Skocz do zawartości
Gość schell

Olej do 1.9 TDi 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

mi tez sie szykuje wymiana oleju, mam zalany castrola 10W-40 połsyntetyk i raczej niebierze, raz mu wlałem 200ml bo tyle mi zostało po ostatniej wymianie. i z tad pytane zostac przy tym samym czy polecacie cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusji na ten temat jest na tym forum sporo - poszukaj.

Jak jesteś z tego zadowolony to po co będziesz zmieniał, ja też takiego używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze lepsze o wiele sa motul albo valvoline ? tylko tu roznie sie wypowiadali. a co do zadowolenia to nie wiem jak mam byc zadowlony z oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zalany castrola 10W-40 połsyntetyk
ja też takiego używam

I ja też ;) I zadowolony jestem, problemów z silnikiem nie mam. Pasio jest u mnie od 120 tkm i nie widać żeby motorkowi ten olej szkodził (jedynie turbina padła, ale to już nie wina oleju).

Nadal będę lał Castrola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widać żeby motorkowi ten olej szkodził (jedynie turbina padła, ale to już nie wina oleju).

Nadal będę lał Castrola

 

olej ma szkodzic??? macie glupie podejscie - albo szkodzi albo nie. moze by tak zmienic ja na takie - sa oleje takie sobie, dobre i lepsze? castrol lezy po srodku stawki i nic tego nie zmieni. sa oleje lepsze od niego w podobnej cenie. motul, valvo i wiele innych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie souler zrozumiałeś (albo ja źle się wypowiedziałem), jeśli chodzi o to szkodzenie.

sa oleje lepsze od niego w podobnej cenie. motul, valvo i wiele innych!!!

Ja akurat nie mam możliwości kupić taniej ani w podobnej cenie, żadnego innego oleju w tej klasie, może poza Mobilem. Cena jaką płacę za Castrola jest niewiele wyższa niż Lotos Mineralny :D Zostaję przy Castrolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy olej ma wpływ na moc silnika?? bo dzis wymieniłem olej i mam wrazenie jak by sie zrobił bardziej mułowaty;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się go przelało za dużo to może być.

Chyba że też jeździłeś na syntetyku a wlałeś minerał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja właśnie kupiłem do swojego GOLFA TDI silnik 1Z olej MOTUL 6100 SYNERGIE 10W-40.Nie wiem co było wcześniej wygląda jakby mineral bo olej jest na bagnecie gęsty jak masło i czarny jak smoła ale DERSLEY mnie przekonał i spróbuje.Jak nie będzie brał to po przejechaniu 5 tyś km zmienie na syntetyk.Wydaje mi się że lanie minerala to jednak szybka śmierć dla TDI no chyba że na półsyntetyku by konkretnie brał to już nie ma wyjścia.No i panowie niestety muszę potwierdzić że CASTROL to kupa bo takowym olejem zalewałem dawno dawno temu swoją JETTE II.I jak wcześniej była zalana olejem ESSO 10W-40 to po przejściu na CASTROLA silnik po bodajże 6 tyś km sie zwyczajnie zatarł!!Z jakiego powodu tego do dziś nie wiadomo bo silnik oleju nie brał ale raczej oczywiste jest że miało to związek ze zmianą oleju.Co do MOBILA to miałem nim zalanego PASSATA 1.8 20V i był to bardzo dobry olej ale słyszałem że MOBILA w polsce dosyć często można kupić podrobionego.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlałem oleju dokładnie 4litry, tak ze na bagnecie olej jest do górnego zagiecia czyli do maxymalnej wartości. zmieniłem olej z castrola 10w-40 na motula synergie tez 10w-40:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to valvoline on się tym para ....ale castrol minerał też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieleje minerału tylko połsyntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem swojego bzyczka Castrolem High mileage (czy jakoś tak) 15W-40. Póki co wszystko ładnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już po wymianach.Wlany MOTUL 6100 SYNERGIE 10W-40 i silnik jakby ciszej klekocze.Co do zużycia oleju to się okaże w najbliższym czasie??Jak nie będzie brał to za 5 tyś wleje full-syntetyk.Wymienione od razu filtry oleju zresztą to jest oczywiste,powietrza i paliwa i od razu lepiej chodzi.Mechan zauważył że pęka rura wydechowa tuż za katalizatorem i trza podspawać,no i osłona drążka kierowniczego jest rozerwana.No i potwierdził również że CASTROL robi szlam na silniku ale jak mówi jeszcze gorzej syfi silnik olej z ELFA.Pozdrawiam.PS i jeszcze jedno,widzę że oleje MOTUL robią się popularne w Polsce i mój nos mi podpowiada że jak tak dalej będzie firma otworzy u nas jaką rozlewnie i będzie jak z MOBILEM i CASTROLEM.

Edytowane przez fenomen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się ja pod ten temat, czy można zalać silnik benzynowy olejem przeznaczonym do diesel.Czy jest jakaś różnica między tymi olejami.

Edytowane przez Robe73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś różnica między tymi olejami.

 

czasem jest, a czasem tylko napis. jesli jest roznica to w zdolnosciach do rozpraszania sadzy. spokojnie mozesz lac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączam się do tematu. Zakupiłem ostatnio passacika z Belgii, czeka mnie wymiana oleju, ale nie mam pojęcia jaki był poprzednio wlany:(. Co polecacie, jaki olej w przystępnej cenie?? I jeszcze, ile oleju wchodzi do silniczka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę praktycznie każdy olej półsyntetyczny. Pewnie mnie tu niektórzy zganią że np. LOTOS to kupa, ale na pewno jest lepszy niż oleje z 1991r. (wtedy konstrukcyjnie powstał mniej więcej silnik taki jak masz). Wymianę polecam co 8.000, no i koniecznie dobry filtr oleju np. KNECHT + powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam w garażu beczkę oleju 20L

ELF PERFORMANCE SUPER D 15W40

I teraz jest pytanko czy mogę go wlać do mego tdi, aktualnie groszem nie śmierdzę (jestem na przymusowym chorobowym)a czeka mnie wymiana uszczelki pod miską, a i sam olej czas wymienić. Więc czy może on być, zależy mi na pilną odp bo oleju pod autem coraz więcej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest różnica między olejem 15W40 a 15W50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności