Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

mnichu audi 1,8 to było 125 koni chyba a model a3.

Nie uwierzysz z górki to auto nabujało 240 licznikowe na autostradzie po prostu skrzynia za długa z diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ogarniał tego filmiku. On od 40 do 300 jedzie na jednym biegu??

Prędkość rośnie szybciej niż obroty a potem jeszcze mu prędkościomierza spada do zera.

Spalanie tylko 15 potem 15,4 a potem znowu 15,1

Nic mi nie pasuje na tm filmiku.

 

Bo to pewnie na hamowni jest.Wygląda,żę rusza z jedynki i przerzuca od razu do piątki.I właśnie po zmianie biegu widac ładnie stosunek obrotów do prędkości.2000obr\min-100km\h.Oglądałem troche za tymi skrzyniami,tj.DQS,EKM,o ile EKM znalazłem z quattro,to DQS raczej będzie rarytasem.Cena o dziwo niższa niż mojej EFC,której nie mogłem znaleźc taniej niż za 1500zł.

Sprzęgło w 2.5 tdi to też 240mm jak u mnie?czyli to samo(?)

Czy prócz skrzyni i wybieraka myślicie,że jeszcze coś trzeba będzie?

Ja liczyłem,że w najgorszym wypadku,to tak:

-skrzynia

-wał

-dyfer

-wybierak biegów.

Niewiem czy jest coś jeszcze,co trzeba by zmienic?

 

Dziękuje wszystkim,za zainteresowanie się tematem i wszystkie sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile EKM znalazłem z quattro,to DQS raczej będzie rarytasem

 

Kolego muszę Ci wyjaśnić jedną rzecz.. Tych skrzyń jest ogrom. Musisz pamiętać że:

> EKM to skrzynia pod 4x4

> DQS to tylko "ośka"

 

Przełozenia dostępne pod linkiem który wkleiłem pare postów wcześniej.

 

ps. Jak szybko się kręci twój silnik na ostatnim biegu (automat 4 biegowy ?) i prędkości 100 km/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego muszę Ci wyjaśnić jedną rzecz.. Tych skrzyń jest ogrom. Musisz pamiętać że:

> EKM to skrzynia pod 4x4

> DQS to tylko "ośka"

 

Przełozenia dostępne pod linkiem który wkleiłem pare postów wcześniej.

 

ps. Jak szybko się kręci twój silnik na ostatnim biegu (automat 4 biegowy ?) i prędkości 100 km/h ?

 

Jest to 5-cio biegowy manual,z zajechaną jedynką (tak już kupiłem)strasznie tyrkocze na pierwszym biegu,a wymiana częsci odpowiedzialnej za to tj.zębatki pierwszego biegu zespolonej z całym wałkiem to 1200zł.koszt samego wałka z zębatką.Dlatego próbuje dojśc do tego,czy da się wpakowac szóstke skrzynie z korzyściami,zważywszy na częste jazdy po autostradzie itd.

Co do obrotów to tak:

100km\h-2500obr\min.

jeszcze podam tak:

Przy 2000obr\min prędkości na biegach:

1bieg-20km\h

2bieg-30km\h

3bieg-50km\h

4bieg-70km\h

5bieg-80km\h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk88 a jakimi prędkościami poruszasz się autostradą i jakie są to obroty przy powiedzmy 140 - 200? Pamiętasz może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luk88 a jakimi prędkościami poruszasz się autostradą i jakie są to obroty przy powiedzmy 140 - 200? Pamiętasz może.

 

przy 120 jest to 3000obr,przy 140 3800 obr,przy 160 coś ponad 4000obr\min.

 

tak wygląda porównanie mojej skrzyni z skrzynią dqs:

EFC:

1bieg 35\10

2bieg 37\17

3bieg 39\30

4bieg 33\35

5bieg 30\38

 

DQS:

1bieg 28\8

2bieg 34\18

3bieg 32\26

4bieg 27\31

5bieg 26\39

6bieg 23\41

 

i jak to wygląda?obiecująco czy nie?;)

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez luk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Waszym zdaniem rosadna cena za czesci na przekladke tipa na manuala z b5fl 2.8 4motion ,mam na mysli sprzeglo z dwumasa ,skrzynia z lapami ,rozrusznik, wal napedowy ,most, lewarek zmiany biegow, wysprzegnik.Mozliwe ze brat mi sciagnie takiego angola i tak sie zastanawiam na ile mozna cos takiego wycenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho Ho, coś ponad 2k na pewno;p ja bym dał ze 2500 z racji 4motion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 500/800

Wybierak z gałka skórzana 150

Dwumas zależy od stanu ale minimum 200

Sprzęgło zależy od stanu minimum 300

Wał nie mam pojęcia

Inne graty nie podejdą z Anglika wiec w częściach masz 1500.

Możesz kupić Angola to pewnie silnik sie tez sprzeda za 1500-2000

Tapicerka Skora za 500 angol

 

Ogólnie jeśli masz trochę wolnej kasy i czasu na jej odzyskiwanie to jak najbardziej kup Angola

Spokojnie sprzedasz go w częściach tak ze przekładka wyjdzie albo za darmo albo za grosze

 

Acha rozrusznik to 90 zl

Łapy najcześciej dostajesz ze skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak rynek ceny zweryfikuje bo ogolnie malo jest gratow do 4motion-jak kupie angola to zobacze jak to wyjdzie.Ja osobiscie jak bym mial kupic sam na taka przekladke to cena 2000zl byla by niska za te wszystkie graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa

Poradzcie mi proszę,?co zrobić. Mam b5FL z 2005r i sypnął mi się automat. Spróbować go naprawić czy przerobić na manuala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio posypał automat i musiałem zapłacić 4tyś za naprawę, nie przemyślałem bo mogłem wymienić na manual no ale trudno. najlepiej było by oddać gdzieś żeby ocenili co się zepsuło i jaka cena i wtedy decydować. Można też poszukać używanej skrzyni ale to też loteria niestety i tanio chyba nie wyjdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa automata to jak kolega wyżej napisał 4000zl

Wymiana na manual około 1500 biorąc pod uwagę sprzedaż starej skrzyni i sterownika.

Dodatkowo dużo łatwiej sprzedać manual niż automat.

Wiecej kosztuje używany passat z nabiałem niż z automatem.

Spalanie dużo mniejsze bo z 11 na mieście spada na niecałe 8.

Minus to konieczność wachlowania biegami.

 

widze ze jesteś z Dzierżoniowa, mam namiar na warsztat co wykona przeklade za około 1200 zł we Wrocławiu, mi robili 2 miesiące temu i uporali sie w dwa dni.

musisz tylko skompletować wszystkie graty.

jak potrzebujesz jakieś info to albo tutajalbo na pw , jestem świeżo po przekładce - chętnie pomogę, doradze

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwona wszystko zależy od tego czy zależy Ci na automacie. Jak lubisz mieć komfort to naprawiaj. Są ludzie którzy nie tolerują skrzyni manualnej. Mnie nie zależało na automacie więc sobie przy pomocy forum przekładkę zrobiłem sam. Wszystko zależy od Ciebie. Wiadomo wszystko wiąże się z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a do mojego silnika avf musi byc 6 biegowa czy moze byc 5?? bo musze sie rozgladac i ja bo mi juz i do przodu zaczyna szarpac automat:/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być taka i taka.

Jeśli uzytkujesz sam i nie sprzedajesz auta to polecam 5b.

Szóstka ładnie tylko w ogłoszeniu sie prezentuje. W użytkowaniu masakra, non stop sprzęgło i wajchowanie lewarkiem.

Mam na sprzedaż wszystkie graty potrzebne do przekladki a także warsztat co by to zrobił w 2-3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do robocizny to ja sam bez problemu to ogarne mam maly warsztacik:)

ale to masz caly komplet przekladki??

ale to co dochodzi jeszcze do skrzyni 5B rozrusznik tak?? bo cos mi sie obilo ze jest inny??

Edytowane przez Łysy917

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 5b pasuje od automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam na sprzedaż wszystkie graty potrzebne do przekladki a także warsztat co by to zrobił w 2-3 dni

 

jak mozesz to wyslij mi na pw swoj nr tel to moze bysmy sie dogadali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności