Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest oszczędne Z górki nie powinieneś wrzucać luzu, tylko hamować silnikiem, nie dotykając pedału gazu. Wtedy komp pokaże Ci spalanie 0,0 L/100km

 

zgadzam się bo tak jest ale wtedy się fura wyhamowuje trochę i potem znowu tracisz ropsko na rozpędzanie a jak jadę sobie na luzie z dużej góry (bądź też z małej) to na kompie pokazuje 1.0L/100km do 1.2L/100km max czyli jest niedaleko do 0.0 a auto się bedzie rozpędzać aż się góra skończy :D

 

Dokładnie, jakbyś miał gaźnik albo diesla na pompie sterowanej mechanicznie to luz ma sens

 

nie wiem może i masz racje ale u mnie najlepsze efekty przynosi luzowanie niż jazda cały czas na biegu.. ale to jeszcze musze potesować dokładniej bo dopiero 6000km zrobiłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra tak słyszę o tych dieslach co tyle palą to mój to smok? w mieście 12 mi pali...;/ a wcale nie cisnę mocno. co prawda automat ale i tak chyba powinno być mniejsze... filtry wymienione, paliwa tez, po wymianie uszczelki pod głowicą i rozrządu jestem i tyle pali. nie chce robic tu OT ale co nie tak?? w silniku zero błędu po vag'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pali od 6-7 cały czas praktycznie-mieszany cykl.

 

Największy rekord to 5,5, ale jechałem tylko do 90.

 

a najgorszy wynik to 12 po samym mieście.

 

2e bez gazu to 2E xD

 

OT na luzie odradzam jazdy, bieg to jednak trzyma auto i sie je lepiej czuje, wciskasz gaz i jedziesz dalej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jedrek_masta 12L na ten silnik 12L po mieście to jest co najmniej o 4 za dużo. Ile już jeździsz tym autem ? ile łyknie poza miastem ? może masz w nim wgraną jakąś lipną mapę wtrysku przez jakiegoś lipnego tiuningowca... ?

 

EDIT:

 

o 4 za dużo to może troche przesadziłem ale o 3 lub 2 napewno w końcu automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ma żadnego wirusa, na trasie 7,5 miałem ostatnio. moze to mieć zwiazek z moim wypadkiem w zeszłym roku? wszystko w podpisie. przed wypadkiem na trasie miałem 6. a w mieście 10 - 11. A teraz to masakra;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam automat i tez mi pali podobnie . Miasto 10-12 a w trasie 7.5 .... automat tak juz ma .. w ksiazce napisane ze w miescie ma ponad 10 . Biorac pod uwage ze to sa wartosci podane przez producenta trzeba dodac sobie 1-2 listry , czyli suma sumarum wychodzi normalne spalanie (dla automata oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... mogło by być mniej, boje sie w ogóle pocisnąć bo komputer mi pokazuje 14. jak jeżdżę spokojnie to 12...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety urok automatow , cos za cos :-( Trzeba zawsze liczyc sie z ronica 3-4 litrow albo i wiecej miedzy automatem a manualem . Ja zbieram kaske pomaluchu i jak poleci mi automat to zmieniam skrzynie na manual :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi pali od 6-7 cały czas praktycznie-mieszany cykl.

 

Największy rekord to 5,5, ale jechałem tylko do 90.

 

a najgorszy wynik to 12 po samym mieście.

 

To chyba Ci pali tyle na postoju. Mam 3 auto z silnikiem 2E i nigdy ponizej 8l w TRASIE nie spadl. A w mieszanym to 10l-13l i wiecej spali. Chetnie wybiore sie do Ciebie z wielką butelka Ognistej Wody i wyregulujesz mi ten motor w moim B3 by miał takie spalanie jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że z tym luzem z górki to też trzeba uważać, zależy jeszcze jaka górka. Ale jeśli to są duże górki - tak to nazwijmy, i długie, to lepiej jechać na biegu, łatwiej wyhamować. Różne są szkoły oszczędnej jazdy i niby każda jest dobra żeby paliwo oszczędzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slajdolot

Passat B3 1,8 RP kombi 10,5-13,5 po mieście w trasie 6,5-9 (gazu oczywiście) zależnie od stulu jazdy.B4 1,9TDI też kombi pali mi w mieście 6,5-7 na trasie jeszcze nie sprawdzałem.

Edytowane przez slajdolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał MsKondri Zobacz post

Mi pali od 6-7 cały czas praktycznie-mieszany cykl.

 

Największy rekord to 5,5, ale jechałem tylko do 90.

 

a najgorszy wynik to 12 po samym mieście.

 

ja również zapraszam na regulacje do olsztyna:)

2e w mieście musi!!!!spic ze 12l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 l to raczej VR6 schodzi w trasie, może macie rzeczywiście jakieś zajeżdżone te 2e. Na regulacjach sie nie znam, ale nic nie regulowałem od zakupu(2lata) tylko normalnie,zmiana oleju, wiadomo filtry,a i łożyska sie odzywały, z miech temu to oponki i odpukać śmigam. Tak serio kto zna moje miasto xD to tam jest więcej małych rond niż tych świateł. Jak to w oczy kole, gdy ktoś ma lepsze spalanie. :D

 

Pozdrawiam ;)

 

Fajny ten wątek.

Edytowane przez MsKondri
bo tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba Ci pali tyle na postoju. Mam 3 auto z silnikiem 2E i nigdy ponizej 8l w TRASIE nie spadl. A w mieszanym to 10l-13l i wiecej spali. Chetnie wybiore sie do Ciebie z wielką butelka Ognistej Wody i wyregulujesz mi ten motor w moim B3 by miał takie spalanie jak piszesz.

Dobrze gada, wódki mu dać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to z reguly jest,ze jesli auto pali mniej niz podaje producent to znaczy ze czas mu sie przyjzec,cos musi byc nie tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepsze spalanie
Fajnie to ująłeś:) Dla niektórych słowo lepsze może oznaczać WIĘKSZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

1,9 Tdi 90km po mieście 7,4 po trasie 5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 l to raczej VR6 schodzi w trasie, może macie rzeczywiście jakieś zajeżdżone te 2e. Na regulacjach sie nie znam, ale nic nie regulowałem od zakupu(2lata) tylko normalnie,zmiana oleju, wiadomo filtry,a i łożyska sie odzywały, z miech temu to oponki i odpukać śmigam. Tak serio kto zna moje miasto xD to tam jest więcej małych rond niż tych świateł. Jak to w oczy kole, gdy ktoś ma lepsze spalanie.

 

Kolego nic mnie w oczy nie kole, Ale nie uwierze że 2E spala Ci tyle ile piszesz.Jezeli chodzi o przebieg silnika jak to powiedziałeś "zajechane" to ja mam 114tyś nakrecone, moze i masz racje czas wymienic motor bo jak na Vw 114tyś to potężny przebieg i moze dużo palic :/Apropo rond w Twoim miescie, to chyba Rybnika (27 rond) Debica nie pobije. :) CZekam na zaproszenie, przyjade z wóda i pokażesz spalanie w Twoim 2E.

Fajnie to ująłeś Dla niektórych słowo lepsze może oznaczać WIĘKSZE
Dobrze powiedziane :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4 1.9 TDI (AFN) 408 tys przebiegu - średnio w mieście 6,5-7,5, na trasie 5-6. Ostatnio zrobiłem na trasie 110 km w stylu emeryckim i spalił 5 l. Na mieście przy jeździe bez oszczędzania myślę, że weźmie spokojnie 8 l.

Co ciekawe ostatnio na 30 litrach paliwa zrobiłem 580 km (70% trasa, 30% miasto) i to bez jakichś specjalnych starań o ekonomiczną jazdę.

Ogólnie bardzo oszczędny egzemplarz mi się trafił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jano, z tą wódą to lepiej do mnie podjedź w końcu :D

Ja Ci pokaże że 1,6 pali 12 po mieście :D

A w trasie ze 9 :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności