Skocz do zawartości
Gawial

Oring w korku zbiorniczka wyrównawczego

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę sobie na forum i poczytuję to i owo.Wpadłem na tematy znikającego płynu chłodzącego.Mowa jest tam o oringu na korku zbiorniczka wyrównawczego.Poleciałem szybciutko do pasia,odkręcam korek i...żadnego oringu nie ma.Czy jest jakiś wariant zbiorniczka z korkiem bez oringu.Nawet nie widzę tam wgłębienia w którym owy miałby się znajdować.Może zapodajcie jakąś fotkę z tym oringiem.Nie mam żadnego znajomka z pasiem żeby porównać.Może mam jakis zestaw eksperymentalny:), który się nie przyjął,i tylko u mnie został.:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie masz. w sumie jesli do tej pory nie zrobiles mu krzywdy to tylko sie cieszyc. korek na szrocie 5zl, nowka 15zl. oring jakies 10-30gr

 

i nie jestes szczesliwcem, ktory posiada super kosmiczny korek bez oringu z zestawu eksperymentalnego. oring ma byc i kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z dwoma rodzajami korków, pierwszy ma oring (kurcze jak to wytłumaczyć) na styku korek a zbiorniczek powiedzmy że oring ma średnicy 7cm., a w drugim i (ja taki mam) w środku korka jest taki jeszcze plastik w kształcie rurki i w tej rurce jest oring powiedzmy o średnicy 4cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,jutro zapitalam po oring,bo chyba znlazłem owe wgłębienie na niego.Wyszło mi że jego średnica to 6cm.Ale znowu jeszcze jedna kwestia.Mówi się o jakimś zaworze bezpieczeństwa w korku.U mnie nic takiego nie ma.Cały korek pełny w swojej masie.Gdzie niby jest ten zawór?Może ten zawór jest gdzie indziej,a może wcale go nie ma u mnie.Może te korki mają jakiś numer katalogowy.U mnie jest coś takiego: 357 121 321A oraz napis RE3 AUSTRIA.Kurcze,pomóżcie mi to wyjaśnić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA nie znajduje mi tego numeru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica jaki masz korek i gdzie znajduje sie zaworek? ma byc oring i na tym sie skup, a nie pierdolami glowe sobie zawracasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem co piszecie i sprawdziłem u siebie-korek jest bez uszczelki...

Przejdę się do Gajosa i sprawdzę po ile mają nowe korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u gościa z częściami od VW.Koreczek (nie oryginał) - 7 zł. No i wreszcie dowiedziałem sie gdzie owa uszczelka jest.Cholera ciężka do dojrzenia przez niewprawne oko.Ale mam. UFFF !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałem co piszecie i sprawdziłem u siebie-korek jest bez uszczelki...

Przejdę się do Gajosa i sprawdzę po ile mają nowe korki.

 

Nie miałes wogóle oringu :?: Nie wywalało Ci płynu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, ja też nie mam oringu no i płyn ubywa..... Pytałem w ASO skody i korki są w sprzedaży ale bez oringu...... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co, niby ze sa wersje bez oringu? hmm

 

wiem, ze taki korek jak moj musi miec oring. jak nie zapomne to pstrykne fotke mojego korka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo myślałem że nie mam oringu.Poszedłem do sklepu z korkiem no i uprzejmy pan z nieukrywaną wyższością wskazał mi gdzie on jest.Fakt,cholerstwo trudne do zauważenia.Ale był.Jest założony wewnątrz korka na takiej jakby rurce,która wydaje mi się być zaworem bezpieczeństwa.Wystaje tylko kawałek i trudno naprawde go zauważyć.Ja obracałem swój korek z kilkadziesiąt razy i nie zauważyłem.Aż uprzejmy pan oświecił mnie.Jego srednica to jakieś 3,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie miałes wogóle oringu :?: Nie wywalało Ci płynu :?:

Nie miałem, problemów z płynem też nie miałem-nie wywala na zewnątrz, nie gotuje się.

Czytam to co pisze Gawial ale w sumie to dokładnie oglądałem korek i nie widziałem oringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności