Skocz do zawartości
Gość Czaro 35i

przejscie z minerala na syntetyk.

Rekomendowane odpowiedzi

byle z dobrego zrodla.

Jakieś sieci hurtowni, sklepów zdecydowanie odradzasz, a inne możesz polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Przeglądając dane Z TEJ TABELKI

Lotos niektóre parametry ma lepsze od castrola i innych .Dlaczego Lotos "nie" czy te uprzedzenia poparte są jakimiś dowodami (złymi doświadczeniami ),a może tylko brak jego reklamy w TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Dobre buty to są Adidasy, Nike, Reeboki, Pumy, a złe Scarpy, Salomony, Asics itp. Wg. mnie Lotos jest może nie bardzo dobrym, ale na pewno dobrym olejem. Sam go używam od lat i nie mam prawa narzekać. Silnik pracuje super, nie widać oznak zmęczenia czy zużycia. I wydaje mi się, że Lotos jest lepszy od najtańszych Castroli, Mobilów, Shellów itp., co potwierdza tabela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intercars, ale nie wiem jakie oni oleje sprzedaja.

 

pytac w sieci dystrybutorow mobila

mobilde4.th.png

 

i zaufane sklepy, gdzie macie dobrych znajomych.

 

jesli chodzi o motula to chyba mammoth2002 z allegro ma pewniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Zapakowałem dziś Lotosa 10W40 termakontrol . Pierwsze wrażenie po odpaleniu -ciszej i ładniej chodzi zalałem mu diesla z Shela dolałem Skyda .Lata nie jeździ .

Kilkanaście lat używałem Lotosa (nie w dieslu) i miałem o nim bardzo dobre zdanie -silnik i olej były zawsze czyste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś sieci hurtowni, sklepów zdecydowanie odradzasz, a inne możesz polecić?

Ja zadzwoniłem do przedstawicielstwa Exxon Mobil Polska i tam uzyskałem informacje o ich autoryzowanych dystrybutorach - polecam tak zrobić; wtedy mamy pewność co do oleju, a nie że to Prawie Mobil. Na ASO VW powiedzieli mi, że Niemcy podrabiają Elf-a, a Czesi Mobila i z racji tego oryginał powinien kosztować około 100 zł za 4.litrową bańkę - okazje po 70 zł lepiej sobie odpuścić (chyba, że z beczki po 20 zł za litr, ale to tylko przy wymianie w danym punkcie). Zwrócili również uwagę na to, że Mobil kupowany poza dystrybutorami (u nich nie musi) powinien mieć dodatkowa naklejkę z informacjami o dystrybutorze - jeśli tego nie ma, to może być Made in...

Jeśli chodzi o Tychy (i okolice), to SmartPlus i InterCars - oba na ulicy Przemysłowej; 4 litry 98,64 zł, a 1 litr 25,68 zł. Jeśli ktoś chce, to mają do wglądu Kartę Charakterystyki Produktu.

Jeśli ktoś zainteresowany półsyntetykiem Mobil Super S 10W-40, to spełnia wymagania API SL/SJ/CF; ACEA A3/B3, A2/B2. Posiada dopuszczenia Volkswagen VW 505 00 oraz poziom jakości Volkswagen VW 500 00.

intercars, ale nie wiem jakie oni oleje sprzedaja.

 

pytac w sieci dystrybutorow mobila

mobilde4.th.png

 

Dokładnie - jak wyżej (nawet SmartPlus jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 212

Witam,mam pytanie kupiłem silnik używany 2.0E z 1992r z auta które jeżdziło w niemczech.Chciałbym zalać dobrym olejem nie robiąc mu szkód ale nie mam pojęcia na jakim jeżdziło wcześniej.Bardzo proszę o poradę jakim zalać tzn syntetyk minerał czy coś pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent zaleca do tych silników olej 15W50 pewnie zaraz mnie wszyscy zjadą ale właśnie tak jest i benzynę min 98. sam się zdziwiłem.

tak jest napisane w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajewski_Artur

a co sądzicie o oleju elf 10/40 półsyntetyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Co prawda nie jestem fachowcem w zastosowaniu poszczególnych olejów w silnikach samochodowych , ale mogę coś powiedzieć na temat samych olejów .W tej chwili używam w zastosowaniach przemysłowych oleju Lotos syntetyk . Pracuje on naprawdę w ekstremalnie ciężkich warunkach i sprawdza się znakomicie .Urządzenia te przedtem były zalane jakimiś specjanymi olejami , ale oleje te były bardzo drogie .Z całą odpowiedzialnością mogę rzec ,że Lotos jest dobrym olejem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego 212, ja kazalem zalac siostrze mobila 10w40 i jest gut. silnik 2e, przebieg cos ok. 180-190kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

wracajac do tematu i powyzszej wypowiedzi to racja. lotos niejest taki zly a pozatym dobry cenowo. moze zleopinie na jego temat sa skutkiem slabej kampanii marketingowej niz innych konkurentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KbKristof

Kupiłem B3 z silnikiem 2E i niestety nie wiem jak olej tam był lany, a że stał 2 lata więc musze go zmienić... I teraz pytanie.. Na jaki? Bo nie chce sobie problemów narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobry. juz dosc bylo napisane na temat olejow. wystarczy poczytac :mad:

 

masz zamiar tym autem dlugo jezdzic? to zanim spuscisz stary olej plukanie silnika zrob. zebys dalej nie pytal - kupuje sie srodek i dodaje do oleju. silnik musi popracowac z 15 minut, nastepnie spuscic olej i zalac nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KbKristof

a jak po 5 miuntach chodzenia silnika zaczyna mi piszczeć i pojawia sie kontrolke oleju... :/ Na dobry... ale nie chce rozszczelnić silnika :/ sory że tak pytam ale w Paśkach jestem totalny żółtodziób a nie chce błędu popełnić bo mnie na niego nie stać.

I jeszcze jedno głupie pytanie - gdzie sie znajduje filtr paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć co tam było, zalej minerala, jeno dobrego.

Filtr paliwa masz z tyłu, pod podłogą, za zbiornikiem koło lewego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czaro zalewaj 10w40, a nawet 10w60 i bedzie sysunia. moj jezdzi na takim :) jak popatrzec w podpis, to cos tam na samochodach odrobine sie znam. mineral polecam ludziom z umiarkowanym naciskiem na pedal gazu i silnikiem benzynowym. czemu? benzyniaki lubia mineral, zwlaszcza 16v. poza tym taka mala sprawa, jak smarowanie w temp ponizej 0 stopni... turbiny tego strasznie nie lubia. nie wiem na czym moje auto jezdzilo w niemczech. u mnie zawsze smiga na 10w40 juz jakies 38tys km. oleju nie bierze wiecej jak litr, a raczej nie bral do momentu rozwalenia silnika [ale to sie zrobi albo swap na tdi].

 

 

na szybko polecic moge mobila. nie polecam lania gm opel. nie spelnia norm vw i moze silnik brac olej - jesli ktos ma ochote niech potwierdzi moje przypuszczenia. narazie dolalem 2 litry na 6tys km i jestem ciekaw czy to wina oleju gm czy jednak moj silnik tak powaznie ucierpial... kto zaleje 10w40 gm???

 

ja w T4 2,4D leje GM semisyntetyk, dolewam dosc duzo, niemniej jest to ilosc porownywalna z mobilem M :/

wlewam kolo 0,5l/1000km - 370 tysiecy na liczniku i chyba gumki na zaworach bedzie czas zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko wyczuć co tam było, zalej minerala, jeno dobrego.

Filtr paliwa masz z tyłu, pod podłogą, za zbiornikiem koło lewego koła.

The_Saint - to zależy jak na auto patrzeć; z tego co wiem (i mi mówiono), to za punkt odniesienia do określenia strony auta bierze sie fotel kierowcy (jako lewa strona) i w tym układzie filtr paliwa znajduje się koło prawego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Siedząc w aucie filtr jest z prawej strony :)

hehe patrzac od przodu (stojąc przy silniku) jest po lewej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności