Skocz do zawartości
olko25

problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....

Rekomendowane odpowiedzi

zapowietrza się dla tego ze parafina jak zgęstnieje jest na dnie zbiornika i przez to nie pobiera paliwa ze zbiornika. a odpowietrza się sam ,ja odkręcam śrubę na filtrze i tam strzykawka zalewam i kreci, to szybsze niż zdiac filtr i go zalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty nie masz bezpośredniego wtrysku żeby dodawać gazu przy odpalaniu? Tak się robiło w polonezach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko proszę o pomoc gdzie w 2,5tdi v6 znajduje się filtr paliwa, gdzie go szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę ,to każdy stawia na filtr i świeczki, ale nowy filtr i nowe świeczki,, nie dają nic do pobrania paliwa ze zbiornika, a parafina jest gęsta i na dnie, wiec przez mały przekryj nie zassie, wiec co dadzą nowe części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dieslach z pompą nie dodaje się gazu przy rozruchu, ponieważ wtedy pompa ustawiona jest na "dawkę rozruchową" - brak gazu+ niskie obroty wału. Dodawanie gazu pomaga, jeśli ustawienia dawki rozruchowej nie są właściwe, wtedy zwiększasz dawkę dodając gazu, ale prawidłowo wyregulowany silnik powinien palić bez gazu. Kolega marwitko ma rację. Często jest tak że paliwo nie dochodzi już ze zbiornika wtedy albo nie chce zapalić, albo po odpaleniu gaśnie. Po odkręceniu odpowietrznika z filtra nie będzie w nim paliwa. Zeby sprawdzić czy choć jedna świeca grzeje wystarczy włączyc zapłon, włączyć oświetlenie sufitowe, najpierw zgaśnie kontrolka świec, później słychać stuknięcie przekaźnika wyłączającego podgrzewanie świec.Jeśli jednocześnie oświetlenie sufitowe zacznie jeśniej świecić, tzn. że przynajmniej jedna świeca grzeje. Przy 3-4 sprawnych różnica w oświetleniu jest dość wyraźna. Oczywiście nie kręcimy rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zlałem przez ten odpowietrznik z filtra ropę nową zmieszałem z tym depresatorem czy jakoś tak, wlałem strzykawką i jest ok. do zbiornika dolełem 5L z tym środkiem i jest ok.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

mam pytanko proszę o pomoc gdzie w 2,5tdi v6 znajduje się filtr paliwa, gdzie go szukać??

 

ponawiam pytanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem w Passacie 130KM 2002r: dzisiaj nie udało mi się uruchomić auta, komputer pokazuje komunikat związany z ciśnieniem oleju. Czy to możliwe że olej ma za dużą lepkość od mrozu. Dodam że wcześniej palił na dotyk przy mrozach do -20st. A teraz stał 3 dni. Może ktoś ma jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dzisiaj nie udało mi się uruchomić auta, komputer pokazuje komunikat związany z ciśnieniem oleju

Przyczyny nieodpalenia auta musisz poszukać. Zapalona kontrolka ciśnieinia oleju jest efektem długiego "kręcenia" rozrusznikiem, a to są zbyt małe obroty żeby uzyyskać prawidłowe ciśnienie oleju. Czujnik zarejestrował je jako zbyt małe (bo takie było), podał info na komputer, a ten zaświecił Ci kontrolkę. To cała filozofia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Ale co mam zrobić żeby odpalić? Poczytałem już trochę, może złe paliwo? Mam odłączyć klemy żeby zapomniał o tym oleju? Czy ten komunikat uniemożliwia rozruch czy tylko informuje, że coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanko proszę o pomoc gdzie w 2,5tdi v6 znajduje się filtr paliwa, gdzie go szukać??

witaj kolego

filtr jest po lewej stronie w miejscu gdzie aku stym ze w przegrodzie silnika po otwarciu maski jest go widac zobacz jak wyglada filtr na allegro i poszukaj identycznego w swoim aucie wiada do nieg 4 wezyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki. Ale co mam zrobić żeby odpalić? Poczytałem już trochę, może złe paliwo? Mam odłączyć klemy żeby zapomniał o tym oleju? Czy ten komunikat uniemożliwia rozruch czy tylko informuje, że coś nie tak. [/quote

 

na pewno parafina w zbiorniku sie ścięła ,a wiec ciepły garaż ,bo będziesz czekać aż roztopy będą ,ja postanowiłem to sprawdzić i po 24 godzinach a było -27 w nocy i rano odpaliłem, wyjechałem ,po czym zgasł i nie zapalił 3 godziny w garażu i zapalił ,tyle ze z wielkim bólem bo zapowietrzył się filtr, lampka od oleju też mrygala ,zbyt niskie ciśnienie oleju, zapalił i już jest git

 

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

 

skydd black arrow ,ja zalałem tego preparatu dawke, ma pomagac ale czy pomaga, okaze sie, ponizej -20 rozne zeczy sie dzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wasyl337

Dzisiaj u mnie pod hausem -28 stopni auto na dworku ,jedno grzanko na świeczkach i kontakt. jestem dumny ze swojego Paska!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr jest po lewej stronie w miejscu gdzie aku stym ze w przegrodzie silnika po otwarciu maski jest go widac zobacz jak wyglada filtr na allegro i poszukaj identycznego w swoim aucie wiada do nieg 4 wezyki
No troszkę nie tak, w przegrodzie akumulatora z lewej str. znajduje się filtr kabinowy. Filtr paliwa na tym zdjęciu to ten z przewodami podłączonymi na wierzchu (prewody doprowadzające i odprowadzające nadmiar paliwa 4 szt troszkę powyżej tego żółtego bagnetu). Musisz szukać takiego samego filtra u siebie.

 

obraz464.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko jest to moj pierwszy kontak z dislem i to jescze taka zima ile powiono sie grzac swieczki do zgasnieci kontrolki czy dlurzej czekac na wlaczonym zaplonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy

do zgasnieci kontrolki
więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:638:Pwiedzcie mi o co chodzi przy za palaniu mój pasek chodzi jak golas na śniegu trzepie go obroty spadają po chwili się uspakaja i jest ok czy to świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% tak ;)

Takie objawy jak by nie szedł na wszystkie gary.Jak jest ciepło to pewnie jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno parafina w zbiorniku sie ścięła ,a wiec ciepły garaż ,bo będziesz czekać aż roztopy będą ,ja postanowiłem to sprawdzić i po 24 godzinach a było -27 w nocy i rano odpaliłem, wyjechałem ,po czym zgasł i nie zapalił 3 godziny w garażu i zapalił ,tyle ze z wielkim bólem bo zapowietrzył się filtr, lampka od oleju też mrygala ,zbyt niskie ciśnienie oleju, zapalił i już jest git

teraz wieczorem odpalił bez problemu, musiało być coś z paliwem. Jak paliły się te kontrolki to nie chciałem go długo męczyć bo myślałem, że smarowania nie ma. Już jest ok. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie małe pytanko posiadam AJM PD czy jest różnica między świeczkami od PD a zwykłymi gdzie auto chodzi na pompie, chodzi mi oto,że wymieniłem już wszystko filtr,aku,świece NGK zmieniałem rok temu i tak to nic nie dało po wymianie.Wczoraj wykręcałem i sprawdzałem pod aku zapalają się, bezpiecznik też sprawdzony czy możliwe,że sprzedawca dał złe świece. Jak stoi w garażu to nie mam najmniejszego problemu z odpaleniem po nocy.Dodam że czujnik odłączałem od temp. i tak samo palił,czy prąd dochodzi przyznam się że sprawdzałem kontrolką tylko jedną faje i był reszty nie sprawdziłem bo musiał jechać do pracy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności