Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dojscie do wewnatrz mam bo centralny działa a szybe mam opuszczona max do dołu ;p i trzeba ja podniesc;p . Najwarzniejsze jest dla mnie wyciagniecie kluczyka z reszta dam sobie rade ;p ale bez kluczyka ni huhu ;p;p;p dziwi mnie tez czemu nie moge podniesc szyby ta płytka drukowana z przyciskami pobierajac prad od swiatła;p przeciez napiecie jest te samo ;p tylko od dupy strony;p a sledzac sciezki na płytce to nie ma siły zebym zle podłaczył

 

Jeśli możesz otworzyć drzwi to i wkładkę wyjmiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak slawek napisal - jak masz drzwi otwarte to wyjmuj bebenek i go rozbieraj i uwolnij kluczyk. zapewne sprezynki od zapadek si epolamaly albo jest wkladka tak zasyfiona ze nie sprezynki nie maja miejsca pracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

tak tak jest tak jak mówicie poprostu nie odkreciłem jednej srubki która była była pod plastikowa zaslepka ;p wiedzaiłewm o niej ale myslałem ze jak ja odkrece to zamek spadnie na dół;p dlatego nie odkrecałem ;p . Dziekuje bardzo Sławkowi , Tomkowi i Chudemu ;p;p zamek wyciągnąłem i własnie rozebrałem na spokojnie lecz mi pekło cos innego czego nie ma w zestawach naprawczych :/ w zamku jest taki długi okrągły element na srodku przeciety tzn z taka szparą powiedzmy koło 0,5 cm i to mi strzeliło na samym koncu :/

 

---------- Dodano o 22:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:12 ----------

 

w dodatku w tym bebenku do którego wkładam luczyk i chowaja sie te sprzezynki to mniejwiecej w miescu gdzie sie koncza były takie dwa kikuciki naprzeciwko siebie wiedz pewnie bede musiał kupic nowy bebenek z kluczykiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w dodatku w tym bebenku do którego wkładam luczyk i chowaja sie te sprzezynki to mniejwiecej w miescu gdzie sie koncza były takie dwa kikuciki naprzeciwko siebie wiedz pewnie bede musiał kupic nowy bebenek z kluczykiem ;/

Jedż na jakiś szrot i weź wkłądkę nawet od passata przed liftem, może z kluczykiem trafisz, może być też, octawia, golf, ibiza, toledo, leon, zamki różnią się tylko długością wiosełka, a to u siebie masz dobre. Rozbierzesz nowy bębenek i przełożysz blaszki ze swojego, tak, że będzie Twój kluczyk pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Daniel11988

 

Mnie tylko zastanawia dlaczego zamykasz auto kluczem skoro masz centralny zamek z pilotem?

Auto z 2001 roku masz, i nie wierze ze nie masz centralnego z pilotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

Robert1508 czasem jak kazdy uchyle sobie okno a trafiło sie tak ze wysiadajac zauwarzyłem jedno niedomkniete wiec zeby nie wsiadac , przekrecac stacyjki i podnosic szyby to chciałem to zrobic bezposredio z drzwi kierowcy;p

 

---------- Dodano o 00:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:22 ----------

 

Teraz jeszcze mi zostanie wykrecenie zamka i sprawdzenie lutów, wiazek z przewodami itp bo tez nie mam swiateł po otwarciu drzwi;pp;

i w koncu odpoczne :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert1508 czasem jak kazdy uchyle sobie okno a trafiło sie tak ze wysiadajac zauwarzyłem jedno niedomkniete wiec zeby nie wsiadac , przekrecac stacyjki i podnosic szyby to chciałem to zrobic bezposredio z drzwi kierowcy;p

a trzeba bylo sobie zrobic zamykanie z pilota... no chyba ze kabelka nie masz do vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kabelek kosztuje chyba ze 26zl na alledrogo, program za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

kabla nie posiadam , a przedwczoraj zamówiłem taki mały modul dozamykania i otwierania;p

 

---------- Dodano o 14:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:51 ----------

 

jeszcze takie pytanko , czy po otwarciu np drzwi kierowcy swieca sie tylko swiatełka z przodu czy te z tyłu tez powinny? czasem jak otworze drzwi kierowcy to wyswietla sie otwarte drzwi ale swiatełka to rzadne sie nie zapalą ;p;p

 

---------- Dodano o 16:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:58 ----------

 

i jesxzczwe jedno ;p jak sie nazywa takie gowienko któe załacza centralny po otwarciu drzwi ? kurde nie wiem jak to opisac hmm w drzwiach widac zawsze ten zatrzask (dzwignia) któy zamyka drzwi i on ruszajac sie załacza te gówienko przylegajace nie mal do niego z takim malutkim przyciskiem i ta nazwe bym potrzebował;p napisane jest na tym tylko burgess;p;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po otwarciu np drzwi kierowcy swieca sie tylko swiatełka z przodu czy te z tyłu tez powinny
Tak, powinny- jesli tylko wyłączniki lampek są w odpowiedniej pozycji.

 

jak sie nazywa takie gowienko
Czy chodzi o mikroswitch ? 11sm244-t_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

tak tak dokładnie o to mi chodzi mogł bys poodac symbol tego mikroswitch-a? ? ;p;p;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym elektronicznym kupisz takie cacko za pare zł...

Bądź Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tak dokładnie o to mi chodzi mogł bys poodac symbol tego mikroswitch-a? ? ;p;p;p;p
Ten element nie występuje jako część zamienna, nie posiada więc nr.

W zamku występuje dwa rodzaje mikrowłączników:

-do wlutowania w płytkę(wyprowadzenia kąt 90st)xcg11.jpg

 

-z wyprowadzonymi przewodami; w tym wypadku przy braku możliwośći zakupu tego rodzaju mikrowyłącznika, możesz zastąpić go takimmsm-21.jpg i dolutować przewody do odpowiednich wyprowadzeń. Wspomnieć też tu należy o otworach montażowych nowego mikroswitcha, które są usytuowane w innych miejscach od tego orginalnego.Element ten możesz zamontować wklejając go za pomocą Poxipolu(matowiąc papierem ściernym, klejone powierzchnie)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

ale napewno jest jakis typ, symbol . Gentelman ten co podałes to nie moze pasowac bo gdy zamek by sie otwierał to ta blaszka by z czasem mogła o niego chaczyc bądź sie wygiac to musi byc taki jak pokazał mi Tomnik ;p;p

 

---------- Dodano o 18:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:50 ----------

 

a jak je puzniej podłaczyc?, bo do tego oryginalnego ida tylko dwa przzewody niebieski i czerwony a nie trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale napewno jest jakis typ, symbol
"Do wyboru, do koloru"-

 

http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category%3D113049%26path%3D%3B100232%3B100060%3B113049

 

---------- Dodano o 19:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:59 ----------

 

a jak je puzniej podłaczyc?,
Przewody dolutowujesz do wyprowadzeń, na których styki mikrowłącznika są zamknięte przy nacisniętym wyłaczniku, a otwarte, przy nienaciśniętym. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

ok juutro pomajstruje i zobacze co z tego wyjdzzie

 

---------- Dodano o 19:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:12 ----------

 

carrery w pierwszym poscie podał linki do stron i akurat ta gdzie sa informacje na temat skladania zamka nie chca sie otworzyc czy moze to ktos odswiezyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

nie nie o inna tam gdzie te plasticzki sprezynki sa bardziej widoczne ;p , tą strone co podałem to mam;p , a tak nawiasem to nie wiem czemu twierdzicie ze luty puszczaja , moja płytka jest od strony lutowanej pokryta taka jakby lekko czerwona zywica lub klejem ;pp nie znam sie ;p przypomina mi to taki srodek do zalewania uzwojenia silników ;p a stronke bym potrzebował z tego wzgledu ze jeden plasticzek przy otwieraniu mi wyskoczyl ;p

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:40 ----------

 

tutaj znalazlem idealny mikrostyk ;p http://www.cherrycorp.com/english/switches/sealed/dk.htm

 

---------- Dodano o 21:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:58 ----------

 

juz mam ;p o tego typu stronke mi chodziło;pp http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

 

---------- Dodano o 21:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:16 ----------

 

o i tu tez ;p;p

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1015107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności