Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz ciekawe , kto mu o tym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz ciekawe , kto mu o tym powiedział.

Moze w tym proszku je wzial i sam umyl ;)

 

Jutro sie okaze.

Czytam o procedurach rejestracji aut z wloch i czesto z tym problemy sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam o procedurach rejestracji aut z wloch i czesto z tym problemy sa

 

Nie powinno być żadnych problemów, ( u mnie w urzędzie nie zrobili to tym bardziej w szczecinie nie zrobia) 5 lat temu rejestrowałem Alfę z Włoch i ich nie miałem także po tym czasie wogóle nie powinno być, tylko tłumaczenie jest drogie bo płaciłem 300 zł jakiś czas temu a tak wszystko jest jak przywozisz auto z Niemiec, Belgi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam o procedurach rejestracji aut z wloch i czesto z tym problemy sa.

 

 

Powiedz mu żeby ci pomógł zarejestrować te auto, jak to handlarz wie jak to zarejestrować

 

---------- Post added at 07:33 ---------- Previous post was at 07:32 ----------

 

a tak wszystko jest jak przywozisz auto z Niemiec, Belgi itp.

 

No właśnie , też mi się tak wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu tamtego roku rejstrowałem siostry audi z włoch, poszło bez problemów, tak jak z autami z nimiec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam o procedurach rejestracji aut z wloch i czesto z tym problemy sa.

Ja 2 lata temu swojego passka też rejestrowałem z włoch i nie było żadnego problemu tylko dokumenty przetłumaczyć było drożej niż niemieckie o 50 zł(150zł) a tak to wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dedukcje... Ksiazke z wpisami ma 400 zl mozna miec... Albo czysta i sobie samemu wypisac. Ja juz w kilku jestem serwisantami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mu żeby ci pomógł zarejestrować te auto, jak to handlarz wie jak to zarejestrować

 

---------- Post added at 07:33 ---------- Previous post was at 07:32 ----------

Na razie auto odpuszczam.

Zwykle zarysowanie, ktore zostalo pomalowane okazalo sie czyms wiekszym, bo miernik magnetyczny nic nie chwytal w paru miejscach. Fakt ladnie pomalowane, ze nie wtajemniczony sie nie polapie - pochwala dla lakiernika ;). Mimo, ze wiatrak klimy nie pracuje to klima chlodzi, ale przy jej zalaczeniu obroty silnika spadaly chwilowo tak nisko, ze myslalem ze zgasnie ;)

Wspomaganie kiery dziala slabiej niz u mnie, a mnie sie wydawalo ze moje jest kiepskie.

Zawiecha OK. Hamulce OK, prawie nowe klocki. Opony przod - prawie lyse, tyl jeszcze dobre 3 sezony przed nimi,tylko dziwnie popekane na kancie, jakby chyba wystawione dlugo na slonce. Regulacja swiatel nie dziala. Automat zmienial plynnie biegi, ale z kumplem mielismy wrazenie, ze silnik byl jakby zamulony. Jego Alhambra TDi 115PS tiptronic lepiej jakby przyspieszala bez duszenia gazu. Passek dopiero na recznym sterowaniu i obrotach ok 4tys szedl ladnie do przodu. Spaliny wzorowe.

Historia serwisowa - ostatni wpis w marcu tego roku, mowil o wymianie cewek i aku. Pod maska faktycznie czesci nowe, ale komora silnika gdzieniegdzie urypana w oleju. Podobno w polsce juz wymienil odme, bo peknieta byla (i przez to grodz tylnia uwalona w oleju), a na przegladzie teraz wyszlo ze ulamana pomaranczowa prowadnica od miarki, i uszczelniona na tasme izolacyjna ;). Tylko czemu serwis tego nie robil. To bylo ok 2 tys km temu.

Jeszcze jak wysiadalem z auta to pech chcial, ze zawiesila sie klamka wewnetrzna pasazera. Znajomy diagnosta, ktory je sprawdzal odradzil mi je. Tak samo kolega mechanik, ktory byl ze mna, bo za duzo jest rzeczy ktorymi trzeba byloby sie zajac. Osobiscie bym je kupil, ale zona by mnie z domu wyrzucila, gdybym znowu wiecej czasu poswiecal aucie niz domu ;)

 

Sprawdzane auto: http://autokomis-atut.otomoto.pl/volkswagen-passat-pakiet-chrom-C20093353.html

 

Aha, sprzedawca handlarz, perfect mowiacy po wlosku i sciaga po 8 aut. Jak powiedzialem mu, ze cena w polichach byla 1tys nizsza jak tam auto stalo, to odpowiedzial ze musial byc blad, no ale skoro tak to ta cena wyjsciowa bedzie ;)

 

Szukam dalej ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cha ,czyli zeszed z ceny, aby szybko go sprzedać, tak czytałem twóją recenzje na temat tego auta, jest sporo do zrobienia w nim . czy warto, ma zaduzo do naprawy, miałem Mariusz podobną sytuacje, jak chciałem reno e3 sprzedac ,i znalazłem fajnego passka w sedanie sprowadzony z Francji ,miał tylko tylnia belke lekko uszkodzoną, ale była juz druga zeby ją zamontować, silnik pięknie pracował, ful wypas komp pokładowy skóra duza nawi ful elektryka itd, i sie umówiłem ze przyjade za tydzien i biore, zostawiam renie i biore passka ,zajeżdzam na miejsce ogladam autko odpalam silnik, a tu słyszę zetora a,nie PD wyciagam bagnet, a tu emulsja woda w oleju, a predzej tego nie było więc do własciciela i mu parę h.......ów nawciskałem, zawinołem sie i do domu ,a naprwde pięknie wyglądał ,i tak podobnie Mariusz jest z tym twoim autem ,tego co chcesz wziąść lepiej dokładnie go sprawdzic zanim sie zrobi zakup,..:mlask

Edytowane przez stasio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje tym, ktorzy sprawdzili i mieli sprawdzic mi te auto przed zakupem.

 

MOze niedlugo wybiore sie w zkolega po komisach w okolicach Berlina i upoluje jakas A6C5, badz ew. pasiora B5 w manualu.

Jednak w A6 komfort jazdy jeszcze wiekszy, a przede wszystkim duzo lepsze wyciszenie wnetrza ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz a moze mojego chcesz kupic co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOze niedlugo wybiore sie w zkolega po komisach w okolicach Berlina i upoluje jakas A6C5, badz ew. pasiora B5 w manualu.

Mariusz, jak tak bardzo chcesz 1.8T to tylko ze Szwecji. Tam to jest najpopularniejszy silnik i Szwedzi dbają o auta. Może masz jakiegoś znajomego albo rodzinkę za Bałtykiem, to możesz trafić fajne autko. Jak chcesz to pogadam z kuzynem który siedzi tam od dzieciaka to się porozgląda, on mi mojego paska znalazł i na razie nie myślę o sprzedaży mimo, że już niedługo pyknie mu 400tys ;)

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Nie chce ktoś kupić pilota samokopiującego do bramy wjazdowej, garażowej, rolet? Bo kupiłem dzisiaj i okazało się że mój jest zmienno kodowy i mojej bramy ani garażu nie otwiera ten nowy.

oddam za 20zł nówka nie śmigany z paragonem 24miesiące gwarancji;) TAKI PILOT

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, ale sprawdz ile ma km najechanych , tam sie duzo jeżdzi jest taka stronka co mozna sprawdzic, całe autko ze Szwecji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce ktoś kupić pilota samokopiującego do bramy wjazdowej, garażowej, rolet?

 

Ariel jak moją bramę garażową otworzy i zamknie to biorę :)

Miał byś czas by podjechać do mnie w weekend?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ariel jak moją bramę garażową otworzy i zamknie to biorę

Miał byś czas by podjechać do mnie w weekend?

Jak jest stało kodowy na 433,92Mhz to będzie śmigał ;)

Zadzwonię.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Pany niema ktoś na zbyciu rozrusznika do 1.8 ADR 97rok? Pilnie potrzebny w dobrej cenie:)

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje zamontować hak do passata b6. macie jakieś namiary kto takie coś robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej a masz orginalny ten hak do b6, to wcale nie jest trudne załozyc hak ,bo i tak on jest wkrecany w główne sróby co trzymaja cały zderzak, mogą byc tylko ciut dłuższe sruby, a zapytam hak wypinany czy stały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zapytam hak wypinany czy stały

 

Zdaje się że teraz już nie można montować stałych tzn. bez możliwości odpięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian ,,ale są jeszcze takie montowane co są przykrecane ,sam hak na dwie sruby do całego zaczepu, taki własnie koleś montował do vw turana ,bo te wypinane to Westfalia , i są orginalne i zamykane na kluczyk, i wypinane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, jak tak bardzo chcesz 1.8T to tylko ze Szwecji. Tam to jest najpopularniejszy silnik i Szwedzi dbają o auta. Może masz jakiegoś znajomego albo rodzinkę za Bałtykiem, to możesz trafić fajne autko. Jak chcesz to pogadam z kuzynem który siedzi tam od dzieciaka to się porozgląda, on mi mojego paska znalazł i na razie nie myślę o sprzedaży mimo, że już niedługo pyknie mu 400tys

Niestety, za granica nie mam nikogo znakomego ani rodziny. Jesli to nie problem dla Ciebie i Twojego to prosze o rozejrzenie sie. Daj znac na priv jak cos bedzie. Pasior 1.8T Tiptronic '01-'03-'05 (najlepiej do '03, bo po drugim liftingu juz nie ma czarnego wnetrza, tylko takie jasniejsze ;) ), albo A6 C5 po liftingu 1.8T manual badz automat . Wszystko kombi. ;)

Ps. przebiegu pozazdroscic ;). W skrocie, to jakie niedomagania silnika do tego przebiegu cie spotkaly?

Mariusz a moze mojego chcesz kupic co
Only benzyna i najlepiej w automacie. Po porownaniu kilkudzisieciu autek, wyszlo mi ze najlepsze zestawienie to 1.8T w automacie ;). Oczywysicie w odpowiednijm przedziale cenowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności