Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Gość camel666

chodzi o to że na lampach jest jest holomolacja E11 ale to nie wszystko.Jeszcze jest wybite do jakich żarówek są przystosowane halogeny maja H a xenony D (poza tym ktoś kto zakłada HID'y raczej nie założy samopoziomowania), ma znaczenie nawet postojówka (jak jest przystosowana do żaróweczki W5W to nie można podłączać diody) A co do spryskiwaczy to dopiero auta od 2000 roku musiały mieś spryski do xenonów, auta poniżej tego rocznika mogą jeździć bez(z oryginalnymi xenonami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cleary lub soczewka i mozna ładowac hidy, standarnowe leflektory maja rozbłyśniki i one sa powodem zatrzyań dowodów rejestecyjnych gdyz swiatło bije tam chce a nie tam gdzie powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przy Hidach otrzymuję się homologację ?? Tak mam to rozumieć ??
Homologacja dotyczy reflektorów. Czy posiadają homologację do tego typu światła.

 

Poza tym, auto powinno być homologowane z całą instalacją, ale to już jest sprawa marginalna na którą ani policja, ani nikt nie zwraca uwagi.

 

Krótko mówiąc. Xenony trzeba montować z głową, a nie mając 300 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezione na forum BMW

 

Według przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej wycierak lub spryskiwacz a także system samopoziomowania relektora obowiązuje w Lampie typu DC (Xenonowy) Lampy typu HC/R nie wymagają niczego. więc jak najbardziej homologacja obowiązuje!!! A poza tym kazda część montowana do samochodu musi posiadać homologację.

Jezeli chodzi o homologację E4 to musi mieć początkowy numer 020 i w tedy mozna montować do lamp typu HC/R

 

Jak do temperatury światła 6000K jestem w stanie się skłonić, że mogą posiadać homologację to 8000K nie przechodzą testów nawet w Holenderskim Instytucie Światła w Roarmound.

A wiadomo że E4 to znak identyfikacyjny dla Holandii.

 

Podstawa prawna:

 

Dz.U. C76 z 7.4.1975, str. 37

Dz.U. C255 z 7.11.1975, str. 2

Dz.U. L42 z 23.2.1970, str. 1

Dz.U. L262 z 27.9.1976, str. 1

Europejska Komisja Gospodarcza, uzupełnienie nr. 1 dokumentów

Dyrektywa Rady Europy Nr. 76/761/EWG

 

żartem powiem że moje auto jest sprowadzone z Hiolandii i na soczewkach DEPO mam homologacje E4 więc zawsze moge sie poklucić że z tymi lampami przyjechał do Polski :)

 

P.S. posiadają homologację E4 http://www.auto-xenony.pl/

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Planuje kupić zestaw do przerobienia standardowych świaeł tzn wyjęciu h7 i włożeniu żarników pasujących właśnie w te gniazda.

 

wlasnie jak kolega planuje zaopatrzc sie w taki zestaw.czy moze mi ktos wyczerpujaco odpowiedziec-bez zadnych demagogi nad wyzszascia barw czy producentow?prosze o rady:jakie mam zarowki,czy podczas montazu czekaja mnie jakies przerobki lub potrzebne rzeczy-piszecie o jakis gumkach,nacieciach,gieciach,szlifowaniu,co musze zdemontowac zeby wygodnie to zamontowac.czy potrzebuje jakies tam adaptery do tego montazu.jak mam palnik zamontowac-chyba ze pasuje on tylko w jednej pozycji.czy moge prosic o takie kompedium wiedzy od kogos kto przerabial to w tym samym modelu co ja mam?jesli cos zle pisze to prosze o lopatologiczne wytlumaczenie,a nie zaraz ban.czekam i dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kamyk tu opisuję o tym jak montowałem HIDy klik. Gwarantuję ci że jest to prostrze niż sobie wyobrażasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq---wiesz co,przegladnalem twoj watek,ktory podales i wskaz mi w ktorym miejscu masz szczegolowy opis tego o co prosilem?wiem ze na youtube jest pelno filmow o montazu(zaraz ktos wygarnie),ale mnie interesuje konkretnie w naszych modelach.masz tylko wzmianke o montazu-raptem fotke z prawej strony auta.za chwile dostane z 5 "bezcennych" odpowiedzi,moje pytanie zniknie w ich gaszczu i nadal nic sie nie dowiem(a nie chce nowego watku zakladac,bo zauwazylem nerwowosc pilnujacych porzadku).takze jesli ktos ma taka wiedze, to prosze o wyczerpujacy temat-moje pytania nadal aktualne nad twoja wypowiedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na forum z rok temu kolega opisywał. Wystarczy troszkę poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ci tłumaczę kolego kamyk, że skoro ja manualny analfabeta sobie poradziłem to każdy to zrobi.

A robiłem to za pomocą tej instrukcji.

551236bd32af7fadm.jpg

Jakie ty masz lampy czy żarówki nie powiem ci. Bo nie jestem wróżką. Ja montowałem u siebie w soczewkach, a żarówki to H7.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ci tłumaczę kolego kamyk, że skoro ja manualny analfabeta sobie poradziłem to każdy to zrobi.

 

po rozmowie wczorajszej wierze juz:-).dzieki za mila rozmowe i porade.postaram sie zrobic foto-manual z montazu.wykupie moze swoje poprzednie winy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy Helli i jest na niej wybitych pare numerkow - czy ktos pomoze mi to rozszyfrowac, czy moge do nich wsadzic hidy i jak to jest z atestem?

 

1a HC HC HR A

01 04 04 04 02

 

i jest tez na niej E1 w kółeczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam lampy Helli i jest na niej wybitych pare numerkow - czy ktos pomoze mi to rozszyfrowac, czy moge do nich wsadzic hidy i jak to jest z atestem?

 

1a HC HC HR A

01 04 04 04 02

 

i jest tez na niej E1 w kółeczku

 

nie możedz włożyć hidów bo masz właśnie HR a jak byś miał DC to bys mógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmstp

 

Oznaczenia lamp reflektorów:

 

1a -kierunkowskaz przedni

HC - halogenowe mijania

HR - halogenowe drogowe

A - pozycyjne

E1 - Niemcy

 

-------------------------------

DC - ksenonowe mijania

DR - ksenonowe drogowe

DC/R - Bi-ksenon.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Jurka ;)

Niżej fotka. Reflektor D2S xenon dla mijania i H7 halogen dla drogowych.

xenon d2s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie możedz włożyć hidów bo masz właśnie HR a jak byś miał DC to bys mógł

 

Ale nie da rady fizycznie czy raczej chodzi o wymagania co do atestu czy homologacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie da rady fizycznie czy raczej chodzi o wymagania co do atestu czy homologacji?

Tylko chodzi o wymagania atestu i homologacji. Ja u siebie mam na lampach oznaczenia

HC - halogenowe mijania

HR - halogenowe drogowe

ale w soczewkach zamontowałem zestaw HID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko chodzi o wymagania atestu i homologacji. Ja u siebie mam na lampach oznaczenia ale w soczewkach zamontowałem zestaw HID.

 

No i o to mi tylko chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest soczewka to nikogo sie nie oślepia, co innego w zwykłych lampach, świecą w każdą stronę;)

Sedno leży w układzie poziomowania soczewek a nie w posiadaniu soczewki. nasycenie, barwa (temperatura) świateł ksenonowych wymagają perfekcyjnego ustawienia w zależności od obciążenia i ciśnienia w ogumieniu - dla tego ustawienie soczewek wymaga korekty po każdym uruchomieniu silnika. Jeśli ktoś "na pałę" poprawia fabrykę to natychmiast jest widoczny przez jadących z przeciwka. Nie dziw się, że często będziesz dostawał po oczach od wkurzonych kierowców.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ;) założyłem dzis HIDy do mojego passata i swieci wyszstko dobrze, jedynie problem jaki mam to przy zapalaniu światel zapala sie tylko od strony pasażera, od kierowcy tylko blysnie i zgasnie, po ponownym przekreceniu włącznika swiatel zapalaja sie obydwa. Czego to moze byc przyczyna? Czy mozliwe ze samochod nie ma w komputerze wybranej opcji XENON i to cos z elektronika? Prosze o jakas konkretna odpowiedz . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem u siebie i jest ok, kontaktuj się z sprzedawcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności