Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko w jaki prosty sposób (bez diagnosty) sprawdzić system EDS? Mam paska z 2000r i zgodnie z oznaczeniem (1AH) na tabliczce w bagażniku powinien mieć ABS i EDS. ABS owszem działa i jest sygnalizowany jego test na desce rozdzielczej, a co do EDS ?????.......:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDS czyli blokada mechanizmu różnicowego chyba nie jest niczym sygnalizowana ale jeśli już to chyba poprzez kontrolkę ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mine ABS nie jest sygnalizowany w zaden sposob ale dziala czy powinno to byc sygnalizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ABS zaświeci ci się tylko podczas rozruchu auta (przekręcenie kluczyka w stacyjce) i podczas niesprawności systemu ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDS mozna bardzo latwo sprawdzic. Jeden ze sposobow dosc brutalny, wtedy to tez dowiedzialem sie ze mam EDS, przetlumaczylem wlepke i okazalo sie ze jest:) Mianowicie trzeba zaciagnac reczny, wcisnac gaz do podlogi i najzwyczajniej w swiecie spalic gume - jesli EDS jest sprawny to sie nie da.

 

a druga mozliwosc, to majac samchod na podnosniku ( albo przednie kola w powietrzu ) sprobowac go puscic z jedynki, i tez nie powinnien krecic kolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz chyba o ESP a nie o EDSie. Ostatnio miałem samochód na podnosniku i kola sie kreciły , migał kontrolka ESP i nie wchodził na obroty .Ta blokada sprawdza się jak np jedno koło stoi na lodzie a drugie np na asfalcie.

Bez EDSu nie ruszysz, caly moment pojdzie na koło o mniejszej przyczepnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tak mowi peter87. z mala roznica. najpierw wrzuc wsteczny i rozpedz samochod, nastepnie wrzuc 1( bez obaw nic sie nie stanie) i ogien na kotly. palisz obie gumy masz blokade mechanizmu, jedna hmmmm masz tylko napis.

heh ja mam blokade-ladnie pali gumy.

aha mala rada wylacz nawiewy jak zacznies ostro palic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byc moze roznica wynika z tego, ze macie nowszy samochod w ktorym jest rowniez ESP, albo nie wiem. Zamieszczam tutaj filmik, sami zobaczcie, moment mam duzy, a reczny jest mocny, wiec moje zdziwienie bylo wielkie po nieudanej probie.. Dopiero pewna osoba po obejrzeniu powiedziala, ze musze miec EDS.

 

 

 

tak jak mowisz, raz probowalem ze wstecznego, tylko tez nic nie wyszlo..

 

http://www.voila.pl/0suw6/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak po za tym to ladny pasio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak po za tym to ladny pasio :)

 

czy to ten kupiony w Szczecinie i rozbity w Irlandii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak po za tym to ladny pasio :)

 

hehe dziekuje :)

 

czy to ten kupiony w Szczecinie i rozbity w Irlandii?

 

tak niestety :/ swoja droga ciekawa sprawa, ludzie rozpoznaja ten samochod w calej Polsce :)

 

A Ciebie kolego tez znam, ale tylko z opowiadan :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peter87 niedawno wrucilem z irlandii bylem niedaleko corku w killarney. a ty tam na stale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ladne okolice..jestem tutaj na stale, mialem w planach spoty, bo jest tutaj troche osob z naszego forum. Ale niestety, jezdzilem na tym froncie miesiac :(

 

a tak wracajac do EDS'u ? to w koncu byl czy nie byl :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ciebie kolego tez znam, ale tylko z opowiadan :P

 

hehe no ja Ciebie takze z opowiadan :)

a co do auta to owszem rozpoznawane jest w calej PL bo poprzedni jego wlasciciel jezdzil na zloty VW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie bardzo na tym nie znam wiec niemoge ci powedziec ale cos tam bylo slychac wiec moze i jest. a ja sproboje u siebie jutro ale chyba musze wylaczyc ESP jak sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe no ja Ciebie takze z opowiadan :)

a co do auta to owszem rozpoznawane jest w calej PL bo poprzedni jego wlasciciel jezdzil na zloty VW ;)

 

nie tylko :) kiedys przypadkowo wyslalem zdjecie samochodu koledze z forum - po obejrzeniu zapytal mnie, czy samochod nie stal ostatnio w Pulawach ( a wiec szmat drogi do grupy zachodnio-pomorskiej ) Dlatego tez stwierdzilem, ze nastepny bedzie rowniez B4, taki za cene wypasionego B5

 

pozdrawiam

 

ja sie bardzo na tym nie znam wiec niemoge ci powedziec ale cos tam bylo slychac wiec moze i jest. a ja sproboje u siebie jutro ale chyba musze wylaczyc ESP jak sie nie myle

 

no ja tez sie nie znam..w nowszych modelach moze byc to juz inaczej rozwiazane. Ale sprobowac mozna czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "podpowiedzi". Przy zaciągnientym ręcznym pali obie gumy i "idzie" do przodu.

Po rozpędzeniu do tyłu i przejściu na "jedynkę" gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh troche sie usmialem. wrzucasz wsteczny i rozpedzasz auto. nie hamujac wrzucasz jedynke(sam toczy sie do tylu) dajesz gazu, strzelasz ze sprzegla i wszystko jasne. dwa laczki na raz masz blokade. czasami zajmuje to chwilke czasu, ale nie dluzej niz jedna sek zanim blokada zacznie dzialac.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności