Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sajcik

Witam,

 

przeglądam forum i widać, że jest bardzo dużo tematów odnośnie oleju ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie a jest ono takie Passat AWT 1.8t 2002r i mam w wyciągu z serwisu wpisane, że jest wlany olej 505.01 a z tego co widzę to jest to norma dla diesla ??!! w serwisie twierdzą, że wszystko jest ok i że to są normy vw i takie tam ...

jednocześnie znalazłem w dokumentach od samochodu karteczkę z olejem shell helix ultra 5w40 a ten olej nie ma normy 505.01

 

wszystkie wyszukiwarki mówiące o doborze oleju podają inne normy !!

 

co radzicie jaki olej wlać i czy teraz to co jest wlane jest ok czy nie bo już sam nie wiem

 

Dzięki za pomoc :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co radzicie jaki olej wlać i czy teraz to co jest wlane jest ok czy nie bo już sam nie wiem
Moj nowy nabytek AWT jest z 2004. Od nowosci jezdzil na longlife. Poprzedni wlasciciel rok temu zmienil serwis na co 15kkm zalewajac go Mobilem 5W40 (wczesniej nie wiem jaka marka byla lana). Po przestudiowaniu opinii w necie, zaleje go teraz Motulem X-cesse 8100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT. Krętacze wykorzystują to,że Motul jest taki popularny i sprzedają podróbki... A nawet oficjalnie nie jest rozlewany tylko we Francji.Bazy olejowej nie opłaca się transportować,więc ryzyko trafienia na bazę gdzieś ze wschodu czy PL jest duże...

Ogólnie Motulek ok-ze sprawdzonego forumowego źródła :-)

 

Małe porównanie z forum zafiry-nie wymaga logowania.

http://www.zafiraklub.pl/forum/printview.php?t=7299&start=0&sid=af59521ebbbb8152940f78ee22998e20

 

Może było o tym na forum,ale miałem okazję rozmawiać z właścicielem dużej hurtownii oleju i postanowiłem przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja też mam paska ale nie wiem jaki tam został wlany olej. i co w tym przypadku doradzacie?

 

Jaki olej powinienem zalać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, ja też mam paska ale nie wiem jaki tam został wlany olej. i co w tym przypadku doradzacie?

 

Jaki olej powinienem zalać??

 

jaki przebieg?

zrób płukanko :P

może jakiś połsyntetyk mobil 15w40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki przebieg?

zrób płukanko :P

może jakiś połsyntetyk mobil 15w40 ?

Chyba 10W40;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg aktualny to 199 tys. na naklejce jest tylko castrol. a jaki to nie wiem zastanawiałem się nad olejem Castrol Magnatec 10W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam jaki olej. Obecnie Motul, ale znalazłem na jakimś forum ciekawy artykuł odnośnie olejów.(Jeśli się powtarzam to nich admin wytnie posta). Polecam lekturę.

 

[ATTACH]68467[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi przy ostrzejszej jeździe zaczął trochę brać olej więc teraz zmieniam Castrola 5W40 na Mobil 1 5W50 coby był gęściejszy w wyższych temperaturach. Wcześniej zastosuję liqui moly engine flush.

Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie leje syntetyk mobila 5w50. ubywa mi około 1litra na 10.000 auto ma nalatane 270tys. (PEWNE) jaki olej zalać motul mobil czy valvoline? oczywiscie tez syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
motul mobil czy valvoline
Po rozmowie z bylym pracownikiem ASO AUDI z mobila robie przesiadke na motula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po rozmowie z bylym pracownikiem ASO AUDI z mobila robie przesiadke na motula.

 

 

a ile Ci zbiera go? na pełny syntetyk czy pół syntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, autko świeżo sprowadzone, i w Niemczech był ostatnio wlewany "5W30 LongLife III" - tyle jest w dokumentach. Z oznaczenia wnoszę, że to chyba Castrol. Co o tym sądzicie zostać przy tym oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile Ci zbiera go? na pełny syntetyk czy pół syntetyk?
Nie wiem, bo auto kupilem w wrzesniu i zrobilem dopiero jakie 1,5kkm. Na razie nic nie dolewalem, ale widze ze jest w dolnej skali miarki. Wymiana za ok 2kkm. Ale moze zrobie ja juz w przyszlym tygodniu, przed montazem LPG.

Jeszcze nie wiem czy bede robil plukanke.

 

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

 

Co o tym sądzicie zostać przy tym oleju
Po zapoznaniu sie z historia sewisowa mojego auta, wychodzi na to ze do ok 180kkm tez latal na tym co twoj. Wymiana byla co 30kkm. Pozniej auto zmienilo wlasciciela, i ten lal jakiegos mobila co 15kkm. Ja bede zmienial na motula i wymienial co ok 15kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Niemczech był ostatnio wlewany "5W30 LongLife III"

I to jest właśnie błędem dla tych silników, za długi okres jazdy miedzy zmianą i potem tworzy się okrzyczany nagar ;)

Co o tym sądzicie zostać przy tym oleju?

Powiedz cóż ma Ci dać zmiana na inną markę?? Ważne, aby zmieniać co ok. 10kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne, aby zmieniać co ok. 10kkm.
Moze lepiej co 5kkm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba co 15 tys, to trochę dużo...:hmm Ja wymieniam co 9-10 tys;)

Przy mocno wysilonych silnikach, to co 5-7 tysi bym polecał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba co 15 tys, to trochę dużo...
Jakis dowod na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności