Skocz do zawartości
Gość sutor

warty kupna??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sutor

Witam!Mam okazje kupic od znajomego Passata b5 w sedanie 1.9tdi 1997r 90km.Problem jest w tym ze ma on wgieta troche mise olejowa od dołu ale jak mówi sprzedawca<czyt.dobry kolega>zostałaona wgieta ok 6mc temu na krawezniku i do tej pory nic złego sie nie dzieje.Widac jednak ze saczy sie olej z pod jej uszczelki!Ogolnie silnik jest zachlapany na roznych gumowch przewodach ktore wygladaja na troche luzne>Silnik nie dymi z wydechu,turbina pracuje cicho,chociaz sprzedawca nie dbał o nia za bardzo.W zime pali dobrze.Samochod byl sprowadzany z Niemiec przez niego z przebiegiem 180tys a teraz ma 230tys.Cena jak chce to 20tys i ani grosza mniej.Dodam ze byl łatany lewy rog fotela <nie widac prawie tego>bo byl przetarty.Mozliwe ze przy takim przebiegu to sie stało???Ogolnie srodek zadbany nie zniszczony.Prosze o rade odnosnie kupna tego samochodu!Dziekuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyrokować...do mechanika z nim - podpiąć pod kompa, sprawdzić zawieszenie...przetarty fotel w b5..pierwsze słyszę, mój ma też 230 (pewne - od zawsze ze mną ;) i foteliki jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy warto?O tym musisz sam zadecydować!

mam paska z tego samego roku i z takim silnikiem

tylko varianta z przebiegiem 225tyś i nie narzekam!

przetarty fotel kierowcy też mam ale to nie problem

kupiłem pokrowce i jest O.K

Jak ci napisał Kimo weż bryke do mechaniora i sprawdz

konkretnie zapłacisz ze stówke ale będziesz miał pewność

żę wszystko git!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,ja kupiłem ponad miesiąc temu od znajomego Passata 2000r.TDI 90KM za 23,5tys.zł.,który został sprowadzony rok temu.Przebieg auta w tej chwili 219tys.km.Średnio w Niemczech auta z silniiem dieslem robią po ok.30tys.km.,więc będę szczery,że przebieg Twojego auta jest dla mnie troche za mały,a cena zdecydowanie za duża!Aha.Przy tym przebiegu tapicerke mam w stanie b.dobrym.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś oglądałem Audi a 6 z wytartym boczkiem i sprzedawca mówił ze wszystko zależy kto i jak wsiadał. W rzeczywistości auto miało przejechane 400tys a na blacie 170. Co do przebiegów aut z niemiec to wiadomo ze " zazwyczaj "sa one ogromne i rzadko wychodzi 30tys , tyle to minimum które diesem musi przejechać w skali roki. A jeśli auto chodzie na firme to przebiegi rzedy 60 tys sa norma.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

echh a myślałem że już bede miał wreszcie swoje autko:)Dziękuje Panowie za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

dodam jeszcze ze auto dokładnie pochodzi z Belgi,ma stamtąd książke serwisową zamknięta na 184tys.Z moich wyliczeń według ksiażki za granicą ma przejechane rocznie srednio po 25 tys km.<książke serwisowa dostał w Belgi>W Polsce kolega dociągnął nim do 230 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze auto dokładnie pochodzi z Belgi,ma stamtąd książke serwisową zamknięta na 184tys.Z moich wyliczeń według ksiażki za granicą ma przejechane rocznie srednio po 25 tys km.<książke serwisowa dostał w Belgi>W Polsce kolega dociągnął nim do 230 tys.

 

 

siemka

Tez mam autko z Belgii - moj rocznik to 97 - mam najechane 215tys - tapicerka w stanie idealnym - brak przetarc -mam welur (dodam ze przebieg raczej oryginalny - mam książke serwisowa,faktury z serwisów i raczej tyle ma).

Co do opisywanego przez Ciebie modelu nie grzał bym się za bardzo - trochę pojeździł po kraju - po naszych pięknych drogach :) - sprawdził bym zawieszenie - ta miska tez niepokoi - za duzo przy nim "ale"...tyle wiesz na dzisiejsza chwile - pamietaj ze zawsze cos jeszcze moze wyjsc w trakcie dalszego uzytkowania i lepiej na wstępie mieć mniej takich drobiazgów do zrobienia- takie moje zdanie...

No i silnik 90 koni to troche mało na paska - cena tez nie zachęca. poczekaj - taka moja rada

 

udanych i owocnych poszukiwań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

a czy można sprawdzić dzwoniąc do salonu vw a Polsce jego przebieg itp po numerze VIN czy raczej telefonicznie takiej informacji nie uzyskam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dosyc wysoka jak na ten rocznik i jeszcze tyle "ale" ;)

ale to w sumie ty nim bedziesz ew. jezdzil, ja bym raczej nie kupil,

 

moj passek ktorego sam z niemiec sciagnalem po 3 latach mial 151 tys i to jest przebieg realistyczny, ksiazki itd. serwisowe potwierdza to, a auto wyglada tak dobrze ze moglbym ustawic 50 tys i kazdy by uwierzyl ;)

sa z nawet wiekszymi przebiegami po 2 latach,

 

wiec jak slysze o dieslach 10 letnich mocno zuzytych juz z samego wygladu zewentrznego i ze maja ponizej 200 tys przebiegu to uwazam ze ludzie lubia wierzyc w takie bajki niczym mężowie wierzą że żona miała przed tylko 1 no max 2 innych :D

 

oczywiscie wyjatki sie zdarzaja tylko wychodzi u slynacych z uczciwosci polskich handlarzy to sa same wyjatki i oni skupuja tylko auta od "dziadkow" co nie jezdzili :D:)

 

ogolna to przy kupnie uzywanego auta przebieg ma wg. mnie niewielkie znaczenie (no tak naprawde nigdy nie znasz go na 100%, czasem prawie 100 % pewnosci ale niestety nie ty nim jezdziles wiec nie masz gwarancji co do przebiegu - chcesz miec pewnosc ile ma przebiegu to kup nowe auto ;) ) , trzeba patrzec na stan auta i jak bylo serwisowane/dbane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

a ktos wie moze odnośnie numeru VIN?Mozna sie po nim dowiedziec w salnie o serwisowaniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam 90 koników bym nie kupił :667:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qnio

macvw ma całkowita rację. Ja też kupiłem paska z przebiegiem niespełna 190 tys. i tapicerka jest w idealnym stanie-nie licząc jednego miejsca przyjaranego papierosem :(

Na ten przebieg tapicerka powinna być w podobnym stanie,a skoro nie jest, to pewnie autko ma sporo naturlane.

Co do ceny,to sam przeanalizuj rynek i poradź sie kogoś-najlepiej mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można sprawdzić dzwoniąc do salonu vw a Polsce jego przebieg itp po numerze VIN czy raczej telefonicznie takiej informacji nie uzyskam?

 

 

Jeśli nie był serwisowany w polskim ASO to nie dowiesz się o przebiegu po numerze VIN. Tak mi powiedzieli kiedyś w serwisie.

 

Co do tego auta to zgodzę się z jednym z kolegów, że 90 KM to trochę mało na Passata. Przy TDI bardziej będzie interesował Cię moment obrotowy niż KM. Przy silnikach AHU i AHH moment był 202 Nm przy 1900 obr/min. Dopiero od sierpnia 1997 silniki te miały 210 Nm. Rozglądaj się lepiej za silnikami 110 KM (AFN, AVG), które miały 235 Nm lub 115 KM (AJM, ATJ), które do 2000 roku miały 285 Nm, a od 2000 roku 310 Nm, dokładnie taki sam moment obrotowy jak silniki 1,9 TDI 130 KM (AWX, AVF).

 

Posłuchaj lepiej rad innych użytkowników forum i wstrzymaj się z zakupem. Poza tym jest to duży samochód a silnik ten, który tam siedzi jest trochę mały. Chyba, że będziech wywalał kolejne parę tysięcy i zamontujesz chip podnosząc moc do tych 110 - 115 KM, ale to chyba mija się z celem skoro można od razu kupić taki samochód z mocniejszych silnikiem bez żadnych przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie bral.masz teraz tyle ale a co dopiero bedziesz mial pokupnie jak nim sam pojedzisz. mam 230 tysi 97 rok i brak jakiegokolwiek sladu natapicerce;mieszek jest lekko wytarty tylko. kupilem niedawno za 22 z oplatami 110kucy z klima(tu z nia cos jest do roboty) nie bity na 100% ...poszukaj moze lepiej innego modelu tego sobie odpusc

i ja proponuje nie kupowac od kolegi bo potem tylko glupio bedzie jak bedzie sie cos dzialo albo nie daj boze wyjdzie ze cos z nim bylo nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!Mam okazje kupic od znajomego Passata b5 w sedanie 1.9tdi 1997r 90km.Problem jest w tym ze ma on wgieta troche mise olejowa od dołu ale jak mówi sprzedawca<czyt.dobry kolega>zostałaona wgieta ok 6mc temu na krawezniku i do tej pory nic złego sie nie dzieje.Widac jednak ze saczy sie olej z pod jej uszczelki!Ogolnie silnik jest zachlapany na roznych gumowch przewodach ktore wygladaja na troche luzne>Silnik nie dymi z wydechu,turbina pracuje cicho,chociaz sprzedawca nie dbał o nia za bardzo.W zime pali dobrze.Samochod byl sprowadzany z Niemiec przez niego z przebiegiem 180tys a teraz ma 230tys.Cena jak chce to 20tys i ani grosza mniej.Dodam ze byl łatany lewy rog fotela <nie widac prawie tego>bo byl przetarty.Mozliwe ze przy takim przebiegu to sie stało???Ogolnie srodek zadbany nie zniszczony.Prosze o rade odnosnie kupna tego samochodu!Dziekuje z góry

 

Dolicz sobie 200 k. km do tych 230 k. km i będziesz już wiedział dlaczego jest tak wytarty fotel

 

Był kiedyś odcinek w tvn turbo na każdą kieszeń i oglądali mercedesa w komisie. Miał też wytarty fotel. Prowadzący program pytają się pod koniec - czy to możliwe przy przebiegu 220 tys (tyle miał na liczniku) ma wytarty fotel - a to właściciel komisu odpowiada - Panie on ma pewnie z 400 tys, miałem w komisie też mercedesa z 200 tys km i fotel był jak nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

Ten fotel mnie bardzo dziwi,wszystko jest w stanie idealnym tylko róg jest troszke przetarty.Ogólnie pozostała tapicerka idealna tak samo jak deska rozdzielcza i kierownica...Możliwe ze w Belgi sfałszowali ksiazke serwisowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie fałszuja a najwiecej polacy którzy po te auta jezdżą i potem sprzedaja ;)

a ksiazke serwisowa kupic to nie problem,

 

trzeba by wiedziec na co patrzec w takiej ksiazce zeby odroznic od oryginalu (pewen nr i nalepki poprzybijane w niektorych miejscach) ale wszytsko da sie podrobic bo papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można sprawdzić dzwoniąc do salonu vw a Polsce jego przebieg itp po numerze VIN czy raczej telefonicznie takiej informacji nie uzyskam?
witam .... Pojedź do ASO VW i na pewno opowiedzą ci o aucie wszystko . Sprawdzą to po numerze WIN oczywiście . Ja byłem wczoraj , bardzo miły pan z serwisu odrazu podał mi całą historię mojego auta. Ogólnie : kiedy były wymieniane oleje, części, jaki miał stan licznika w czasie ostatniej zagranicznej wizyty w ASO VW i datę tej wizyty.

 

Powiedział że może mi tylko to przeczytać i nie wolno mu tego wydrukować.

 

Powiem szczeże : bardzo sprawnie i miło się mną zajął a na końcu stwierdził że jeśli jestem posiadaczem auta ich produkcji (VW) , to miło mu będzie gościć mnie u nich w serwisie , nawet na drobnych naprawach lub wymianach oleju. I absolutnie nie ma tu znaczenia miejsce i sposób zakupu auta. Po prostu potraktował mnie tak jakby mnie witał w wielkiej rodzinie VW. miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sutor

a wiesz moze czy na telefon cos takiego bym zalatwił???Bo u mnie w miescie akurat nie ma salonu VW :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności