Skocz do zawartości
Nuttie

adaptacja przepustnicy 1.8 ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy w silnikach 1.8 mono (ABS) trzeba przeprowadzić adaptację przepustnicy po odłączeniu akumulatora? Czy silnik ten jest wyposażony w zawór regulacji biegu jałowego ISV? Wiem, że jest tzw. silnik krokowy ale czy to jest to? Chodzi mi o komputerową adaptację, czy wystarczy zrobić rozruch do nagrzania bez gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy zrobić rozruch do nagrzania bez gazu?

Wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój passat to 1.8 90KM 93rok (ABS) .Z tego co wiem to on niema silnika krokowego, chyba, że się mylę. A może mowa o LPG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma.

Odpowiedzialny jest za regulację biegu jałowego silnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma.

Odpowiedzialny jest za regulację biegu jałowego silnika.

 

Z ciekawości , gdzie się on znajduje? Mam książkę o passatach B3 , ale niestety nie ma opisu mojego silnika. (ABS) Nie zaszkodzi wiedzieć na przyszłość. Może nie powinienem pytać akurat tutaj- temat adaptacja przepustnicy 1.8 ABS .Jestem tu nowy , więc proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek krokowy steruje przepustnicą w czasie, gdy nie wciskasz pedału przyspieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości , gdzie się on znajduje?

 

Znajduje się tuż przed/pod podstawą wtrysku, wchodzi do niego wtyczka 4 pin z lewej strony. Jak "odkręcasz" gaz ręcznie to wajcha obracająca przepustnice opiera się na bolcu wychodzącym z silnika krokowego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f1bdf986b3abcdcddb2.th.jpg

 

Fotka z wątku u na forum VW Golf (po zaznaczeniu przeze mnie silniczka krokowego)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z wątku u na forum VW Golf (po zaznaczeniu przeze mnie silniczka krokowego)

 

Te wartości podane na forum golfa przy regulacji TPS-u, są identyczne przy silniku ABS ? Mam na myśli wskazania woltomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności