Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Slawosz8

witam wszystkich

 

mam pytanie właśnie co do oleju jestem zielony w tym temacie mam paska z 2006 roku z silnikiem 2.0 TDI 170 km,

byłem w warsztacie i wymieniono mi olej na castrol 5 w 40 niby na nim pisze że spełnia normy wv 505 01 ale czy nie jest za gęsty co do tego silnika?? czy nie powinien byc wlany tutaj 5 w 30???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dpfa to powinien być wlany olej z normą 507 czyli 5w30 w przypadku castrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na nalepce z kodami wyposażenia (w ks. serwisowej lub we wnęce koła zapasowego) jest kod 0GG lub 7GG. Jeżeli masz 0GG to nie masz DPFa, jeżeli masz 7GG to masz DPF, chyba że poprzedni właściciel go usunął.

Dzięki za rzeczową i konkretną odp. mam 0GG czyli można lać olej zgodny z normą dla PD czyli 505.01 myślę nad zakupem Mobil 3000 XE 5w30

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na oryginalnym oleju VW GVW052195M2 ? Kosztuje 73zł można go dostać w praktycznie każdym serwisie i nie trzeba przepłacać za Castrola ze znaczkiem OE lub Shella. Spełnia normy 50400 i 50700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździ ktoś na oryginalnym oleju VW GVW052195M2 ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździ ktoś na oryginalnym oleju VW GVW052195M2 ?

 

Jeżdżę na oryginalnym, ale Audi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki dobry olej proponujecie w zastępstwie Mobil 1™ ESP Formula 5W30. Dodam, że gdzieś siedem miesięcy temu usunąłem DPF i wydaje mi się, że nie ma sensu zalewać już silnika tym olejem. Na dolewki stosuję teraz Mobil Super 3000 XE 5W30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat posiada takiego paska jak ty i stosował zawsze Slx'a, teraz to bodajrze jest Castrol EDGE Professional LL III 5W-30 norma 504/507.

Ja u siebie 200k km na pd 140km z 2005 również na nim jeżdżę od zawsze i nigdy z winy oleju/ filtrów (mann) nie pojawiły się żadne problemy.

Szerokości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki dobry olej proponujecie w zastępstwie Mobil 1™ ESP Formula 5W30
Ja takim zalewam już drugie auto i nie widzę powodów do narzekań. Żeby nie było. Do tsi leci Castrol. Dlatego nie mówię tego, jako zwolennik jedynie słusznej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś może miał do czynienia z tym olejem? :

http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-silnikowe/xf-longlife-5w40/

Prosiłbym o jakieś ewentualne opinie.

 

Naprawdę nikt nie stosował tego oleju? :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz wynalazków więc się nie dziw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukasz wynalazków więc się nie dziw.

 

Kolego akurat to nie jest żaden wynalazek. Olej może u nas mało poularny ale jakościowo z pewnością lepszy od Mobila czy Castrola. Na forach innych marek bardzo chwalony, spełnia normy VW jeśli chodzi o pompowtryskiwacze 505.01. Chodzi mi o opinię użytkowników Passatów, którzy może go używali i mają coś do napisania na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało popularny więc wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz z założenia, że jeśli coś jest mało popularne to jest wynalazkiem. No cóż dziwne podejście. Idąc twoim tokiem myślenia można powiedzieć, że np. Rols-Royce też jest wynalazkiem bo jest mało popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh czepiasz się, to stwierdzenie z przymrużeniem oka. Tu ludzie stosują to do czego jest nieograniczony i swobodny dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millers jest bdb olejem MarkII porównaj jego specyfikację z innymi olejami to zobaczysz o co chodzi. A mało popularny bo drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jako dolewkę muszę dolać ten sam olej, czy może być inny byle spełniał normę 507?

Samochód mam sprowadzony i w serwisie w Belgi był lany Elf Sollaris LLX i nigdzie nie mogę na szybko takiego znaleźć... Myślałem nad Mobil ESP bo jest go pełno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej kupic na wymiane edge 5w30 czy profesiolan long life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności