Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki i przepraszam za OT:niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini rekordzik:

 

wczoraj tankowanie do pełna statoil dziś rano do rzeszowa i z powrotem na stacje statoil 169 km i poszło 11,6 l lpg czyli 6,87 szok. Ale fakt jazda max 90 a cały czas koło 70 ale jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rekordzik ... średnia ostatnimi czasy około 13 :rozpacz: Ale i taka jazda (krótkie odcinki), i warunki drogowe oraz atmosferyczne, i ... niodbijający tylny prawy zacisk :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisze troche ile pali mój rychlok.

 

Miasto, krótkie odcinki, lato 6,9l

80% trasa i 20% miasto, przy bucie, zimą 5,7l-6,0l

80% trasa i 20% miasto, przy bucie, latem 5,4l-5,6l

80% trasa i 20% miasto, jazda spokojna, latem 5,1l-5,3l

80% trasa i 20% miasto, jazda spokojna, zimą 5,3-5,6l

Najniższy wynik w trasie z prędkością nie przekraczającą 90 km/h i 4 osobami 4,7l

 

Dla mnie bomba ;]

Powered by OO ;]

 

Zapomniałem dodac że ma przekulane 410 000km

Edytowane przez Woojtass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najniższy wynik w trasie z prędkością nie przekraczającą 90 km/h i 4 osobami 4,7l
zgadza się , w ostatnich dniach śmigałem kilka razy do białej max 95/h 4,5 litra na setę jak w mordę dał , chyba prawego buta helem napompuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mini rekordzik:

 

wczoraj tankowanie do pełna statoil dziś rano do rzeszowa i z powrotem na stacje statoil 169 km i poszło 11,6 l lpg czyli 6,87 szok. Ale fakt jazda max 90 a cały czas koło 70 ale jestem w szoku.

Jacek, na początek, żeby nie było - nie podważam Twojego wyniku ;)

 

Pamiętajcie, że nawet jeśli tankujecie na tej samej stacji, z tej samej pompki, to wynik może być bardzo różny. Szczególnie tyczy się to LPG. Temperatura powietrza, ciśnienie w zbiorniku, foch dystrybutora, foch zaworu - i macie zupełnie inny wynik! A szczególnie jeśli pokonaliście krótką trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że w szoku jestem ale co do dystrybutora to nie mam wątpliwości. Już kilka razy wyszło mi po 7,6 czy 7,9 ale właśnie traska Tbg Rzeszów. Na miejscu wychodzi od 11 do 13 ale nie liczę teraz jazdy bo nieraz więcej się poślizgam jak przejadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju 15w40 jakieś 2l na 400km a LPG od 9 do 12 w mieście na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleju 15w40 jakieś 2l na 400km
:szok:

A ja się martwię że mi dużo bierze (jakiś1L na 1k km) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleju 15w40 jakieś 2l na 400km

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleju 15w40 jakieś 2l na 400km a LPG od 9 do 12 w mieście na 100km
Hehe to ty nie robisz zmiany oleju tylko co jakisz czas wymiana filtra oleju i dalej w trase. Pozdr.

 

Moj automat 6-7l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj AAZ przy bardzo ekonomicznej jezdzie (az nudnej) pali w miescie okolo 5.5 litra. Przy normalnej jezdzie oscyluje w okolicach 6-6.5.

Szczerze polecam ten silnik, choc musze przyznac ze bardzo glosno chodzi w srodku. Nie wiedziec dlaczego... czy tylko ja tak mam ?

 

A jesli chodzi o gaz to zawsze bedzie gazem. Diesel to diesel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neusz2009

czy to znaczy ze jesli mi pali ok13l na 100km na miejscu bo odcinki jakie pokonuje to ok5-9km glownie do pracy to nie jest jeszcze taki zly wynjk?

 

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

 

hejjjjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to znaczy ze jesli mi pali ok13l na 100km na miejscu bo odcinki jakie pokonuje to ok5-9km glownie do pracy to nie jest jeszcze taki zly wynjk?

Przy obecnych warunkach nie jest to tragiczny wynik ;) Jakby zaczął palić powyżej 15 (naturalnie cały czas mowa o :98:) to można się zaczynać niepokoić ;)

 

Co do średniego spalania z ostatnich kilkunastu miesięcy to widać w stopce. Teraz już wzrosło o jakieś 0.2 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam passata b3 91r. silnik 1,8 monowtrysk 107km, spalanie to około 10L benzyny i tyle samo LPG w jeździe mieszanej w samym mieście nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatnio jeżdżąc do 100km/h 80% trasa to 11-12l gazu.Mam BLOSA wstawionego, dynamika jest o niebo lepsza niż na mikserze, jak na 19letniego staruszka to i tak wstydu można narobić nie jednej młodszej furze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek po wymianie rozrządu,pompy wody,tarcz + klocków, filtru powietrza pali na mieście 10 litrów!! Mechanik jest dobry i mówi ,że 100% rozrząd ustawiony tak jak był czyli co do ząbka i mówi że może ktoryś wtrysk. Auto nie kopci,nie szarpie, ma moc ale pali strasznie teraz. Może wina zimy i niedogrzanego silnika?? Co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda ze średnią prędkością 60 km/h. - benzyna.

Trasa - do 8l./100 km.

Średnia 10l./100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dopiszę :)

 

Wczoraj w trasie zmierzyłem i przeliczyłem. Podróż na dystansie ok. 150 km w "cyklu mieszanym", spalił mi jakieś 7.2 l benzyny. A, oleju zero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności