Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi to ktoś sprawdzic? bo szukam ale nie kumaty jestem

 

WVWZZZ3CZ7E015216

 

Po winie swojego nie rozkodowywałem, ładnie wszystko przedstawione jest na wlepce w bagażniku. Aż dziwne że nie zrobiłeś sobie jej fotki i w domu przed kompem nie rozkodowałeś sobie każdego kodu, prawie wszyscy to tu robili, ja mam foldery z byłymi paskami od B2 i każdy rozkodowany z fotkami. Wiedział byś o aucie prawie wszystko, na pewno w jakim stanie wyjechało z fabryki i co miało. Inną sprawą jest to że niektórzy musieli by podopisywać kilka kodów do tej wlepki lub ją zmienić jak sami coś dokładali co występuje fabrycznie lub zmieniali np. z 8 głośników na dynaudio. Swoją nawet zdarłem delikatnie namaczając i nagrzewając , leży w domu, chciałem kiedyś zeskanować i zrobić sobie nową w jakimś programie. Jak chcesz to wpisz sobie w google : naklejka w bagażniku b6 i kliknij grafikę, jak już zrobisz foto swojej to wpisz w google kody wyposażenia pojazdu vw i znajdziesz wszystko, nawet przekierują Cię niektóre linki na tutejsze forum w którym też jest wszystko opisane. Jak któryś kod nie będzie znany (miałem jeden) to na innych stronach znajdziesz odpowiedź np. rosyjskich. Co do grzanej szyby to przekaźnik jest zwykły, zasilany napięciem z aku i nie regulowanym, coś jak szyba tylna która też jest ze zwykłego przekaźnika zasilana, w przedniej po prostu więcej mniejszych pasków, tylną da się naprawić jak poszczególne paski przestaną grzać a przedniej już niestety nie. Spoglądałem na schematy różnych marek aut z grzanymi szybami przednimi jak kiedyś mnie to interesowało i każde auto podobny schemat z przekaźnikiem tylko sterowanie nim inne w różnych modelach. Ktoś kiedyś pisał że miał navi na desce rozdzielczej i po włączeniu grzanej szyby zanikał sygnał gps, był to jakiś ford. Sprawdzał ktoś kiedyś jak włączone przednie szyby działają na taką navi kieszonkową? Ciekaw jestem czy to prawda, oryginalnie mamy anteny na dachach, niektórzy jak dołożą navi to antenę mają w rogu gdzie nie sięgają druciki szyby ale jak to jest na samym środku deski z navi? Jestem ciekaw czy takie pole coś przekłamuje, jak ktoś zrobi test niech to tu opisze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wie ktos jak zdjac slupek przedni z nawiewem w b7? Pod airbagiem (logo)jest śruba tyle wiem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dee_jay Nie wszystkie kody będą wpisane na wklejce w bagażniku, identyczna wklejka jest na drugiej stronie książki serwisowej . Tylko po zdekodowaniu nr VIN będziesz miał wgląd z jakim wyposażeniem Passek opuścił fabrykę tak jak napisał BociekCC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dee_jay Nie wszystkie kody będą wpisane na wklejce w bagażniku, identyczna wklejka jest na drugiej stronie książki serwisowej . Tylko po zdekodowaniu nr VIN będziesz miał wgląd z jakim wyposażeniem Passek opuścił fabrykę tak jak napisał BociekCC .

 

Ja mam tylko 23 kody na wklejce, wśród kodów brak kodu Webasta z pilotem które fabrycznie było zamontowane, dodatkowo dołożyłem elektryczną bo jestem ciepłolubny i na start ma być ciepło w aucie. Bartek.... jak Ty ogarniasz jak jest w minusie na zewnątrz..? Jak masz elektryczną to tak jakbyś miał benzynkę, odpalasz i po różnej chwili (zależnie od temperatury zewnętrznej) letnie.... ciepłe... cieplejsze, w B5 miałem i chwaliłem, do tego też to zamontowałem bo nie miałem, przeczytaj dział elektryczna nagrzewnica. Teraz już wiem dlaczego na tej szybie Ci zależy i będąc w takiej sytuacji podłączył bym ją sobie, toż to nie jazda siedząc w zimnym i nic nie widząc... faktycznie tak jak piszesz, jest jak w czołgu z tym że blacha cieńsza jak przypadkiem gdzieś wymusisz z braku widoczności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BociekCC

Ja w swoim Passku mam właśnie przednią szybę grzaną i elektryczną nagrzewnicę .Po zdekodowaniu VIN-u w B7 jest wykaz kodów na 5 stronach formatu A4 (200,może 250 nie liczyłem) - wyszczególnione jest wszystko co zamontowane i niezamontowane.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam pytanko, wie ktos jak zdjac slupek przedni z nawiewem w b7? Pod airbagiem (logo)jest śruba tyle wiem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

W opisie montażu klipsa parkingowego w 1 poście jest to opisane.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/109273-Instrukcja-Klips-na-bilet-parkingowy

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BociekCC

Ja w swoim Passku mam właśnie przednią szybę grzaną i elektryczną nagrzewnicę .Po zdekodowaniu VIN-u w B7 jest wykaz kodów na 5 stronach formatu A4 (200,może 250 nie liczyłem) - wyszczególnione jest wszystko co zamontowane i niezamontowane.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

W opisie montażu klipsa parkingowego w 1 poście jest to opisane.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/109273-Instrukcja-Klips-na-bilet-parkingowy

Dzięki ?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... passat b7 2013 rok na panelu grzanie szyby i webasto... szybę wymieniam bo od jaska poszła. przyglądałem się jej nie ma w niej drucików... już myślałem że ktoś wcześniej wymienił na nie grzaną... dziś przyszła szyba nówka oryginał VW nie montowana nigdy... udało mi się bo ma rok akurat mojego auta... szyba solar czujnik sensor kamera i grzana... są kostki do podłączenia, wziąłem ją pod światło i nie widać ani jednego drucika... wokół szyby jest metalowa taśma i potem te kostki po bokach... czytałem rok temu może że vw opatentowało grzanie szyby takie ze nie ma drucików tylko jest srebro ( pyłek ) w szkle i ono przewodzi prąd i nagrzewa? ktoś coś się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem rok temu może że vw opatentowało grzanie szyby takie ze nie ma drucików

 

Dobrze czytałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze czytałeś

 

czyli mogę być spokojny :) i szyba jest podgrzewana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taka szyba grzana bez widocznych pasków przewodzących jest też dostępna do B6 lub B7 o ile szyba z B7 pasuje do B6?

 

Mam do wymiany po kamyczku ale nie bardzo mi podchodzi grzana bo pod słońce (dokładnie jak słońce jest ok 3-5 średnic nad horyzontem a auto jeszcze śmiga pod lekkie wzniesienie to kompletnie nic nie widać przy tao ostro nachylonej szybie) robią się masakryczne refleksy na tych paskach, istna moira na kształt plastra miodu o intensywnym żółtym perłowym zabarwieniu plus jeszcze uwidaczniają sięwszelkie skazy takie wręcz nano odpryski, których normalnie nie widać i nie daje się wyczuć palcem.. Momentalnie oko na tym łapie ostrość i uj nic nie widać, gorzej jak w nocy.

 

Jaka jest cena takiego wynalazku bez napylonych paseczków grzejnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy taka szyba grzana bez widocznych pasków przewodzących jest też dostępna do B6 lub B7 o ile szyba z B7 pasuje do B6?

Pasuje ta szyna do b6 tylko trzeba założyć lusterko z b7

 

Jaka jest cena takiego wynalazku bez napylonych paseczków grzejnych?

 

Aso ok 3k

Ale można znaleźć za 1,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem 950 i przywieźli mi do domu :D GlassPOl Wschowa... niby mieli 20 takich i kupiłem ostatnia... dla porównania firma która wymienia szyby u mnie w mieście mi wyceniła taką szybę na 1900 securita... a ja dałem 950 za oryginał znaczek VW rok 2013 jak auto grzana solar kamera i sensor także full opcja :P kiedyś czytałem ze ktoś modził i w b6 zakładał grzana b6 i b7 niby taka sama szyba... ale o lusterkach nie czytałem :P

 

Pasuje ta szyna do b6 tylko trzeba założyć lusterko z b7

 

 

 

Aso ok 3k

Ale można znaleźć za 1,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś czytałem ze ktoś modził i w b6 zakładał grzana b6 i b7 niby taka sama szyba.

Też gdzieś to czytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo mocowanie jest to samo więc lusterka powinny pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samo mocowanie jest to samo więc lusterka powinny pasować.

 

Nie będą pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przeszkadza? Wprawdzie oryginalne mocowanie lusterka jest inne w B6 i w B7 ale to z B7 jest zamiennikiem (mocowanie z B6 wycofano), a lusterka w B6 zostały z numerami bez zmian więc zakładam, że powinno to pasować. Chyba, że ETKA kłamie.

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie jest inne pod sam czujnik i inne pod czujnik + kamera. W jednym i drugim przypadku pasują odpowiednie lusterka z b6 i b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli szyba jest nie pod kamerę, to mocowania są takie same (6N0845543 dla zwykłego bez czujnika i 3AA845543B dla wersji pod czujnik deszczu).

 

W B7 lusterka mają "golfowe" numery jak dobrze widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem 950 i przywieźli mi do domu :D GlassPOl Wschowa... niby mieli 20 takich i kupiłem ostatnia... dla porównania firma która wymienia szyby u mnie w mieście mi wyceniła taką szybę na 1900 securita... a ja dałem 950 za oryginał znaczek VW rok 2013 jak auto grzana solar kamera i sensor także full opcja :P kiedyś czytałem ze ktoś modził i w b6 zakładał grzana b6 i b7 niby taka sama szyba... ale o lusterkach nie czytałem :P

 

Etka 7 kończy mi się na 2007 roczniku :/ Byłbym wdzięczny jeśli podasz numer tej szyby pod kamerkę i bez. Ja bym brał bez kamery jeśli są.

To wtedy lusterko powinno pasować to co mam.

Dla mnie to ogrzewanie z paskami jest jednak uciążliwe a w ostrą zimę nie jeżdżę i na dniach będę wymieniał na oryginał ale bez grzania bo i tak już prawie miesiąc kuszę los ;p. Chyba, że by akurat taką mieli z B7 grzaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia podgrzewana w Passacie B7 - na pierwszy montaż były montowane szyby producenta z Czech ( takie miałem zamontowane w moim B7 ) Saint Gobain Sekurit ; również bardzo dobrym wyborem są szyby Pilkington . Glass-Pol nigdy nie produkował szyb przednich na pierwszy montaż dla VW Passata . Z tego co mi wiadomo , to szyby Glass-Pol są cieńsze od oryginału jak również od (b)dobrych zamienników .

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności