Skocz do zawartości
Doc

AEB, ANB, APU - Czym się różnią

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Szukałem długo i nie mogę dopatrzeć się na forum i str gł. informacji technicznych odnośnie wymienionych w tytule silników. Generalnie nie znalazłem jakiegoś opisu silników Passata.

 

Czy możecie mnie naprowadzić na dobrą drogę i wskazać ? Ewentualnie powiedzieć czym się różnią te silniki:

AEB, ANB, APU - z tego co wiem, to chyba wszystkie sa 1.8 T ?

 

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AEBaebem6.png

 

Silnik AWTawtjl5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AEB był montowany od X 1996-XII 1998 ; ANB/APU był montowany od I 1999 , a AWT po 2000r. Z pobieżnego porównania widać, że zostały zastosowane różne układy sterujące (AEB Bosch Motronic 3.8.2 ; ANB/APU/AWT Bosch Motronic ME 7.5 ) oraz inne świece zapłonowe .Skrzynia biegów manualna 5 bieg typ 012/01W (AEB,ANB,APU,AWT).Napisz bliżej w czym problem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zapytanie tego typu czy glowica z 1.8TAEB bedzie pasowala do silnika 1.8T APU czy tez jest nierealne by to zagadalo:lol

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybanie... konstrukcyjnie są to dwie różne głowice - APU to głowica oznaczana jako "small port", natomiast AEB - "large port". Nie wiem jak z wtryskami, ale kolektor ssący jest inny, więc go tak po prostu nie dokręcisz do głowicy od AEB. Wałki też są inne, inny też jest napinacz faz rozrządu - pytanie czy się nie będzie krztusił ze względu na inne przepływy w głowicy i czy nie trzeba będzie jakiejś drobnej korekty softu zrobić.

 

Szukaj głowicy od APU, AWT, AWM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmowu odgrzeje kotleta

Czy na slupek z AEB mozna zalozyc osprzet z ANB.. . ? ewentualnie dac kolektor ssacy tez z AEB ?

Pozdrawiam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekb5

panowie poratujcie mam passka 1,8t anb pokazał korbe :( ten silnik jest nie do kupienia czy mogę wsadzić dół z innego a moja glowice wyremontować czy tez podszedł by jakis w calosci z czapką pomocy bardzo prosze juz 4 miesiac mi auto stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thedamian

Witam,

Jako że nie jestem ekspertem samochodowym, proszę o radę.

Mam Passata takiego jak widać w opisie pod loginem. Miałem mały wypadek, zahaczyłem podwoziem o kant betonu, przez co cały silnik przesunął się o ok 7cm. Silnik jest sprawny, trzeba wymienić części na którym silnik jest zawieszony i kilka innych rzeczy (łapy do skrzyni biegów, poduszki silnika, balka przednia itp). Czy kupując Passata B5 z Anglii, rocznik 1999, 150KM, 1.8T, będę miał pewność, że części będą do siebie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jako że nie jestem ekspertem samochodowym, proszę o radę.

Mam Passata takiego jak widać w opisie pod loginem. Miałem mały wypadek, zahaczyłem podwoziem o kant betonu, przez co cały silnik przesunął się o ok 7cm. Silnik jest sprawny, trzeba wymienić części na którym silnik jest zawieszony i kilka innych rzeczy (łapy do skrzyni biegów, poduszki silnika, balka przednia itp). Czy kupując Passata B5 z Anglii, rocznik 1999, 150KM, 1.8T, będę miał pewność, że części będą do siebie pasować?

 

Na moje to masz bude do wyrzucenia. Bo razem z ławą pewnie skosiło ci całą bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałbym zapytać czy turbosprężarki z innych silników niż ANB będą pasowały do mojego 1.8T ANB? Czy turbosprężarka dla silnika APU czy AEB będzie współpracowała z silnikiem ANB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z AWT najlepiej jest troszkę nowsza więcej łopatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AWT podejdzie bez problemu? Mam do kupienia z APU po regeneracji i AEB nówka (1900zł) ale nie wiem czy będzie pasowała. Tak na marginesie to dużo potrzebna zmian aby zadziałało z K03S 180KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie czy turbosprężarka z APU lub AEB podejdzie pod silnik ANB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wie czy turbosprężarka z APU lub AEB podejdzie pod silnik ANB?

 

To wszystko są K03 058 145 703 więc podejdzie;)

K04 już tak łatwo nie wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko może głupie no ale;)

 

 

czym i czy różni się rozrząd w AEB od pozostałych silników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tam jeszcze oryginalny rozrząd to nigdzie już takiego nie dostaniesz bo zmieniło się co nieco. Fabryczny napinacz sprężynowy rozrządu zastąpiono tłumikiem drgań (często zwanym jako napinacz hydrauliczny), a napinanie odbywa się samą rolką. Przed zakupem najlepiej sprawdzić co i jak.

Od innych 1.8T różni się tym, że pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się znaleźć odpowiedź? Czy można założyć głowice do innego słupka, bo mam też problem z znalezieniem tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności