Skocz do zawartości
olko25

problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co zima to to samo! Sprawny aku i zdrowe świece i nawet przy -25C musi po kilku obrotach wału zapalić. Oczywiście jak silnik zdrowy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotten85kb - Musiałes z 3 sekundy pokrecic na nowych swiecach - czy to normalne po wymianie na nowe ( sprawne ) ?

 

 

 

30 sekundowe grzanie swiec ? :o U mnie trwa to max 7sekund. Jak u pozostalych ?

Edytowane przez tnt1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy tdi`k.

poprzedni właściciel żadnych dodatków nie lał, a aku taki tylko aby zapalić i się zdupczyło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą zawsze zmieniać filtr paliwa i skontrolować grzanie swiec ( poprzez wykrecenie i podpięcie do klem) i jak akumlator sprawny pali z 1 szczału bez problemu i stoi na dworze zawsze ale filtr zawsze raz w roku przed zimą się zmienia i nie ma żadnych kłopotów. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tnt1200 - nie wiem czy to normalne ale tak jak mówię świece wymieniałem z miesiąc temu i dzisiaj przy -19 musiałem około 3 sekundy pokręcić rozrusznikiem zanim zapalił.

Poza tym nie sugeruj sie tym, że kontrolka od grzania świec świeci ci 7 sekund bo tak naprawdę grzeją sie one 30s. Pzdr.

 

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

 

Maik78 - a jak u Ciebie wyglada sprawa z porannym odpaleniem samochodu na takich mrozach jak dzisiaj? Odczówasz jakąś różnicę między odpalaniem swojego passka w lecie a dzisaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie w nocy podchodzilo do 30 stopni. rano jak odpalalem zaledwie 23. mimo wszystko auto nie zawiodlo. pokrecil z 3 sek i nierowno wszedl na obroty ale po sekundzie chodzil jak zdrowiutki. dlatego jezeli wam nie pali to szukac przyczyn bo cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno ja płaciłem za świece 32zł za szt. beru w każdym sklepie polecali te świece a bosha stanowczo odradzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grzanie świec po kilka razy doprowadza je do zgonu,a pózniej jest zdziwienie ze po roku padaja i na przyszła zime trzeba zakładac nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak panowie z tym problemem?? i ja mam tak właśnie auto odpala i po ok 30sec. samo gaśnie poczym jest ciężko odpalić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno ja płaciłem za świece 32zł za szt. beru w każdym sklepie polecali te świece a bosha stanowczo odradzali

 

kupilem rok temu boschki (zachwalali) i w tym roku czeka mnie wymiana ponowna (padly)tym razem na beru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak panowie z tym problemem?? i ja mam tak właśnie auto odpala i po ok 30sec. samo gaśnie poczym jest ciężko odpalić....
Emil u ciebie ewidentnie złej jakości paliwo, filtr paliwa zapchany przez parafinę bądź zapowietrzający się układ paliwowy.
kupilem rok temu boschki (zachwalali) i w tym roku czeka mnie wymiana ponowna (padly)tym razem na beru
No niestety Bosch robi swoje wyroby również za granicą. I tak jak rozpadła się legenda Mercedesa wraz z tanimi zakładami zagranicznymi to samo ma bosch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy odpalanie na niesprawnych swiecach przez jakis okres, odbije sie nagatywnie w przyszlosci na kondycje silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłonczeniu na krótko paliwa z pojemnika też nie zapalił czy możliwe ża podczas kręcenia zapowietrzyła się pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xmarcin

witam mam pytanko czy wymiane swiec moge przeprowadzic sam czy musi to byc jakis fachman czy wystarczy wykrecic stare i wkrecic nowe czy jecze cos trzeba zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dzis nie chciał odpalic, pierwsza noc na mroznie i juz klopoty, wruch poszedl prostownik jakos dalo rade jednak i tak mam swiece do wymiany;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój dzis nie chciał odpalic, pierwsza noc na mroznie i juz klopoty, wruch poszedl prostownik jakos dalo rade jednak i tak mam swiece do wymiany;/
a czy odpalanie na niesprawnych swiecach przez jakis okres, odbije sie nagatywnie w przyszlosci na kondycje silnika ?
Nie powinno ale wymiana to 15 min a będzie spokojna głowa.
witam mam pytanko czy wymiane swiec moge przeprowadzic sam czy musi to byc jakis fachman czy wystarczy wykrecic stare i wkrecic nowe czy jecze cos trzeba zrobic?
Można to zrobić samemu jeśli się ma podstawy mechaniki czyli jak odkręcić (w którą stronę) stare i jak wkręcić nowe świece. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mialem dzis problem z odpaleniem ...

 

Autko garazuje codziennie i stoi sobie w cieplym garazu...a dzis musialem zostawic auto na dworze, a mroz byl niemały...-25C :mad:

 

Rano jak wsiadlem do auta, to swiece sie grzaly z jakies 20sec...po czym i tak nie chcial odpalic ... :mad: bylo tak zimno ze fis rozpalal sie z opoznieniem i cala reszta wyswietlaczy to samo :P

 

Po kilku probach z gazem i bez w koncu odpalil ... a juz myslalem ze czeka mnie komunikacja miejska :D Trzeba sprawdzic swieczki ...mam nadzieje ze problem zniknie po zmianie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też ledwo odpaliłem. Za drugim podejściem zagadał. Było -23. Ledwo kręci, bo akumulator zdechły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tnt1200 - nie wiem czy to normalne ale tak jak mówię świece wymieniałem z miesiąc temu i dzisiaj przy -19 musiałem około 3 sekundy pokręcić rozrusznikiem zanim zapalił.

Poza tym nie sugeruj sie tym, że kontrolka od grzania świec świeci ci 7 sekund bo tak naprawdę grzeją sie one 30s. Pzdr.

 

Zgadzam sie co do tego grzania ale w instrukcji jest napisane ze po zgasnieciu kontrolki trzeba natychmiastowo przekręcic zaplon. Czekasz 30 sek i odpalasz czy od razu po zgasnieciu kontrolki ?

 

Ja tez wymienilem niedawno swieczki na beru, aku w lipcu na nowy varty i teraz przy -22 stopniach i 24h na dworze odpalil od przekrecenia kluczykiem, co prawda zajakał sie z 2 razy ale potem wszedl na obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności