Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem, wkładka zamka działa, ładnie się kręci po przesmarowaniu.

- zamykam i otwieram drzwi od środka ryglem,

- zamykam i otwieram przyciskiem zamykania wszystkich drzwi od kierowcy

- zamykają się i otwierają gdy zamykam auto od strony pasażera

 

... czyli co...? źle złożony zamek, luty czy może ten mały mikrostyk??

jutro znowu się biorę, jeszcze raz rozbieram zamek, sprawdzam czy przewodzi płytka, i jak sprawdzić mikrostyk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zauważyłem, że jak zamykam czy to z pilota czy z kluczyka to zamyka się tylko lewa strona i bagażnik, a prawa strona w ogóle nie reaguje ani na otwarcie ani na zamknięcie (mowa o obydwu drzwiach), Wiecie może czym to jest spowodowane?? Może wilgość w module komfortu? bo jak to w passku, mokrawo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś zauważyłem, że jak zamykam czy to z pilota czy z kluczyka to zamyka się tylko lewa strona i bagażnik, a prawa strona w ogóle nie reaguje ani na otwarcie ani na zamknięcie (mowa o obydwu drzwiach), Wiecie może czym to jest spowodowane?? Może wilgość w module komfortu? bo jak to w passku, mokrawo jest...

 

No to na początek sprawdź moduł,czy nie jest mokro,czy kable i styki nie są zaśniedziałe :) Musisz zdjąć izolację żeby dojść do wszystkich kabli.Jak będzie OK to do sprawdzenia zamki w drzwiach,zimne luty lub krańcówki.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to na początek sprawdź moduł,czy nie jest mokro,czy kable i styki nie są zaśniedziałe :) Musisz zdjąć izolację żeby dojść do wszystkich kabli.Jak będzie OK to do sprawdzenia zamki w drzwiach,zimne luty lub krańcówki.

Pzdr.

hmmm muszę sprawdzić bezpieczniki bo coś mam wrażenie, że to jednak nie zimne luty... Bo generalnie rano mi działało wszystko, a jak wróciłem po 2 godzinach to przestało i dziś zauważyłem jeszcze, że przestało mi działać podgrzewanie prawego lusterka razem z tymi centralnymi w prawych obydwu drzwiach więc raczej nie chce mi się wierzyć w zimne luty gdyż jak one się zaczynają pojawiać to raz działają raz nie a tu nagle ciach i 3 rzeczy z prawej strony nie działają... Jest taka możliwość, że są np oddzielne bezpieczniki do centralnego na prawe i na lewe drzwi?? Oraz czy podgrzewanie lusterka też mogłoby być na tym bezpieczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm muszę sprawdzić bezpieczniki bo coś mam wrażenie, że to jednak nie zimne luty... Bo generalnie rano mi działało wszystko, a jak wróciłem po 2 godzinach to przestało i dziś zauważyłem jeszcze, że przestało mi działać podgrzewanie prawego lusterka razem z tymi centralnymi w prawych obydwu drzwiach więc raczej nie chce mi się wierzyć w zimne luty gdyż jak one się zaczynają pojawiać to raz działają raz nie a tu nagle ciach i 3 rzeczy z prawej strony nie działają... Jest taka możliwość, że są np oddzielne bezpieczniki do centralnego na prawe i na lewe drzwi?? Oraz czy podgrzewanie lusterka też mogłoby być na tym bezpieczniku?

 

Tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=rozmieszczenie+przeka%BCnik%F3w masz o bezpiecznikach,ale raczej sprawdź moduł komfortu...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to modół komfortu bo wsiadłem po pracy do auta i pobawiłem się przyciskiem od zamykania drzwi od wewnątrz i zaczeły najpierw z trudem drgać a później się rozhulały i już działa wszystko, łącznie z lusterkiem. Czasami mam też taki przypadek po myjni, że mi głupieje szyba w drzwiach kierowcy, mianowicie jak się otwiera to zjeżdża co 5cm i staje, i tak aż się otworzy... minie dzień i działa już dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że to modół komfortu bo wsiadłem po pracy do auta i pobawiłem się przyciskiem od zamykania drzwi od wewnątrz i zaczeły najpierw z trudem drgać a później się rozhulały i już działa wszystko, łącznie z lusterkiem. Czasami mam też taki przypadek po myjni, że mi głupieje szyba w drzwiach kierowcy, mianowicie jak się otwiera to zjeżdża co 5cm i staje, i tak aż się otworzy... minie dzień i działa już dobrze...

 

Czyli wszystko wskazuje na to że przyczyną jest wilgoć w samochodzie.Sprawdź ten moduł czy czasem już nie pływa ;) i przy okazji wszystkie kable co do niego dochodzą i połączenia.I jeszcze wiązkę między drzwiami a karoserią (w tej gumowej osłonie-mogą być popękane kable-to na początek)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystko wskazuje na to że przyczyną jest wilgoć w samochodzie.Sprawdź ten moduł czy czasem już nie pływa ;) i przy okazji wszystkie kable co do niego dochodzą i połączenia.I jeszcze wiązkę między drzwiami a karoserią (w tej gumowej osłonie-mogą być popękane kable-to na początek)

Pzdr.

W sumie to już sobie poczekam na cieplejsze dni bo i tak mam za fotelem kierowcy mokro więc będę chciał wybebeszyć "persa" i wyprać, zlokalizować przeciek (a wydaje mi się, że przez uszczelkę kompa i linkę od maski cieknie bo mam tam kabel do wzmaka), To już robota przy piwku na działce :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakończyłem pełnym sukcesem walkę z oświetleniem wnętrza po dwóch tygodniach zajadłej walki i po roku bez oświetlenia w środku. Nie mechanizm zamka był tu winien, nie kable w podłodze i kostki w lewym przednim słupku lecz kostki które wchodzą do modułu komfortu i same styki które z niego wychodzą. Dwa z nich po prostu tak zaśniedziały że dopadły od modułu. Wystarczyło przylutować bezpośrednio do płytki modułu dwa kable, wyprowadzić na zewnątrz, podłączyć do starych kabli i wszystko gra po wcześniejszym wysuszeniu wszystkiego bo głównym winowajcą tu była wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zakończyłem pełnym sukcesem walkę z oświetleniem wnętrza po dwóch tygodniach zajadłej walki i po roku bez oświetlenia w środku. Nie mechanizm zamka był tu winien, nie kable w podłodze i kostki w lewym przednim słupku lecz kostki które wchodzą do modułu komfortu i same styki które z niego wychodzą. Dwa z nich po prostu tak zaśniedziały że dopadły od modułu. Wystarczyło przylutować bezpośrednio do płytki modułu dwa kable, wyprowadzić na zewnątrz, podłączyć do starych kabli i wszystko gra po wcześniejszym wysuszeniu wszystkiego bo głównym winowajcą tu była wilgoć.

gratuluje sukcesu ja tez mniałem z tym mnustwo problemów ale powoli da sie wszystko rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem cały wątek, ale mam wątpliwości od czego rozpocząć naprawę. Proszę o odpowiedź od czego zacząć aby się niepotrzebnie nie narobić i przy okazji nie uszkodzić więcej:

1. Drzwi kierowcy - z pilota otwierają się i zamykają bez problemu, ze sterownika na drzwiach również, po otwarciu nie działa buzer od włączonych świateł, nie działa podświetlenie. Przy zamykaniu kluczykiem nie działa centralny zamek oraz otwieranie i domykanie szyb. Od strony pasażera wsio OK, nawet z drzwiami kierowcy.

2. Drzwi tylnie lewe - przy zamykaniu ze sterownika na drzwiach kierowcy rygiel wyskakuje, z pilota jest ok.

3. Może to nie ten temat ale może się wiązać z rozbiórka drzwi: drzwi tylne prawe - ze sterownika na drzwiach kierowcy otwieranie okna działa prawidłowo natomiast przełącznikiem na drzwiach mogę jedynie okno otworzyć niezależnie czy wcisnę górę czy dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przeczytałem cały wątek, ale mam wątpliwości od czego rozpocząć naprawę. Proszę o odpowiedź od czego zacząć aby się niepotrzebnie nie narobić i przy okazji nie uszkodzić więcej:

1. Drzwi kierowcy - z pilota otwierają się i zamykają bez problemu, ze sterownika na drzwiach również, po otwarciu nie działa buzer od włączonych świateł, nie działa podświetlenie. Przy zamykaniu kluczykiem nie działa centralny zamek oraz otwieranie i domykanie szyb. Od strony pasażera wsio OK, nawet z drzwiami kierowcy.

2. Drzwi tylnie lewe - przy zamykaniu ze sterownika na drzwiach kierowcy rygiel wyskakuje, z pilota jest ok.

3. Może to nie ten temat ale może się wiązać z rozbiórka drzwi: drzwi tylne prawe - ze sterownika na drzwiach kierowcy otwieranie okna działa prawidłowo natomiast przełącznikiem na drzwiach mogę jedynie okno otworzyć niezależnie czy wcisnę górę czy dół.

Co do brzęczka i oświetlenia: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6387&highlight=brz%EAczek+%B6wiate%B3

Co do tylnych drzwi:sprawdzenie zamka-krańcówka oraz zimne luty,odnośnie zamykania szyby: podmień przełącznik,sprawdź kostkę przy nim.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zimnymi lutami to od modułu komforu zacząć czy odrazu rozbebeszyć cały zamek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi zimnymi lutami to od modułu komforu zacząć czy odrazu rozbebeszyć cały zamek???

 

Zimne luty w zamku i od tego zacznij,ew.krańcówka-w zamku.Jak zamek sie okaże OK to później sprawdzaj moduł-czy nie jest "utopiony",złącza przy nim oraz kable-nawet pod izolacją ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw sprawdził czy pod nogami i w module nie jest mokro to tylko jedna śrubka do odkręcenia i kilka zatrzasków, jeśli się okaże że wilgoć w kablach lub moduł komfortu zawilgocony trzy razy mniej grzebania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem, poniewaz cos sie stalo z silownikiem od centrala ze strony pasazera, nie otwiera drzwi, nawet z wewnatrz i z zewnatrz nie moge otworzyc drzwi klamka. slysze jak ten silowni chodzi ale jak by sie zawiesil. Strasznie glosno chodzi. Jaka moze byc przyczyna i jak to naprawic. Dam rade zdjac boczek bez otwierania drzwi?? Ktos probowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prosze o pomoc bo juz nie mam sily.Wczoraj zmienilem zamek od strony kierowcy na calkowice nowy wszystko ok (wszystko z waszymi poradami zrobilem) :), rozebralem caly modul posprawdzalem kable i mialem zasniedzialem kable przez to nie mialem oswietlenia wewnatrz. Po zlaczeniu wszystkich kabli wszystko wrocilo do normy jest oswietlenie hurrra :D lecz pojawil sie problem poniewaz nie mam brzeczka od zapalonych swiatel oraz nie pali sie dioda przy zamku. Myslalem ze po zmianie zamka wszystko juz bedzie gralo ale lipa ;/ Prosze o jakies porady bo mi sie juz wyczerpaly pomysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie podlaczyles kolego wszystkich kabelkow jak skladales drzwi, zrob wszystko jeszcze raz na spokojnie, wiem bo sam za pierwszym razem zapomnialem podlaczyc ta diode :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie podlaczyles kolego wszystkich kabelkow jak skladales drzwi, zrob wszystko jeszcze raz na spokojnie, wiem bo sam za pierwszym razem zapomnialem podlaczyc ta diode :-)

wszystko jest na 100% dobrze podlaczone bo skladalem 2 razy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie podlaczyles kolego wszystkich kabelkow jak skladales drzwi, zrob wszystko jeszcze raz na spokojnie, wiem bo sam za pierwszym razem zapomnialem podlaczyc ta diode :-)
Próbowales dwa razy zamykac z pilota?? u mnie po pierwszym nacisnieciu zamyka wszytkie drzwi kolejne "uzbraja" alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności