Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem odpowiedzi, dziś rano ruszył zabieg zamiany tiptronika na 6biegowy manual, jutro odbieram auto.

Moja skrzynia zaczynała poszarpywac przy przelaczeniu z p na r, a regenerowana byla 70.000km wstecz.

Klamoty tzn komputer półosie itd wystawie na sprzedaż, skrzyni nie bede sprzedawał poniewaz nie ma zadnej gwarancjji czy wymiana oleju pomoże... (ja wolałem nieryzkowac i nie placic "paną" od automatow, i miec pol roku gwarancji na ich usluge)

 

Ile Cię przyjdzie ten interes i kto Ci to robi?

Daj znać po zabiegu co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłem odpowiedzi, dziś rano ruszył zabieg zamiany tiptronika na 6biegowy manual, jutro odbieram auto.

Moja skrzynia zaczynała poszarpywac przy przelaczeniu z p na r, a regenerowana byla 70.000km wstecz.

Klamoty tzn komputer półosie itd wystawie na sprzedaż, skrzyni nie bede sprzedawał poniewaz nie ma zadnej gwarancjji czy wymiana oleju pomoże... (ja wolałem nieryzkowac i nie placic "paną" od automatow, i miec pol roku gwarancji na ich usluge)

 

Ile byś chciał za wszystkie klamoty i skrzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,również posiadam passata b5 fl ze skrzynią tiptronic silnik AVF,jeżeli jest ktoś chętny aby się zamienić na 6 skrzynie to zapraszam na priv.Skrzynia śmiga jak należy,jest możliwość sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, tzn pozycjoner, półosie, rozrusznik komp, całość myślę tysiąc, w tym skrzynie mogę dać gratis.

A namiary dam jak odbiorę i przetestuje auto.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ile Cię przyjdzie ten interes i kto Ci to robi?

Daj znać po zabiegu co i jak.

 

Klamoty wraz z usługą trzy tysiące. robie w Nowej Soli

 

No coz nie ma juz komfortu automatu....

... za to auto żyje i ze skrzynia 6-tka jest petarda, na tyle ze po odbiorze z przekładki w niecałe pól godziny drogówka mnie wyprostowała o 5pkt i dwieście... (a mogło być 15pkt i 700zł)

Jest wszystko jak oryginalnie w manualu.

Polecam wahającym się.

Edytowane przez fredbest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mógł byś dać namiary na tą Nową Sól kto się zajmuje przekładkami? U mnie w okolicy nie mogę znaleźć nikogo kto by się podjął z tym a mieszkam 90 km od Szczecina.W Nowej soli przekładają ze swoją przekładką czy trzeba mieć swoje części aby to zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mógł byś dać namiary na tą Nową Sól kto się zajmuje przekładkami? U mnie w okolicy nie mogę znaleźć nikogo kto by się podjął z tym a mieszkam 90 km od Szczecina.W Nowej soli przekładają ze swoją przekładką czy trzeba mieć swoje części aby to zrobili?

 

Proszę namiary, ja tam robiłem:

http://allegro.pl/przekladka-na-manual-1-9-2-5tdi-6bieg-audi-a4-a6-i4788858948.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi robili przekładkę w Świebodzinie. Do tej pory wszystko śmiga bez zarzutu.

 

Odstawiłem kompletne auto z zepsutym manualem, a po 3 dniach odebrałem kompletne auto ze sprawnym manualem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego zadowolony jesteś z przekładki u tego gościa? To jest zakład jakiś czy prywatny gościu? Chcę żeby to było w miarę dobrze wykonane przez kogoś kto się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka przekładka to prosta sprawa nawet dla kogoś kto ma instrukcje z forum i robi to pierwszy raz.

a dla kogoś kto robi to na masowa skale to proste jak jeb.......

 

nie ma czego popsuć.

 

przy odbiorze sprawdzić tylko światła wsteczne i stopy, i tempomat. Jak działa to będzie działac na wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie moge polecić, zadzwon a sie przekonasz, prywatna osoba która ma to w jednym paluszku, u mnie wszytko działa i nie bylem na zadnych poprawkach, a przejscie z tiptronika na "szóstke" jest jak przesiadka z malucha na auto 150-konne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przesiadka z malucha na auto 150-konne.
palące mniej niż maluch......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się orientuje gdzie takowy zakład może się mieścić blisko Łodzi. Sieradza czy Zduńskiej Woli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie na forum lecz teraz z manualem zamiast automatu. Po przeczytaniu dziesiatek tematow i tysiacow postow z tego oraz innych forum skompletowalem wszystkie czesci. No to zacznijmy :

 

1. Skrzynia DQS z Audi A4 2.5 tdi, ciegna oraz wybierak - 850 zl

2. Nowe kolo zamachowe sztywne z nowym sprzeglem 240mm - 1600 zl

3. Lozysko igielkowe - 30zl

4. Dystans miedzy skrzynie a silnik - 150 zl

5. Tulejki pasujace - 10 zl

6. Poloski 2szt. - 280 zl

7. Rozrusznik - 200 zl

8. Mechanik - 800 zl

9. Elektryk - 200 zl

 

Razem wyszlo mnie to 4120 zl. Wiem ze wiele czesci mozna kupic taniej badz niektore uzywane lecz ze sprzeglem wolalem nie ryzykowac.

Dodac musze iz za zepsuta skrzynie otrzymalem 500 zl czyli koszta spadaja do 3620. DO tego zostaly mi na sprzedaz poloski, rozrusznik, sterownik skrzyni oraz wybierak z ciegnem od automatu. Licze ze z czasem jeszcze te 500 zl zwroci :)

 

Pomimo tego ze niktorzy twierdzili ze przy tej skrzyni 110 KM nie ogarnie tego lecz ja mam teraz inne auto :D spalanie 2 litry w dol, dynamika inna. Duzo lepsza. Po nowym roku planuje, jezeli mi silnik pozwoli osiagnac 200 KM i 400 NM i wtedy kolejne nowe auto :D |

Wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi. Duzo mi pomogliscie. W razie czego sluze pomoca :D Z checia podziele sie nabyta wiedza na temat przerobki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow podwoiłes wartośc auta :)

a tak na powaznie to na ostro poszedłes.

110 i DQS. jest groobo.

 

nie tylko sprzęgło drogo wyszlo.

ale nie ma sensu denerwowac.

projekt zacny

teraz tylko trzeba nabrać troche mocy aby tego DQSa napędzić:)

gratulejszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nowy na forum : )

Czy ktoś mógłby mi polecić warsztat we Wrocławiu który zrobi mi porządnie przekładkę z tiptronica na manual (dostarczając części).

Najlepiej, gdyby odkupił części wyjęte z auta w rozliczeniu.

 

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobi mi porządnie przekładkę z tiptronica na manual
dostarczając części
odkupił części wyjęte z auta w rozliczeniu

i co jeszcze sobie życzysz???

 

moze lizaka albo auto wysprzątać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co jeszcze sobie życzysz???

 

moze lizaka albo auto wysprzątać??

 

Dzięki za konstruktywną odpowiedź ...

Błysnąłeś w necie - to też się liczy ! : )

 

Generalnie jest wiele miejsc które robią przekładkę z wszystkimi częściami - chce po prostu zostawić stare w świetnym stanie w rozliczeniu, to nie skomplikowane.

 

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie znajdź chętnego na te klamoty :P Raczej w druga stronę jest zapotrzebowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie znajdź chętnego na te klamoty :P Raczej w druga stronę jest zapotrzebowanie :)

 

No właśnie widzę ; )

Ciekawe dlaczego ... skoro naprawa automatu kosztuje 3000-4000 to liczyłem, że używkę będzie łatwo sprzedać a tu qpa.

Coś musi być w lewo z tymi skrzyniami ; )))

 

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. moze warto było pomyślec, ze jednak po cos napisałem to co napisałem.

 

może dlatego, ze jestem z Wrocławia

moze dlatego, ze sam przerabiałem temat przekladki.

moze dlatego, ze wiem jak cieżko jest sprzedac uzywana skrzynie automat.

 

a na koniec może dlatego ze wiem ze to co napisałes to po prostu tylko w erze do załatwienia.... i do pełna jeszcze zatankują :)

 

żarty na bok.

jesli chcesz zaplacic frycowe to moge polecic warsztat, który to wszystko zrobi czego oczekujesz ale zapłacisz za to sporo.

1. we wrocławiu nie ma warsztatu specjalizującego sie tylko w tych przekladkach.

robia to zwykłe warsztaty które na co dzien borykaja sie z brakiem czasu a nie brakiem zlecen- wiec szperanie i szukanie na allegro czesci dla Ciebie to nie wchodzi w zakres ich dziaalnia- no chyba że im za to zapłacisz.

2. zaden warsztat nie kupi od ciebie częsci która jest owiana zla sławą-

3. jedyny warsztat który odkupi od Ciebie automata to ŁOBODA w Biestrzykowie - wylot na strzelin. - ale podjedź do nich autem i pokaż im ze skrzynia działa normalnie. Ja za swoja uszkodzona dostałem 200 albo 300 zl. I tak mialem farta ze byl ktos z Wrocławia kto chcial kupic bo w cąlej polsce był tylko jakis jeszcze jeden warsztat ale płacil mniej , a transport takiej skrzyni gdzie s w polske tez tani nie jest.

 

Jak widzisz wszystko mozna zrobic samemu tylko trzeba wiedziec gdzie.

Mozna tez wszystko zlecic jednemu warsztatowi ale wtedy musisz sie liczyc z tym ze mocno przeplacasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności