Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko cacy:) tylko, że mój syn ma 142 cm wzrostu i waży 46 kg może ktoś wie gdzie można kupić taki fotelik dla niego. Z tego co ja szukałem to wychodzi na to, że żadna firma nie robi fotelików homologacją powyżej 36 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak macie pytania co do fotelików to piszcie

No to piszę ;)

Przymierzam się do zakupu Maxi-Cosi Mobi i jedna rzecz mnie męczy - mocowanie dodatkowymi paskami do uchwytów przykręcanych do prowadnicy fotela przedniego. Na pierwszej stronie instrukcji obrazki 13, 14, 15 i na drugiej stronie elementy 21 i 22. Mam plastikowe osłony na prowadnicy fotela, uniemożliwiające montaż tych metalowych zaczepów. No plastik zawsze można wywalić, w instrukcji jest jeszcze rozwiązanie z owinięciem pasków wokół nóżek fotela.

Czy ktoś z Was montował albo zna kogoś, kto w passacie ma zamontowany taki fotelik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem świeżo po zakupie

 

BeSafe IZI Comfort X3 za około 700pln bez isofixa, 4 gwiazdki, firma skandynawska a jak wiadomo oni mają pier****a na punkcie bezpieczeństwa - zwłaszcza dzieci. Montaż mi się bardzo podoba, wykonanie i materiały deklasują wszystkie modne "maxi-cosi" i inne modele. Obejrzałem w Mama i Ja w Gdańsku, zamówiłem w ich sklepie internetowym.

 

Dzwona póki co nie było (i niech tak pozostanie) - sam fotelik polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszukujecie używanego firmowego fotelika,to zapraszam,zazwyczaj mam kilkadziesiąt sztuk na stanie(MAXI COSI,ROMER,RECARO,CONCORD,CHICCO,CYBEX,BEBE CONFORT,BE SAFE,BEBECAR...),raczej nowsze modele,może będę w stanie pomóc?Najlepiej na maila.

Przymierzam się do zakupu Maxi-Cosi Mobi

niestety nie miałem jeszcze styczności z tym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykonanie i materiały deklasują wszystkie modne "maxi-cosi" i inne modele.

Modne czy nie modne - nie do lansu fotelik tylko do bezpiecznego przewożenia dziecka chcę kupić.

Oglądałeś też maxi-cosi mobi? Po czym wnosisz, że materiały i wykonanie BeSafe deklasują MC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym kryterium przy dobieraniu fotelików były po pierwsze wyniki crashtestów (do znalezienia np na fotelik.info), a po drugie wygoda dziecka, bo często wybieramy się na dłuższe przejażdżki, no i średnio dwa razy do Polski jeździmy.

A dopiero potem, łatwość obsługi i utrzymania.

Maxi cosi miałem dwa, cabrio i w czarnej skórze priori xp-obydwa rewelacja w użytkowaniu. Niestety, przy wyborze ostatniej kategorii fotelika, wykonanie maxi cosi mnie zawiodło-fotelik zwyczajnie był twardy i nie wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bezpieczeństwo przede wszystkim. Ale tak samo ważna jest wygoda dziecka, bo co z tego, że będzie super bezpieczny, jak dziecko nie będzie chciało w nim siedzieć i po godzinie jazdy będzie koncert w aucie, który tez pozytywnie na bezpieczeństwo nie wpłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Płazu

Polećcie jakieś foteliki samochodowe 9-25kg , co prawda fotel starczy jeszcze z pół roku ale może wymienię bo ten co mam jest juz konkretnie zniszczony... chyba że od razu kupować z wyższej kategorii? Tylko czy nie będzie problemu z pozycja dziecka w foteliku z tak dużego przedziału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polećcie jakieś foteliki samochodowe 9-25kg , co prawda fotel starczy jeszcze z pół roku ale może wymienię bo ten co mam jest juz konkretnie zniszczony... chyba że od razu kupować z wyższej kategorii? Tylko czy nie będzie problemu z pozycja dziecka w foteliku z tak dużego przedziału?

 

Ja poleciłbym 9-18 (miałem Romer King, rewelacyjnie ustawia się pochylenie siedziska, wysokość pasów, zagłówka).

A wczoraj "przeszedłem" ;) na 15-36 Recaro Monza i nie załamuj się na dzień dobry cenami, Recaro z isofix, prawie nie używane kupiłem za 350 zł, a wcześniej Romera też ok 300, a był nietrafionym prezentem więc idealnie nowy. Regularne polowanie na alledrogo i się trafiają okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby o opinię spytać naszych potomnych w materii użytkowania;-)Od 1,5 roku posiadam fotelik marki Graco,bardzo solidnie wykonany,cena nie powalająca na kolana,żadnych negatywnych wypowiedzi ze strony syna nie słyszałem:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypadałoby o opinię spytać naszych potomnych

 

Hehe z tym zasięganiem opini to byłbym ostrożny, kolega ostatnio pisał, że jego synek wspomniał że przydałby mu się jakiś mały laptopik w samochodzie bo się nudzi jadąc :haha

 

Sorki za mały OT, ale nie ubawiłem się tym mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiało trochę grozą:szok:Na czym to skończyliśmy...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój młodszy jeździł w czymś takim

http://allegro.pl/graco-fotelik-junior-maxi-rozne-kolory-i1450186961.html

Teraz podróżuje jak na zdjęciu, jak dla mnie najlepsze rozwiązanie

 

 

dsc02317z.jpg

dsc02317z.jpg

Edytowane przez D1MAE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polećcie jakieś foteliki samochodowe 9-25kg ,

Moja córcia korzysta właśnie z takiego jak dałeś w linku, z tym, że kupowaliśmy w tym SKLEPIE dużo taniej, wysyłka zrealizowana w dniu złożenia zamówienia, fotelik był u nas następnego dnia, koszt wysyłki pokrywa sklep.

Robiliśmy raczej krótkie odcinki, mała nie siedziała w sumie dłużej niż 1,5 godziny jednorazowo. Chyba jej się podoba bo zasypiała w tym foteliku bez problemu. Zdecydowaliśmy się na mobi ze względu na kierunek jazdy dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja chciałam się zapytać o uniwersalne foteliki dla dzieci. Mianowicie: chcemy naszemu synkowi kupić teraz fotelik samochodowy 9-36kg i w tym celu przeglądamy internet, ostatnio spotkałam się z kategorią 9-25, której wcześniej nie widziałam, dosyć trudno je znaleźć. I w związku z tym przedziałem wagowym mam pytanie: które lepsze: 9-25, czy 9-36? Ja wiem, że lepiej opłaca się 9-36, ale może ten 9-25 lepiej chroni, czy daje lepszy komfort. Podzieli się ktoś opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzieli się ktoś opinią?

 

Ile synek ma teraz lat? jaką wagę?

ja dla swojego 4 latka o wadze 20kg kupiłem teraz taki Cybex Solution X-Fix w ADAC ma jak najlepsze noty w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale może ten 9-25 lepiej chroni,

Ja stawiając na lepszą ochronę właśnie kupiłem Maxi Cosi Mobi - mocowany tyłem do kierunku jazdy. Kat. wagowa 9-25 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam kotleta ale w końcu po to jest szukajka.

Czy ktoś z was orientuje się (zależy mi na bardzo dokładnej i pewnej informacji - może ktoś z drogówki), czy aby dziecko jeździło na podkładce zamiast fotelika musi mieć ukończony jakiś wiek?

Dokładnie chodzi mi o moją córkę, 2,5 roku i 15 kg wagi oraz, 100 cm. wzrostu.

Fotelik w którym teraz podróżuje robi się już a w zasadzie robił się za mały i jest jej nie wygodnie. Chciałbym kopic jej już samo siedzisko ale nie wiem czy mogę ją tak wozić?

Nie chcę kupować fotelika na kilka miesięcy jak mógłbym juz podstawkę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę kupować fotelika na kilka miesięcy jak mógłbym juz podstawkę

Piotruś

Adrian ma 6 lat i cały czas jeździ w foteliku, który jak wyrośnie rozkłada się do podstawki.

Pamiętaj, że fotelik jest bezpieczniejszy niż podstawka i lepiej kup sobie tutaj http://allegro.pl/9-36-kg-recaro-82748 do wyboru, do koloru.

Do zobaczenia jutro:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności