Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak włącze obieg wewnętrzny w kilmatronicu to silnik lekko zmienia swoją pracę ( na biegu jałowym). Tak jakby był obciązony alternator, wiekszy pobór pradu jakby był, czasami w niektórych autach tak jest jak się włączy wentylator chłodnicy. Czy to normalne zjawisko??:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Z tego, co sie orientuje, to przy zamknietym obiegu uruchamia sie kompresor klimatyzacji-jest wieksze obciazenie silnika, wiec obroty moga odrobine spasc, badz zwiekszyc sie postojowe zuzycie paliwa wg. kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg wewnętrzny nie powoduje włączenia klimy , po prostu odcina dopływ świeżego powietrza do kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli cos jest nie tak u mnie?? Po porstu silnik jakby dostawałe lekkiego obciążenia jak pisałem w 1 poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obieg wewnętrzny nie powoduje włączenia klimy , po prostu odcina dopływ świeżego powietrza do kabiny

jak to nie,przy włączonym obiegu zamkniętym klima właśnie chodzi i nie można jej wyłączyć

Czemu spadają obroty?bo włączasz następny silniczek robiąc obciążenie i po chwili się wyrównują,tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem posiadaczem passata b5 od niedawna i mam problem z tym iż ostatnio jadąc za kopcącą ciężarową chciałem włączyć obieg wewnętrzny a tu nic wciskam guzik i nic się nie dzieje stąd moje pytanie gdzie szukać usterki a klima manualna.

 

Drugie pytanie jak wymienić czujnik temp. zewnętrznej i jaki jest jego koszt.

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Żeby działał obieg wewnętrzny, to pokrętło od nawiewów nie może być ustawione na szyby.

A co do drugiego pytania to Ci nie pomogę, bo sam mam passata od tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaskoczyłeś :orany::orany::orany:jutro sprawdzę ale jak będziesz miał racje (a napewno tak) to chyba jestem strasznym pacanem :sciana:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanie !

Czy obieg wewnętrzny działa zawsze gdy na klimatroniku naciśniemy przycisk obiegu wewnętrznego? Działa on niezależnie od temperatury, etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być +4 inaczej sie nie włączy kompresor od klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musi być +4 inaczej sie nie włączy kompresor od klimy

 

No okej. Wczoraj przy ponad +10stopniach 0 reakcji na przycisk z obiegu wewnętrznego, noo może jedynie obroty wentylatora lekko się obniżyły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając obieg zamknięty ręcznie ZAWSZE się włączy. Niektóre panele włączają go z automatu gdy temp. na dworze wyższa niż 27 stopni. Nie wiem co powyższy post z kompresorem ma do tematu... Niektóre panele pozwalają odpalić obieg wewnętrzny wraz z ECON, a w niektórych razem już to nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wymieniłem silniczek ze starej obudowy i działa. Potwierdzam. Obieg zewnętrzny działa ZAWSZE - niezależnie od temp, obrotów wentylatora, ect :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności