Skocz do zawartości
Gość schell

Olej do 1.9 TDi 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

No i wczoraj kupiłem, Motula Synergie 6100+ 10W40 za wasza namową, i sprzedawcy (kurcze że nie wiedziałem że kolega handluje) , miał i valvoline i właśnie motula, choć motul był tańszy to zaproponował właśnie ten, mówiąc że jest lepszy, przypomniawszy sobie wasze pochwały kupiłem bez zastanowienia za 95zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul wlany do silniczka, chodzi bajka, zobaczymy jak przelecę parę setek kilometrów, na razie cichutko silnik pracuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Motul to bardzo dobry olej. Kumpel miał go w AFN-ie mającym 400tys i po kilku tysiącach nie wziął ani ml..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego na czym jeździł wcześniej i ile mu brał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświerze troszke temat i zapytam tak : W lipcju zalałem olej mobile 1 super S 10w40 czyli półsyntetyk do mojego AAZ przez uszczelniacze i trubo wchłona mi 2litry po 7tkm pojechałem na warsztat tam mi doleli jakiegos minerala bo powiedzieli ze mozna mieszac i ze bede mogl sobie znow półsyntetyk nalac . zbilrza mi sie wymiana oleju i tak pytam czy to prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszać można tylko oleje o tej samej klasie lepkości. Swoją drogą to dlaczego nie dolali półsyntetyka? Bo akurat nie mieli? Strach pomyśleć co by zrobili, jakby mieli w warsztacie samą wodę albo olej roślinny... :) Ile dolali Ci tego minerała? Wymienić możesz z powrotem na półsyntetyk tylko proponuję najpierw zrobić coś z ubywaniem oleju, bo 2l/7k km to jednak trochę jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli ze troszke sie mniejszy wżer oleju . A prawdopodobnie mam uszczelniacze i turbo rzygajace to moze byc przyczyna takiego wżeru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że te 7.000 km robisz przez 12 m-cy, to se na razie możesz dolewać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że te 7.000 km robisz przez 12 m-cy

10.000 km zrobiłem od lipca do teraz wiec juz lej musze zmienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzieli ze troszke sie mniejszy wżer oleju . A prawdopodobnie mam uszczelniacze i turbo rzygajace to moze byc przyczyna takiego wżeru ?

 

Co to jest wżer? Olej to olej, jeden gęstszy, drugi rzadszy, każdy ma swoje specyficzne właściwości smarne. Jeśli twój warsztat wciąż operuje pojęciem "wżeranie się oleju" to lepiej go zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest wżer?
Ja to zrozumiałem jako "wżeranie oleju", czytaj spalanie oleju.

Chociażbym tego określenia nie używał. Wżery to na tarczach, tłoczyskach itp ;)

 

A mechanika zmień - co to za mechanik co dolewa jakikolwiek olej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności