Skocz do zawartości
Gość Tygrys55

Pompowtryskiwacze a biodiesel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak...

 

Tak ja wcześniej pisałem auto stasznie straciło na mocy a tym bardziej na dynamice.

Paliło bardzo ładnie jak wcześniej od strzała i bez rzadnego szarpnięcia czy dłuższego kręcenia.

Naszczęscie nie jeździłem na tym zbyt długo - załałem 30litrów BIO a 20litrów udało mi się spuścić ze zbiornika. Może sąsiadowi sprzedam do traktoru te 20l :)

 

Po zalania zwykłym ON na shellu dół od razu odżył i i kilometra na kilometr był co raz lepiej. Natomiast powyżej 2500 obr/min autko dalej słabło - objaw jakby padnięta przepływka. Przepływka jest nowa bo myślałem, ze to zbieg okolicznści więc kupiłem nówkę ale zero poprawy...

No to w ruch poszedł STP do czyszczenia ukladów wtryskowych. Po wypaleniu 30 litrów z STP za dużo się nie poprawiło... Dalej powyżej 2500 obr/min autko dostawało zadyszki...

Bałem się, że jednak pompa i wtryski odczuły BIOPALIWO.

Skusiłem się jeszcze na wymianę filtr paliwa. Ten który był miał przejechane dopiero 6kkm, ale to był strzał w 10-tkę!!!

Po wymianie filterka jeszcze deczko poprawł się dół a góra wróciła do wcześniejszej dynamiki. Czyli wychodzi na to, że filtr paliwa po zalaniu magiczną miksturą BIO stracił przepustowość i poprostu pompa nie mogła przez niego zassać większych ilości paliwa.

 

Ufff nareszcie silnik wrócił do wcześniejszej formy, JUPI!!!

 

Wniosi:

- przy apetycie mojej A6 z silnikiem 1.9 AVG nie przeraczających 6l/100km i przy robieniu około 15kkm rocznie na BIODESLU zaoszczędiłbym naprawdę kilka groszy(o ile by mi więcej nie wsysał tej BIO) a autko zmulone i istnieje ryzyko zajechania układu wtryskowego. Moim zdaniem ta oszczędność jest bardzo złudna a jeśli coś poleci to już wogóle...

- wcześniej tankowałem BIO Passata 1.9TDI AFN i GOLFA III 1.9D i nie zauważyłem kompletnie żadnej różnicy.

- także chyba zatakowałem totalny szajs!!!

- moje oszcędności po zatankowaniu BIODIESLA - nowa przepływka 230zł i nowy filtr paliwa 60zł - interes życia

- od teraz tylko ON na markowch stacjach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ależ durnoty wypisujesz,przeplywka ci poleciała od biodiesla?

 

Moj pd chłonie bio bardzo dobrze to samo kumpla afn nie ma żadnej różnicy w osiągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biodieslu ze stacji bliska, przejechałem już 70tyś km, obecnie samochód ma 250tyś km,

brak zużycia wtrysków, turbina OK (geometria ciągle działa czyli brak nadmiaru nagaru)

co do spalania mam mieszane uczucia, samochód może palić więcej przy większych obciążeniach (dynamiczna jazda) myślę ze mniej nie pali tylko wolniej jeżdżę mając w zbiorniku BIO, wtryski maja większe obciążenie przy rozruchu ale też leprze smarowanie podczas jazdy. w zimie radze używać z umiarem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeżdżę od maja na bio i nie odczuwam żadnej różnicy no może zapach fryteczki he he. Jestem ogólnie zadowolony cena niższa a przy wielu kilometrach napewno sie opłaci.

Kiedys miałem golfa 3 to bio na stacji nie było ale można je było zrobic w prosty sposób wtedy było to bardzo opłacalne Małe zakupy w biedronce i bak prawie pełny he he. 50/50 z roślinnym i chodził jak zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś zatankowałem za 50zł na Bliskiej BIOESTRU cena 3,52zł/l, wlałem 14litrów, w zbiorniku miałem z 15litrów ON, no i i zobaczymy. Będę zwiększał dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,69zł

 

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:18 ----------

 

wiecie co miałem pietra ale dziś wyciągnąłem książke serwisową od mojego auta i przy pomocy tłumacza okazało sie że biodiesel jest dopuszczony dla silników 74kW i 96kW a przy 100kW nie jest zaznaczone nożliwośc stosowania bio

CO TU GADAC JUTRO ZALEWAM BIO - POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ekodiesel z Orlenu też ma dodatek 'ekologiczny', czy jest to tylko 'chłyt materkingowy'? Bo litr kosztuje 4.37zł a leję go już od pół roku i nie wiem, czy będzie to mieć jakieś konsekwencje dla pompek...

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalny ON, taki jak wszędzie tylko że orlen nazywa go EKO a paliwa premium nazywa VERVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem bio, przejechałem 10 km i zaczęło mi dławić autko przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Wymieniłem filtr paliwa (który tak szczerze powinienem już wymienić jakiś czas temu) i autko śmiga bez żadnych problemów. Zatankowałem później cały bak verwy i muszę przyznać że jak po przejściu ze zwykłego ON na bio różnicy w mocy nie czułem to po wlaniu verwy po wyjeżdżeniu bio czuć różnicę w mocy. Na bio trzeba troszkę bardziej podciągnąć obroty. Nie jest to jakaś dramatyczna różnica i wg mnie nie jest warta dopłacania 1zł do litra. Tym bardziej że różnicy w spalaniu pomiędzy bio, on i on verwa nie widzę kompletnie żadnej. Tankuję zawsze do pełna i do zapalenia rezerwy robie ~750km od momentu tankowania. Co ciekawe na verwie zrobiłem 740km a na bio od 730 do 780. Acha, 1.9 tdi 130 koni.

 

Podsumowując, POLECAM

 

W moim przypadku różnica 50gr na litrze (Kraków, stacja bliska przy al. 29 listopada, 1l-3,69) daje mi oszczędność w ciągu roku 1500zł. Sami oceńcie czy warto czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie mam przekonania do biodiesla i zawsze verwe leje

 

jak mam benzyniaka to 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam benzyniaka to 98

 

Do jakiego silnika? Jesli myslisz o 1.6, 1.8, 1.8T lub 2.0 jaki jest w passatach to lanie 98 nie ma w ogole sensu.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też 2 zbiornik przejezdziłem na mieszance 1/2 bio i 1/2 on. różnicy żadnej nie widze.

do 2 zbiornika dolałem ciut jakiegoś polepszacza do paliwa on z hipermarketu za 20zł 0,5l ma wystarczyć na 500 l paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzajcie sobie co się dzieje na bioestrze przy odpalaniu auta z pompkami ... nie wiem jak u was ale kilka osób znajomych z różnymi silnikami nawet bez pompek (AFN) zaobserwowały obfite chmury przy odpalaniu. U mnie dymił jeszcze jakiś czas do zagrzania silnika. Zrobiłem logi przy odpalaniu tego ścierwa i jestem w szoku ...

z resztą zobaczcie sami:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=102140

 

Po wyjeżdżeniu tego zalałem ON i jak ręka odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE obecne paliwa mają dodatki BIO!!!! taki wymóg UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki BIO jedna kwestia,koszmarna jakość paliw druga niestety...:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego dodatki a co innego 100% bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passka B5 98 rok 1.9tdi AFN...lalem ropke a od jakiegos czasu leje BIO...jak narazie OK. W zime jednak bede zalewal ON, lub mieszal BIO z ON... Jak narazie moge powiedziec ze ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności