Skocz do zawartości
Tomczak

osłona dolna silnika i skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie Napewno wszystko pasować i do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest osolona pod silnik i skrzynie biegow. NIe jestem pewien czy w 1,8T czy tylko w wersji z automatem (raczej tak), jest inaczej uklad wydechowy pociagniety i plyta pod skrzynie opiera sie na plecionce od ukl. wydechowego, co nie powinno miec niejsca z uwagi na wysoka temp. tej czesci.

Kup, najwyzej przerobisz ;).

Juz to robikem, i plyta pod skrzynia trzyma sie dzielnie na trytkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja z automatem. W ETKA niby jest inna z wycięciem. Już się nie mogę połapać bo jest milion wersji. najwyżej przerobię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie mnie utwierdźcie w przekonaniu, że osłona pod skrzynię z wygłuszeniem nie niweluje w żadnym odczuwalnym stopniu hałasu w stosunku do osłony bez wygłuszenia . Chcę kupić sobie osłonę na skrzynię. Ta z wygłuszeniem kosztuje około 150 zł. Ta bez kosztuje około 90 zł.

Gdybym miał pewność, że wygłuszenie działa to nie było tematu ale jakoś w żaden sposób nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób miało by to auto wyciszyć dla kierowcy tak, żeby dało się odczuć różnicę. Ktoś coś powie ciekawego w tym temacie ?

 

EDIT: nawet bym kupił komplet z tym wygłuszeniem ale no za cholerę nie mogę sobie wyobrazić abym jako kierowca odczuł różnice http://allegro.pl/oslona-silnika-kpl-passat-b5-audi-a4-wygluszenie-i5100654645.html#thumb/1

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam daje, ale czy zauwazalnie to ciezko stwierdzic. Zauważ ze oryginalne wygluszenia ma specyficzne stozki, ktore pewnie maja jakis cel.

Ja wsadzalem do 1.8T w automacie wygluszenie grodzi, maski, oslony pod silnik i skrzynie i najwiecej to chyba daly te dwie pierwsze.

 

Producent RAZEW-PLAST robi bdb jakosci produkty. Mam dywaniki gumowe, mate bagaznika i chlapacze z tej firmy i sa OK.

Kupilem rowniez oslone z HDPE do O. Meriva z innej firmy, i jakies gowno mi przyslali, bo material strasznie sztywny i polamany w dostawie.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz benzynkę to i tak masz fajnie, nie to co PD'ki :D

 

Dobra raz się żyje. Kupię tą z wygłuszeniem i dla silnika i dla skrzyni i niech sie dzieje co chce.

Szkoda mi tej kasy ładować bo mam miliard innych wydatków i jestem na 90% pewien, że nic różnicy nie usłyszę ale jak mam jeszcze parę lat polatać tym paskiem to niech siedzi.

 

 

Chodzi mi jeszcze strasznie po głowie wygłuszenie grodzi ale nie mam pojęcia jak to ogarnąć aby był słyszalny efekt.

 

Tak dla porównania dla innych co będą sobie przeglądać, wrzucam fotki osłony gołej i z wygłuszeniem.

 

cf790408460583ce4ec4457e836f

 

08e94fab43eabcf3ef81e267f664

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh zamiast tej osłony powinienem kupić nowy EGR. Wlazłem dziś z latarką, a tam "na bogato" pod EGRem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygłuszenie jak na moje oko to raczej funkcja ochronna niż wygłuszająca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio zainteresowałem się brakiem pokrywy górnej silnika w moim passacie,mam passata b5 98 rok z silnikiem 1.6 i nie mam żadnej plastikowej osłony na górze,chodzi mi o tą plastikową pokrywkę-ze znaczkiem VW,czy ten plastik był we wszystkich wersjach silnikowych? czy on pełni jakąś funkcję wygłuszającą albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem osłonę oryginał numer 8D0863826A, będzie pasowała do mojego paska? 1,9 TDi 90KM AHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem osłonę oryginał numer 8D0863826A, będzie pasowała do mojego paska? 1,9 TDi 90KM AHH

 

Tak będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak będzie pasowała.
Zamówiona.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności