Skocz do zawartości
Gość Pawlitoooo

Wskaźnik paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlitoooo

Witam wszystkich mam pytanie co to moze byc : odpalam samochod wskaznik paliwa pokazuje prawidlowo paliwo i wszystko jest ok do momentu gdy ruszam, wskazowka paliwa nagle zaczna opadac a gdy przyspiesze to opada jeszcze bardziej w momencie gdy samochod jedzie na jednych obrotach wskazowka powraca na swoje miejsce. Prosze o podpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie paliwo przelewa sie wskazowka porusza. nie ma rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sie paliwo przelewa sie wskazowka porusza. nie ma rady

Eeee - przy ruszaniu tak Ci się paliwo przelewa, że wskazówka "jeździ"??? Co to ma do rzeczy - przecież nasze zbiorniki to nie szklanka paliwa, żeby się przelewało; u mnie nawet na rezerwie takie coś się nie robi - jedynie w przypadku głębszego i szybciej pokonanego zakrętu, to lekko wahnie wskazówka, ale tak normalnie to nie bardzo. Może czujnik poziomu paliwa w baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak jest, jak daje mu na wysokie obroty po miescie i troche przegazuje to wskazowka paliwa troche opada, a potem jak wyjade na trase i jade juz z jednostajna predkoscia to wskazowka ustawia sie na jednym poziome wiec mysle ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo opada?? Jeśli dużo to ja stawiam na zimne luty na wskaźniku poziomu paliwa(jak drgania są większe to się rozłącza). Aby sprawdzić czy to zimne luty są przyczyną twoich problemów należy:

W momencie, kiedy wskazania będą ok walnij ręką w deskę rozdzielcza nad zegarami. Jeżeli wskazania się zmienią tzn że to zimne luty, jeśli nie to szukaj innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jest, jesli mam mniej niz pol baku. wskazowka sie porusza tym bardziej im mniej paliwa mam. mysle, ze winny jest plywak w baku. zrobi sie cieplej to rozbiore dziadostwo i zobacze na jakiej zasadzie to dziala. oby bylo lepiej skonstruowane od takie w maluchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

A mi przeklamuje o 20 litrow.

 

Już dawno sie nauczylem żeby zerować przy tankowaniu licznik dzienny i na niego zerkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzesiu, u mnie to samo. Jak mam pełny bak to wskazuje ok. Po spaleniu ok. 20 litrów zaczyna się "oszukiwanie" w dół: jest 50l a pokazuje 30, jest 30 a pokazuje 10, jest 20l a pokazuje, że mam silnik na energię słoneczną, hehe. Pewnie bez grzebania w baku i smarowania prowadnic wskaznika nie ma rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość naUCZYcieL

Z tyłu za zergarami są wejścia przewodów (mogą mieć luzy).

Ja tak też mam, jak wcisnę szybkę na zegarach to mi zaraz paliwka przybywa:):>>>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plywak jest jak w maluchu z tego co pamietam:D

jedyne co to mozna albo pogiac - kolega z przeklamaniami ma wygiety pret pewnie

albo moze sie wytrzec - w kule leci ogolnie ;)

ja w b3 mam pogiety - pokazuje 1/4 a jest pusto :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlitoooo

hehe to widze ze jest to problem u wiekszosci kolegow no nic trzeba bedzie to jakos sprawdzic dziekuje za podpowiedzi i gorąco pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mialem kiedys cos podobnego, winne byly ,zimne luty, na desce rozdzielczej i stabilizator-koszt 3zl.

 

B3 1,8 1992r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności