanie z komisu się znają najlepiej :D.

Jak mi jeden powiedział. "Panie nawet nowa turbina ma luz, podobny do tej co mamy" - wtedy wysiadłem.

Dlatego postanowiłem kupić nową turbinę i od tej chwili omijam ten komis szerokim łukiem. (mam jeszcze 2 w pobliżu:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze mialem ew reku nowa turbine i miala identyczny luz jak moja, takze ma miec luz czy nie ? skoro nowa miala ?

A co z tym wyciem ? czy czyszczenie cos pomoze czy tylko regeneracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą dostałem swoją nową turbinę i ma ona delikatny luzik. Prawie nie wyczuwalny.

P.S. Może ktoś ma instrukcje wymiany turbo jak tak to proszę na priv. Chodzi mi o samo wymontowanie turbo nie o kierownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lafa0 cos ty jadl? turbina nie powinna miec luzu? jeszcze takiej nie widzialem, zeby luzu nie miala. a przepraszam sa takie - zatarte :)

 

ehh no to Turbotec dal mi pewnie zatartą :D heh to dobre

prosze dla tych co uwazają ze ma byc luz 1mm i wiecej przekroj poprzeczny moze zrozumiecie o co mi chodzi

http://www.turbo-tec.pl/images/sprezarka_przekroj_2007.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to ze mialem ew reku nowa turbine i miala identyczny luz jak moja, takze ma miec luz czy nie ? skoro nowa miala ?

A co z tym wyciem ? czy czyszczenie cos pomoze czy tylko regeneracja?

 

Jak by ci to powiedziec !!!!!!!

Hmmm

Wydaje mi sie ze juz by trzeba bylo to sprzedac jak sie sypie kolego!!!!:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do tematu i uwazam za to oczywista oczywistosc iz turbinka musi miec delikatny luz (jesli jest zimna a gdy dotykasz ja palcami zapewne tak jest ) Nie wiem czy niektorzy koledzy wiedza ze pod wplywem temperatury metal sie rozszeza i gdy jest goraca czyli osiagnie temperature robocza luzu jusz nie bedzie i do tego tak jak juz kolega pisal przeplywajacy olej rowniez redukuje luz

wiem to napewno poniewaz kolega pracuje w ASO i nowe turbinki leza na polkach sprawdzalismy bo tez kiedys mialem watpliwosci myslalem ze cos z moja nie tak i kazda miala delikatny luz pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poldeczek1 ale oni wiedza lepiej. tyle turbin juz zajezdzili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Omni , ty jak zwykle szczery, mordo moja :)

A co do luzu, to niech sobie wezma to wszyscy do glowy, ze luz jest i musi byc ! Poldeczek1 ma oczywiscie racje a jak sie nie znacie Panowie to prosze BZDUR nie wyisywac. Moja ma luz taki jak nowa turbina, ehhh juz o tym pisalem ale chyba nie wszycsy maja chlonny umysl. Pisalem ze porownywalem z nowa turbina, tylko pytanie moje oryginalen bylo calkiem inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Omni , ty jak zwykle szczery, mordo moja :)

 

Spoko majku :D

 

Obiecalem wiec jest !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności