Skocz do zawartości
Gość szczepko

Rozmowy na tematy różne - bez pytań technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma problemu jak masz na umowie dopisek , że nastąpiła zmiana adresu i dopisany ten nowy.ja tak sprzedawałem auto i bez najmniejszego problemu zarejestrowali.

 

czyli będą się czepiać, bo nie ma takiego dopisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wygląda w Toruniu , gdyż na moje szczęście nie podlegam pod Toruń.

w tamtym przypadku był to Malbork, ja mam w Golubiu wydział komunikacji i rejestracja auta to 3-7 minut (sic!)wchodząc do urzędu z buta, bez zbędnych formalności i ustalania terminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

na wstępnie chciałem się przywitać z wszystkimi w grupie kuj-pom

muszę przerejestrować passata i słyszałem, że urzędnicy czepiają się do wszystkiego, a u w dowodzie rejestracyjnym poprzedni właściciel ma inny adres (ulica i nr domu, bo miasto jest takie samo) zamieszkania niż było spisywane z jego dowodu osobistego i jest na umowie.

i moje pytanie, czy w urzędzie będą się czepiać tego? nie chciałbym chodzić 10 razy, tym bardziej, że niedługo wyjeżdżam w delegację i chciałbym mieć to załatwione za pierwszym razem

Ja rejstrowałem swojego w toruniu i ja miałem inne dane na umowie niż w dowodzie, 2 lata po podpisaniu umowy i bez karty pojazdu, bo dałem d... i nie wziąłem od razu przy zakupie, a później się pożarłem z poprzednikiem o ubezpieczeni , a do tego PESEL właściciela innym długopisem dopisany. Zarejestrowałem bez problemu, tylko za karte musiałem zapłacić. Jak właściciel się przemeldował i w ciągu tych 30 dni, w jakich ma obowiązek zmienić dane w dowodzie sprzedał samochód to czemu ma ci ktoś problem robić. Idź umów się zobaczysz co będzie nic to cię nie kosztuje.

A jak się boisz to jeśli masz ten samo długopis to dopisz w uwagach tak jak i radzą, że tam ten adres niezgodny, bo...., lub umowa od nowa, a podpis właściciela się zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się umówię telefonicznie bo osobiście nie zdążę bo do 16 w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro się umówię telefonicznie bo osobiście nie zdążę bo do 16 w pracy

Nie ma sensu osobiscie, po to telefony są. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to zadzwoń do naczelnika wydziału i sie podpytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niema to jak lans Golfem

Ja od 2:04 miałem ustawione jako dzwonek w telefonie bo pasowało do mojego passka:D :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz z tą rejestracją to podjedź do CElSpeed to takie baraki na przeciwko urzędu celnego, oni powinni Ci wyjaśnić jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub umowa od nowa, a podpis właściciela się zrobi.

 

nie polecam , siora ze szwagrem dostali po 6 m-cy w zawieszeniu na 2 lata za taki numer.

i co dziwne robione to było za zgodą sprzedającego (tel) ale jak co do cze4go to on się wyparł, chodziło o zmianę daty na umowie.masakra, normalnie sprawa w sądzie i wyroki.

 

na umowach nie polecam kombinować , bo nie wiem jak i czy zawsze ale jakoś sprawdzają zgodność danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sensu osobiscie, po to telefony są. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to zadzwoń do naczelnika wydziału i sie podpytaj.

zadzwonione, umówione, dogadane :D

gość mówił, że jak jest PESEL poprzedniego właściciela to nie będzie problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gość mówił, że jak jest PESEL poprzedniego właściciela to nie będzie problemu

I nie potrzebny stres.

nie polecam , siora ze szwagrem dostali po 6 m-cy w zawieszeniu na 2 lata za taki numer.

i co dziwne robione to było za zgodą sprzedającego (tel) ale jak co do cze4go to on się wyparł, chodziło o zmianę daty na umowie.masakra, normalnie sprawa w sądzie i wyroki.

 

na umowach nie polecam kombinować , bo nie wiem jak i czy zawsze ale jakoś sprawdzają zgodność danych.

No masz racje grozi nawet chyba do 2 lat więzienia. Sprawdzić mogą w dwóch przypadkach. Jesli poprzedni właściciel zgłosił do swojego urzędu kiedy sprzedał samochód lub jeśli ktoś życzliwy doniesie. Generalnie jeśli urząd nie dostanie informacji kiedy ktoś sprzedał to nie mają możliwości sprawdzić. Ale każdy łamie prawo na własną odpowiedzialność, nie zachęcam nie polecam i nie namawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halllo wszyscy śpią?????

Ja też ledwie utrzymuę głowę w pozycji pionowej..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy śpią?

Jestem w pracy to śpię, bo w domu się nie da:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w pracy to śpię

weź mnie wkręć do tej pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź mnie wkręć do tej pracy

Nie ma sprawy. 90% Twojej pensji dla mnie i jesteś u mnie w brygadzie:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90% Twojej pensji dla mnie i jesteś u mnie w brygadzie

a wtedy ludzie narzekają, że mało zarabiają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wtedy ludzie narzekają, że mało zarabiają

Za to ja mogę wtedy spać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności