Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

da sie bo rozne sa sposoby z tylu w mk3 czy passku tez sie da lekko belke przesunac.. ale to nei sa typowe metody uustawiania geometrii na diagnostyce wg mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moze troche odejde od waszego tematu. Ale mam pytanie, gdzie moglbym dostac gumy pod sprezyne tylnia do B5 nizsza od orygianlnej?

 

Mam taki problem ze przod jest nizej o ok. 5mm od tylu. Jak zatankuje do pelna to jest w miare rowno. Dlatego kombinuje z guma pod sprezyną :) (sprezyn nie bede zmienial).

 

A moze poprobowac z obcieciem oryginalnej gumy?

 

Chodzi o cos takiego, tylko te z allegro to tylko podwyzszajace znalazlem:

af84abd74eff5f57.jpg

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1082059600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta guma jest tak cienka ze nie bedzie raczej cienszej n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie dowiedzialem, ze oryginal ma 5-7mm. Takze troszke slabo bedzie to podciac... Macie moze inny pomysl? Moze da sie cos tam jeszcze bezinwazyjnie wyjąc, zmienic, przelozyc? Bo np. regulacja od gwintu na tyl jest duzo wyzsza od samej gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nic nie wskurasz

guma bcy musi bo inaczej moga dochodzic chore dzwieki z zawiasu a od gwintu regulacji nie zalozysz do zwyklej sprezyny bo nie pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafi26

witam panowie jestem nowy i troche zielony ... ale do rzeczy mam paska po 2005 r 2.0 tdi w DSG przejechane 97 tys .i teraz tak szukam sportowego zawieszenia bo mi zaczyna troche tanczyc na drodze a i jestem bardziej za twardym ... jesli znacie jakies sklepy albo dystrybutorow to bardzo prosze o jakies namiary... pozdrawia i dozobaczenia na trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) zakupiłem u Mapeta same springi MTS -35mm do mojego paska:) efekt wizualny świetny, ale jazda już nieco gorzej wygląda - strasznie twardo (opony 225/45/17) i podskakuje na nierównościach:( wiem że to dlatego,że założyłem je na standardowe amortyzatory a powinny być krótsze. Teraz pytanie: jeśli założę do nich amory dedykowane MTS-a to co się zmieni??? Nie będzie tak podskakiwał??? Czy nadal będzie tak twardo czy przez założenie dedykowanych amorów komfort się trochę poprawi??? Kto ma kompletny kit MTS-a w swoim pasku i może mi powiedzieć jak wygląda to u nich??? Bo albo dokupię amory, albo sprzedam te sprężyny i będę kombinował z innymi... proszę o Wasze rady i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gawin82 zobacz bo pewnie na tych krótszych sperezynach amor w ogóle nie pracuje tylko lezy na odbojach... dlatego Ci skacze i tanczy jeszcze lepiej :> nie zastanawiaj sie tylko kup krótsze amorki MTSa i bedzie gitara. nie stracisz na komforcie a tylko bedziesz duzo bardziej zadowolony z własciwosci jezdnych swojego passka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gawin82 a ja Ci proponuje wrócić do serii bo jak narzekasz że twardo i podskakuje auto to najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie seria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gawin82 a ja Ci proponuje wrócić do serii bo jak narzekasz że twardo i podskakuje auto to najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie seria

chyba tak też zrobię, niestety dla mnie jest zbyt twardo na MTS (dodając do tego opony 225/45/17), ale do serii już nie wrócę bo sprzedałem seryjne sprężyny 1BA i założyłem już na przód Kayaby RH1021 - one są niższe ok. 1-2 cm od seryjnych a komfort jest bardzo dobry. czekam teraz na fotki tyłu na kayabach RX5013 bo chcę dopasować je do przodu, a nie wiem jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. jak znajdę coś na tył to miesięczne MTS-y będą do sprzedania... oto fotka - przód kayaby, tył jeszcze MTS:

Zdj?cie0532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przewinęły mi się na allegro zawieszenia MTS i widzę ze mapet tez nimi handluje, pytanie wygląda jak to się naprawdę ma w użytkowaniu przeleciałem kilka forum i ludzie nie narzekają na to zawieszenie. A krotko mówiąc kusi niska cena tylko jak ta cena ma się do jakości. Dodam tylko ze robię ok. 50 tys w troszkę ponad rocznie z tym ze wszystko na autostradzie zagranicznej. Nie chciał bym tego kupić i wymieniać po pól roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi koledzy powiedziec czy sprezyny od paska B5 FL 1.9 avf moge załozyc do paska B5 1.9 afn , bedzie stał równo ?? jakies za i przeciw ? :D oznaczenie sprezyn MTS 0901

Edytowane przez Grzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozecie mi koledzy powiedziec czy sprezyny od paska B5 FL 1.9 avf moge załozyc do paska B5 1.9 afn , bedzie stał równo ?? jakies za i przeciw ? :D oznaczenie sprezyn MTS 0901

bedzie stał tak samo tak jak na pasku FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozecie mi koledzy powiedziec czy sprezyny od paska B5 FL 1.9 avf moge załozyc do paska B5 1.9 afn , bedzie stał równo ?? jakies za i przeciw ? oznaczenie sprezyn MTS 0901

dołączam się do pytania Grzywy, bo ja takie sprzedaję a kolega pytał mnie czy będą pasować do jego auta??? z tym że mój to sedan a jego chyba kombi... i gdyby się zdecydował to nie chcę żeby miał z nimi jakieś problemy. oto te sprężyny:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz moj jest kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedzie stał tak samo tak jak na pasku FL

 

 

nawet jesli mój jest kombi a jego sedan ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jesli mój jest kombi a jego sedan ??

nie mogłeś napisać że mają inne nadwozia?

nie bedzie tył stał tak samo bo sedan ma krótsze sprężyny i wpadnie ze 2-3cm niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kombiak na 16" felach i na kit'cie sprężyny+amory będzie jakoś wyglądał? chodzi o tego paszteta na zdjęciu

czy dla zachowania równowagi wizualnej raczej konieczna będzie większa fela?

kojarzycie jakies forumowe auta w takim set up'ie 16"+KIT ?

 

z góry dzięki za sugestie

kopia DSC_1244.JPG

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5fl na 16 i kicie? heh to tak jakbym zimowke zalozyl - porazka!

 

wyobraz zobie mk2 golfa na feldze 13 i balonie :) bedzie podobny efekt

min 17 cali wg mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności