Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza w temacie widzę.

Podpowiedzcie czy skrzynia EEN ma identyczną budowę zewnętrzną jak FHN.

Czy uda się jak koledze slawekmax wymienić tylko łapę na taką z końcówką AG przy sankach z automata i wszystko spasi.

Wiele osób zmieniało skrzynie w przedlifcie na manual ale tak do końca nikt precyzyjnie nie opisał całej operacji.

Przy wymianie pofoce i zamieszcze mam nadzieje obszerny opis ale szukam wyczerpujących info co by na kanale nie zawisnąć na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj może Mielke gość dysponuje Etką.

[ATTACH=CONFIG]67158[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67159[/ATTACH]

nie wiele Ci to pewnie pomorze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych porównaniach to wychodzi na to, że wszystkie skrzynki manualne 5 biegowe z diesli mają takie same mocowania do sanek i było by wtedy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przekładka zrobiona.

Mam tylko problem ze wstecznym bo z kostki 8 pinowej nie mam sygnału na swiatła.

Znalazłem 2 kabelki na których świeci żaróweczka ale po włączeniu wstecznego wywala bezpiecznik od wstecznego i check engine- bo to ten sam.

Nie wiem już co robić z tym wstecznym.

Do tego mryga kontrolka od świec żarowych po wymianie skrzyni.

Pozostało mi przekodować odpalanie z automatu na manual

Może ktoś podpowie jaki program kupić i kabel aby samemu pozmieniać na manual?

Jeżeli macie jakieś pytania natury technicznej to podpowiem bo przekładkę wykonałem samodzielnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem niedawno passata z automatem, auto kupione w sumie przez przypadek, potrzebowałem kombi w dieslu jako woła roboczego. Auto kupione dość tanio, zrobiło kilka kursów na których mi zależało i skrzynia padła.

Szczerze wolę manuala więc za kilka dni zaczynam przekładkę. Mam trochę pojęcia na temat mechaniki i elektryki ale będzie to mój pierwszy raz:) Mam nadzieję że pomożecie w razie problemów. Na szczęście kumpel ma trochę gratów ze swojego rozbitka więc skrzynia, sprzęgło i sanki są już u mnie. Zaczynam kompletować resztę. Jeśli ktoś posiada części potrzebne mi do tej przekładki to proszę na maila. To jest 1.9 tdi 101km AVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam niedługo robić wiosenne porządki w garażu.

Orientuje się ktoś ile można dostać na złomie za skrzynie automatyczna? Nie wiem czy padło tylko sprzęgło czy też coś innego. Wiedz sprzedaż na allegro raczej chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pojechałem do gościa co naprawia automaty i łyknął moją skrzynie za 600zł. jak masz gdzieś w okolicy jakiś serwis skrzyń to podjedź i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem, skrzynie przelozylem wszystko pieknie ladnie, ale gdy jadę dluzszy czas 150 200 km choc to bez znaczenia bo na krótszych odc jest tak samo pedal sprzegla i hamulca robi sie twardy, tak jakby auto bylo wylaczone i kilka razy nacisnalbym na pedal hamulca, nie wiem co to moze byc? odpowietrzyć jeszcze raz ? dodam ze z hamulcami nic nie robiłem a odpowietrzane bylo na wysprzegliku jak dobrze pameitam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również po przekładce jestem i mam jeden denerwujący problem. Jak był założony wybierak od automatu to było wszystko cacy, a teraz jak jest normalny drążek to przez niego przenosi wszystkie odgłosy - bardzo słychać silnik w środku oraz świst powietrza, co może być przyczyną? Zły wybierak?

Bardzo proszę o pomoc bo to denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja jestem kolejnym zainteresowanym przeróbką z automata na manual posiadam passata b5 1998r. 110km. Proszę mi powiedzieć czy będę musiał robić jakieś przeróbki w modach czy jakieś inne kostki trzeba będzie przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego posta...

 

Nikt mi nie pomoże?

Załączam zdjęcia po zdjęciu mieszka, słabe, ale może coś dojrzycie. Czegoś tam brakuje? Jakiegoś wygłuszenia?

 

img2017ck.th.jpgimg2016ta.th.jpg

 

A tak na marginesie zapytam - czy mając taką gałkę jak wyżej mogę ją zamienić na taką jak z tego linka?

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-vw-passat-b5-b6-96-05-i2190670740.html

 

Pozdrawiam i pomóżcie, bo głośno w aucie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakimś temacie opisywałem problem z odpalaniem auta . .najwyrazniej ma to związek że autko niedawno odkupiłem w niewiedzy od magic"ów co skrzynkę przełożyli i jest manual silnik mam ANA skrzynka była EPT a założyli DCN? chyba .

mam czasami problemy z odpaleniem ale od paru dni zauważyłem że jak mam na luzie to odpala normalnie na biegu wstecznym nie, drugie pytanko najprawdopodobniej mam nie przesterowany komp ponieważ bardzo powoli schodzi mi z obrotów a wręcz podbija mi gaz przy wduszeniu sprzęgła zanim wbiję wyższy bieg.... czy ktoś z Poznania jest kumaty na tyle aby mi to przesterować VAGiem

:0 :) Obroty mam 3000/ 100km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam czasami problemy z odpaleniem ale od paru dni zauważyłem że jak mam na luzie to odpala normalnie na biegu wstecznym nie

Zupełnie Ci nie odpala czy np musisz dłużej kręcić czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolki się palą i nic zero rozrusznika pompka paliwa słychać i cisza - aku sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj poczytać - http://forum.vw-passat.pl/threads/60964-po-przekladce-na-manual-nie-odpala

To jest opis co zrobić z przekaźnikiem po przekładce na manual żeby odpalał, może masz tu coś nakombinowane.

Nie wiem czy w dobrą stronę sugeruję Ci rozwiązanie, ale poczytać i sprawdzić zawsze możesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "holker" brakuje jeszcze takiej nakładki na to, plastikowa ramka z gąbką, coś w tym stylu, mogę zrobić foto i ci wysłać na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje jeszcze takiej nakładki na to, plastikowa ramka z gąbką

Zapewne o to chodzi -

wybierakp.th.jpg2202557675.th.jpg

 

Właśnie natrafiłem na taki trop i się powoli upewniałem w manualach związanych z rozbiórką tamtych okolic :)

Tylko, że ciężko mi to znaleźć gdzieś w necie, ale jutro biorę się za faceta, który mi sprzedał "cały komplet". Może zapomniał o tym, ale kto wie :)

 

Dzięki Kamil za upewnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko dostać ten plastik ... ja jestem w trakcie kompletowania właśnie rzeczy do przekładki ...

rozmawiałem z ludźmi co przekładali angliki ... i brak tego plastiku nie wpływa kompletnie na komfort jazdy ... no ale spróbuj może pomoże ... ewentualnie sprawdź w ASO za ile ten plastik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i brak tego plastiku nie wpływa kompletnie na komfort jazdy

 

Powiem tak - jeśli to nie będzie to, to już nie wiem co - jutro może nagram jakiś filmik i wstawię jak głośno jest w aucie i w okolicach mieszka. Wg mnie to cholernie wpływa na komfort - chyba, że tak jak wspomniałem to nie będzie to... Wtedy to już kaplica :dupablada

 

U Gajosa - 126.94 brutto... Nie ma tragedii, ale wolałbym wiedzieć, że to na bank przez to tak głośno w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ciężko mi to znaleźć gdzieś w necie, ale jutro biorę się za faceta, który mi sprzedał "cały komplet". Może zapomniał o tym, ale kto wie

Przy zakupie sprzedawca zapomniał mi go dać. Oczywiście od razu się upomniałem.

Widać ze towar chodliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności