Skocz do zawartości
tomil5

skrzypiąca kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odkręciłem górną pokrywkę. I skrzypienie dochodzi z miejsca które zaznaczyłem strzałką. Wie ktoś jak ten element się nazywa. I co może tam skrzypieć???

Image(14633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli jak pisał kolega wcześniej z ta taśma. Może się przetrzeć i poduszka wystrzelić????

Edytowane przez robert270111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej mało prawdopodobne, poprostu kwestia zużycia, jak miałem B4 to zaczęło po 1,5 roku od kupna szeleścić, denerwowało mnie to, ale cena nowej była dobijająca (chyba ok 500zł). Jeździłem tak aż do sprzedaży. W obecnym aucie mam cicho.

 

Może się przetrzeć i poduszka wystrzelić????

Nie, może nie zadziałać w razie potrzeby i walić błędami poduchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaet tak. Dolna płyta jest mocowana na śrubę pod spodem, na środku, które to mocowanie śruby się wyrabia i skrzypi. Są jeszcze dwie śruby pod kierownicą, ale tylko ta dolna odpowiada za całe zło. Rada? Wymienić dolną pokrywę. Przerabiałem temat. Ja do tego podszedłam bardziej dramatycznie. Szlifierka BOSH i kierownicę delikatnie zeszlifowałem z tej gumy od spodu (ta guma, którą wskazuje strzałka). Nic nie widać, a nie skrzypi. I żadna tam taśma ludzie. Widziełiście taśmę od środka? Tam nie ma prawa nic skrzypieć! Tylko pokrywa dolna i tylko śruba mocująca na spodzie koło kolumny kierowniczej. Ja musiałem tak dramatycznie z kierownicą postąpić, bo mam w aucie urządzenia, które są tak zamocowane, że tą śrubę dolną do pokrywy trzeba było zlikwidować i miałem zło.

 

Skrzypi jak skręcasz delikatnie - tak max 15 - 20 stopni. Co najgorsze skrzypi właśnie od pozycji na wprost - do lekkiego skrętu. Więc remedium opisałem powyżej. Walczyłem z tym 3 lata i w końcu mam ciszę!

 

Jak to piorunem zdiagnozować? Krem nivea ładujecie z tyłu kierownicy, albo na plastiki na czole pod kierownicą i jak skrzypienie ustaje macie winnego - dolna pokrywa. Po jakimś czasie skrzypienie wróci, bo krem to rozwiązanie tymczasowe pozwalające wychwycić winowajcę.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziełiście taśmę od środka?

 

Tak, widziałem i rozbierałem, no może nie skrzypiała a "szeleściła" w moim przypadku, tak jak pisałem w cześniej nie w B5 tylko w B4 i była to taśma na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, widziałem i rozbierałem, no może nie skrzypiała a "szeleściła" w moim przypadku, tak jak pisałem w cześniej nie w B5 tylko w B4 i była to taśma na 100%.

 

No właśnie a jak w B5 szeleści, to AIR bag już od co najmniej 20 000 km się pali i nie gaśnie. Ten typ tak ma, że jakpierw ścieżki się sypią, potem zwijak w środku. Ale jest to tak cichy szelest, że podczas normalnej jazdy go nie słychać. Ja zerwałem tą taśmę, bo mi spece od urządzeń ją źle założyli. Zwariował ESP a potem natychmiast wywaliło air bag. Na szczęście poczuli się do winy i w ASO założyli mi nową, a stara zerwana gdzieś w piwnicy jest. I jak mówię - jest to naprawdę niesłyszalny szelest. Normalnie silnik jest głośniejszy a radio grające dość średnio a raczej cicho zagłusza go konkretnie. I szeleści na 360 stopniach obrotu. A jak tak pierdzi tylko do max ćwierć obrotu - tylko pokrywa dolna. Ja toto zlikwidowałem jak pisałem wyżej i od pół roku mam CISZĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja miałem taki dźwięki jak kręciłem kierownicą na postoju i w czasie jazdy i okazało się ze robi to taśma ESP (airbag). Jest tam taka folia która się wytarła w jednym miejscu i kawałek odpadł i powodował szelest.

 

Jak jest oryginalnie poskładana taśma po dobrze działała ale ten dźwięk mnie dobijał i postanowiłem się tym zająć. Szelestu już nie ma ale samochodem teraz nie da się sprawnie poruszać bo na zakręcie ESP szaleje.

 

 

Proszę o pomoc jak poskładać tą taśmę (jak działa ten czujnik skrętu - liczy odwinięte zwoje ???) oraz czy ta folia jest tam potrzebna i jakie ma zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałeś to:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=654123&postcount=23

jak oś to pytaj.

Jak by co to mam taką taśmę, tyle,że mogę ją sprzedać jako uszkodzoną, bo nie wiem w jakim jest stanie pod Vagiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

trochę mi to pomogło, ale okazało się że jest to taśma AIRBAG bo ESP jest w środku tak jak na twoim linku.

 

 

Jak pozwijać tą taśmę bo nie ma pełnych obrotów kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie to już bierze z tą kierownicą !!

To chyba właśnie to odpowiada za te skrzypienie jak stare drzwi ...

 

Charakterek ja jutro biorę szlifierkę Bosha i jade !!

Ale nie wiem w sumie co mam ścinać, czy na dole czy na górze ?

Jak możesz to powiedz mi jak się za to zabrać :)

 

Foto:

35049338.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy podpinam się pod temat bo innego przybliżonego nie znalazłem a więc mam problem z kolumną kierowniczą to znaczy podczas skrętu w lewo i tylko lewo słychać głośne buczenie nic nie szarpie tylko to może ktoś się już kiedyś spotkał z tym dziwnym problemem dlatego dziwne bo jezdze do mechaniorów i nie potrafią stwierdzić przyczyny z góry dzieki panowie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo - od paru dni przy maksymalnym skręcie w lewo słychać skrzypienie - ale jest to dźwięk dochodzący jakby z dołu deski rodzielczej, na zewnątrz auta nic nie słychać. Szlag mnie trafia jasny bo nie wiem jak mam do tego podejść - nasłuchiwanie przy kole nie daje efektu, bo dźwięk jest słyszalny tylko w kabinie. Jakby z dołu deski.

 

Dźwięk jakby dochodził z prawego koła.

 

Edit ; Spryskałem wszystkie sworznie smarem i ucichło - aczkolwiek jak widzę wszystkie gumki od wachaczy naprawdę są w dobrym stanie i ogólnie nie narzekam na zawieszenie. Może podszedł jakiś syf pod gumę i tarł

 

Help !

Edytowane przez Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja odsiweze temat dziwnego skrzypienia u mnie tez skrzypi jak skrecam w lewo i jak gwaltowanie przyspieszam to takie dziwne szarpniecie czuje ;/ ale jak nacisne na maske z lewej strony tak zeby sie amor ruszyl to slychac te skrzypienie czy to jakas moze guma sie wykonczyla czy mial ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli skrzypi przy ruszaniu kierownicą to jest to problem z zawieszeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku jest też objaw skrzypienia podczas ruchów około kilka stopni, max 10 w lewo jak i w prawo. O ile skrzypi to tylko gdy auto się rozgrzeje (akurat temperatura na dworze sprzyja :/) układ jeśli jest zimny - auto po nocy - rano nic nie skrzypi. Jeśli się przejadę kilkanaście kilometrów zaczyna się skrzypienie - słuchać i czuć na kierownicy tarcie guma-plastik albo guma-metal gdzieś w okolicy samej kierownicy - przesmarowałem krzyżak, wstrzyknąłem kilka ml oleju do końcówek drążków i nie pomogło. Płynu w układzie jest ponad MAX. Kilku mechaników się przysłuchiwało i twierdzą że to nie jest od strony zawieszenia - gdzieś, coś w aucie skrzypi. Co tutaj robić? Przyzwyczaić się i jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos, być może mam to samo, pierwszy raz się z tym spotkałem u siebie w pasku, myslę, że to jednak ze strony zawieszenia, czuć to na kierownicy i delikatnie słychać podczas ruszania kierownicą. Kumpel w A6 ma to samo w tych temperaturach. Ale jeżdżę dalej jak będę miał czas to sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne to jest - żeby ktoś tam coś grzebał, a tutaj nagle zaczęło. Co lepsze, właśnie siedzę na allegro i oglądam zdjęcia samych kolumn kierownicy do pasków - praktycznie oprócz krzyżaka na końcu nie ma nic do skrzypienia, nie mam torx'ów żeby odkręcić półkę pod kierownicą i mieć dostęp do całej kolumny, może gdzieś uda się zastosować smar w spray'u - na tą chwile mam to gdzieś, już cały dzisiejszy dzień zmarnowałem... najlepsze w tym że cholerstwo ucicha jak się schłodzi w nocy a wraca zaraz tylko po nagrzaniu jakiegoś elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypi to ze obudowa jest luzna i ociera sie o tyl kierownicy a ze plastki + skorka - dzwiek wiadomo jaki jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja usunąłem problem skrzypienia i przez podniesienie ręcznie maskownicy kolumny i przykreceniu jej od dołu wkrętem by niedociskała na górna obudowe kolumny teraz nareszcie jest wzorowa cisza zero skrzypień zapodaje fotki :)maskownica dół wkręt.jpg

maskownica górna część.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności