Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już byś nawet sam nie chciał tego robić to jest forumowicz który zajmuje się naprawą zamków.

 

Dawaj mi go tu :D Zobaczymy gdzie, za ile i czemu tak drogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy te bublowate luty mozna przygrzac czy trzeba sciagac i poprawic samemu nowa cyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, czy te bublowate luty mozna przygrzac czy trzeba sciagac i poprawic samemu nowa cyna ?

 

Powiem tak-odsysać starej nie musisz,wymiesza się i tak z nową.Nowa cyna,lutownica i heja.Możesz dodać nieco kalafonii żeby ładne o poprawne luty wyszły.

 

 

 

Dawaj mi go tu :D Zobaczymy gdzie, za ile i czemu tak drogo ;)

 

Nie mogę za uja sobie nick'a przypomnieć...Musisz poszukać,napewno ma w podpisie naprawa zamków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Sławek z tego co kojarzę, a do lutowania kup sobie pastę w jakimś markecie budowlanym czy sklepie instalatorskim.Najlepiej taka w tubce do wytrawiania lutowanych elementów.

Z tym, to dzieci w przedszkolu potrafiły by robić poprawne luty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze śrubami trzymającymi zamek. Są całkowicie wytarte i nie mam czym je odkręcić. Czy można jakoś blache zdjąć bez odkręcania zamka albo ktoś ma pomysł jak te śruby odkręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak-odsysać starej nie musisz,wymiesza się i tak z nową.Nowa cyna,lutownica i heja.Możesz dodać nieco kalafonii żeby ładne o poprawne luty wyszły.

 

 

 

 

Nie mogę za uja sobie nick'a przypomnieć...Musisz poszukać,napewno ma w podpisie naprawa zamków :)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77029&highlight=naprawa+zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie Rafał :) A ja nie mogłem znaleźć :doh

 

 

 

Mam problem ze śrubami trzymającymi zamek. Są całkowicie wytarte i nie mam czym je odkręcić. Czy można jakoś blache zdjąć bez odkręcania zamka albo ktoś ma pomysł jak te śruby odkręcić ??

 

Kup nowe śruby-i tak będziesz musiał to zrobić,odkręć blachę a śruby trzymające zamek poprostu rozwierć tak,aby mogły spokojnie wyjść.Trzymają "w drzwiach" więc później z zamka je spokojnie wykręcisz-jak nie będą chciały wyjść/ruszyć się to lekko po górze śruby klepnij małym młoteczkiem ;) i kleszczami/bądź śrubokrętem (po ówczesnym nacięciu piłką) wykręć śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie te śruby będzie trzeba kupić ?? jak one się nazywają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie te śruby będzie trzeba kupić ?? jak one się nazywają ??
przód czy tył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie te śruby będzie trzeba kupić ?? jak one się nazywają ??

 

To zwykła śruba torx ;) o numerze N 908 005 03

etka poniżej ;)

zamek drzwi.jpg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Pisałem już niejednokrotnie o problemie z zamkiem w moim pasku. Tylne drzwi ani się nie otwierają, ani nie zamykają z pilota. Dziala natomiast oświetlenie, lampka w tych drzwiach,szyba oraz glośnik czyli wszystko oprócz zamka. Rozbierałem drzwi i poprawilem luty, sprawdzilem przelotke między slupkiem a drzwiami(przewody wyglądają na zdrowe) chociaz nie robiłem tego przy pomocy próbowki. Dodam że alarm się uzbraja i po zamknięciu pilotem zamykają sie wszystkie oprocz prawych tylnych, które można otworzyc i wtedy... syrena:) Podczas zamykania nie dziala sygnalizacja, kierunkowksazy migaja notomiast w czasie otwierania. Co to moze oznaczać? Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce wyjąć samą wkładkę z zamka drzwi kierowcy muszę odkręcić śrubę torx całkiem czy tylko popuścić bo podobno jak odkręcę całą to blaszka w środku mi spadnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chce wyjąć samą wkładkę z zamka drzwi kierowcy muszę odkręcić śrubę torx całkiem czy tylko popuścić bo podobno jak odkręcę całą to blaszka w środku mi spadnie .
odkręcając troxa ciągnij za wkładkę jak będzie wychodzić to nie kręć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chce wyjąć samą wkładkę z zamka drzwi kierowcy muszę odkręcić śrubę torx całkiem czy tylko popuścić bo podobno jak odkręcę całą to blaszka w środku mi spadnie .

 

nie polecam jej wykręcać do końca!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chce wyjąć samą wkładkę z zamka drzwi kierowcy muszę odkręcić śrubę torx całkiem czy tylko popuścić bo podobno jak odkręcę całą to blaszka w środku mi spadnie .

 

Potwierdzam-jak całkowicie wykręcisz torx'a to jest możliwość wpadnięcia blaszki do środka drzwi-zdarza się to w 90% przypadków,więc uważaj na to.Wystarczy nieco wykręcić,bo sama śruba obraca blaszkę która uwalnia wkładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten torx znajduję się pod zaślepką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam-jak całkowicie wykręcisz torx'a to jest możliwość wpadnięcia blaszki do środka drzwi-zdarza się to w 90% przypadków,więc uważaj na to.Wystarczy nieco wykręcić,bo sama śruba obraca blaszkę która uwalnia wkładkę.

 

mi sie to zdarzyło, myślałem że juz po zawodach , ale wystarczy cieniutki śrubokręt i próbować to z tamtej szpary :PP wysunąć, ale żeby uniknąć tego problemu radzę sobie w drzwi włożyć szmatę do pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Pisałem już niejednokrotnie o problemie z zamkiem w moim pasku. Tylne drzwi ani się nie otwierają, ani nie zamykają z pilota. Dziala natomiast oświetlenie, lampka w tych drzwiach,szyba oraz glośnik czyli wszystko oprócz zamka. Rozbierałem drzwi i poprawilem luty, sprawdzilem przelotke między slupkiem a drzwiami(przewody wyglądają na zdrowe) chociaz nie robiłem tego przy pomocy próbowki. Dodam że alarm się uzbraja i po zamknięciu pilotem zamykają sie wszystkie oprocz prawych tylnych, które można otworzyc i wtedy... syrena:) Podczas zamykania nie dziala sygnalizacja, kierunkowksazy migaja notomiast w czasie otwierania. Co to moze oznaczać? Pomóżcie
Witam forumowiczów. Pisałem już niejednokrotnie o problemie z zamkiem w moim pasku. Tylne drzwi ani się nie otwierają, ani nie zamykają z pilota. Dziala natomiast oświetlenie, lampka w tych drzwiach,szyba oraz glośnik czyli wszystko oprócz zamka. Rozbierałem drzwi i poprawilem luty, sprawdzilem przelotke między slupkiem a drzwiami(przewody wyglądają na zdrowe) chociaz nie robiłem tego przy pomocy próbowki. Dodam że alarm się uzbraja i po zamknięciu pilotem zamykają sie wszystkie oprocz prawych tylnych, które można otworzyc i wtedy... syrena Podczas zamykania nie dziala sygnalizacja, kierunkowksazy migaja notomiast w czasie otwierania. Co to moze oznaczać? Pomóżcie
Mam to samo , wymontowalem ten pi..... zamek , przelutowalem chyba dobrze a i tak nie działa nie ma prądu we wtyczce co podłącza się do zamka ale alarm sie odzywa !!! , silniczek nic , zamek elektrycznie - nic , mam wszystko wybebeszone może jakieś szybkie pomysły bo ciemno się robi ?? może ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo , wymontowalem ten pi..... zamek , przelutowalem chyba dobrze a i tak nie działa nie ma prądu we wtyczce co podłącza się do zamka ale alarm sie odzywa !!! , silniczek nic , zamek elektrycznie - nic , mam wszystko wybebeszone może jakieś szybkie pomysły bo ciemno się robi ?? może ktoś pomóc ?
przed silniczkiem jest moduł komfortu lub przycisk na panelu kierowcy sprawdź czy do niego prąd dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy zamek i siłownik w b53bg i b5 fl jest taki sam ? czy zamki do 2001 sa takie same jak po 2001 (po lifcie )

 

---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

 

piszesz o module pod podłogą ? czy o tym przy silniku szyb?

 

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:57 ----------

 

przed silniczkiem jest moduł komfortu lub przycisk na panelu kierowcy sprawdź czy do niego prąd dochodzi
szyba chodzi , swiatelko na dole i na górze się zapala tylko centralny martwy jak ....... czy można to sprawdzić próbnikiem ?

 

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:59 ----------

 

prąd w kostce w drzwiach jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności