Skocz do zawartości
olko25

problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,rok temu zmienialem wszystkie swieczki na nowe / bosch ,palil od kopa

w tym roku sie znow zbuntowal przy odpalaniach na mrozie.Mozliwe zeby swieczki w ciagu jenego roku padly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe zeby swieczki w ciagu jenego roku padly?
Możliwe, musisz je sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stop oldruck motor aus! Betriebs-anleitung."

 

czy ktoś mi może powiedzieć co to za napis, dzis -21 samochód pokręcił i nie zapalił, prawdopodobnie świece do wymiany ale co to za napis wyskoczył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MAKARON" dzięki za radę zaraz w poniedziałek lecę po nowy filtr paliwa ...tylko dlaczego nie odpalił po podłączeniu z bańki na krótko? czy pompa mogła się zapowietrzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że jak go długo kręcę to coś takiego się pojawia, jeździłem nim 4 dni temu ledwo co zapalił ale wszystko było ok, wtedy było -6 a dziś -21,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stop oldruck motor aus! Betriebs-anleitung
Zatrzymać silnik problem z ciśnieniem oleju przeczytaj instrukcję obsługi Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetłumaczyć potrafię ale dlaczego się pojawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetłumaczyć potrafię ale dlaczego się pojawia??
Za niski stan oleju albo zbyt gęsty olej. Sprawdź stan oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok idę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stop oldruck motor aus! Betriebs-anleitung

 

kolego a pojawilo cie sie to po dluzszym kreceniu? jezeli tak to normalna przypadlosc passata jesli nie chce odpalac i sie go dlugo kreci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bo już mnie nerw złapał,

mam pytanko czy ciężko jest wymienić świece samemu czy lepiej zlecić to mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a pojawilo cie sie to po dluzszym kreceniu? jezeli tak to normalna przypadlosc passata jesli nie chce odpalac i sie go dlugo kreci
Jest to informacja od komputera że silnik mimo iż się kręci nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju. Dlatego komputer każe zatrzymać i przeczytać instrukcję, gdzie jest informacja o zbyt niskim stanie oleju pod tym komunikatem. Ot i całe wyjaśnienie sytuacji. W takim razie musisz jak pisałeś wymienić świece bo przy tak niskich temp. bez nich nie odpalisz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TORENDES nie wiem jak jest u Ciebie ale w moim silniku 1.9 tdi PD AVB z wymianą świec nie jest tak łatwo. Pierwsza i druga to pikuś z trzecią już malutki problem a czwarta to powodzenia życzę. Wymieniałem z miesiąc temu na beru bo na mrozach przez 2 sekundy po odpaleniu strasznie silnikiem trzęsło. Po wymianie (tylko jedna świeca była dobra) problem znikł i już nie trzęsie. Co dziwne przy -20 st na jednej tylko dobrej świecy odpalał max za 3 razem. Teraz po wymianie świec np dzisiaj rano -19 odpalił za pierwszym razem ale musiałem jakieś 3 sek rozrusznikiem pokręcić. A co do samej wymiany to też sam chciałem się za to zabrać ale na szczeście będąc na myjni natrafiłem na mechanika który mi je wymienił za 30 zł nie wiem czy to dużo heeh myślałem że mniej weźmie heeh zajeło mu to może jakieś 30,40min z moją skromną pomocą. Żeby ostatnią święce wymienić musiał wyciągnąć filtr paliwa i odpiąć 2 wężyki od niego. Jeżeli sam chcesz to robić to dobrze będzie jeżeli będziesz miał kogoś do pomocy, druga osoba napewno sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetłumaczyć potrafię ale dlaczego się pojawia??

 

Przecież kilka postów wyżej dałem już odpowiedź.. :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak najszybciej sprawdzic czy dochodzi prad do swiec dzisiaj przy minus 15 ledwo zapalił i jak juz zapalił to tak jakby na 3 gary co to moze byc swiece sa ok wykreciłemje i sprawdziłem a pozatym kontrolka od swiec pali sie ze 30 sekund wiec chyba ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja mam inny problem przy tych mrozach -10 ;-15 stopni po przekręceniu kluczykiem ,i odczekaniu aż się świeczki zagrzeją ,kręcę dalej i nic , nie kręci ,nic nie stuka ,nic nie puka ,po odpaleniu na pych i rozgrzaniu auto pali 10 na 10,czego szukać i gdzie ? czy z góry widać rozrusznik ?i po ktorej stronie się znajduje . może ktoś polecił by dobrego elektryka w wawie ? :638: I jak pisałem poprzednio znów mam ten sam problem może ktoś pomoże?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam o o mała pomoc pytam :D.

przy -15 dzis rano podeszłem odpalic paska i nie miła niespodzianka po rozgrzaniu swiec(kilka razy) rozrusznik kreci kreci ale nie chce od palić po podłaczeniu przez kabelki do innego paska dalej ma problem z odpaleniem tylko kreci kreci i niechce załapac kolo powiedział ze to świece żarowe czy moze byc inny problem dodam ze ok 1 miesiaca temu bylem u elektryka i sprawdzał akumulator ładnowanie i on sam. Nieche nie potrzebnie na slepo kupowac czegos zeby potme nie leżało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

mam pytanko ile płaciłeś za świece??

Jakie najlepie kupić chodzi mi o firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla leniwych - jesli nie chce wam sie sprawdzac i wymieniac swiec (czyli mi tez :D ) wystarczy raz albo dwa razy w srodku nocy wyjsc i odpalic auto na pare minut. dzieki temu rano nie bedzie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ja mam inny problem przy tych mrozach -10 ;-15 stopni po przekręceniu kluczykiem ,i odczekaniu aż się świeczki zagrzeją ,kręcę dalej i nic , nie kręci ,nic nie stuka ,nic nie puka ,po odpaleniu na pych i rozgrzaniu auto pali 10 na 10,czego szukać i gdzie ?
przy -15 dzis rano podeszłem odpalic paska i nie miła niespodzianka po rozgrzaniu swiec(kilka razy) rozrusznik kreci kreci ale nie chce od palić po podłaczeniu przez kabelki do innego paska dalej ma problem z odpaleniem tylko kreci kreci i niechce załapac kolo powiedział ze to świece żarowe czy moze byc inny problem dodam ze ok 1 miesiaca temu bylem u elektryka i sprawdzał akumulator ładnowanie i on sam.
Pozwólcie że siebie zacytuję z innego wątku bo nie chce mi się pisać tego samego po raz drugi dziś
Powodem braku rozruchu silnika może być słabe grzanie świec (czytaj, jedna świeca grzeje), uszkodzony czujnik płynu (pokazuje temp. wyższą niż w rzeczywistości) albo uszkodzone pierścienie na tłokach (zużyte, pęknięte i.t.p.) co powoduje brak sprężania w silniku. Ale to już przypadki hmmm.... ostateczne. Uszkodzona uszczelka bądź pęknięta głowica powoduje też ciężkie odpalanie silnika. To samo jest z wtryskami bądź pompowtryskami. Jeśli zamiast rozpryskiwać leją to nie ma sprężania w silniku.
Tak że radziłbym zacząć od świec. Ale jest jeszcze jedna opcja parafina w paliwie zatykająca skutecznie filtr paliwa. Wówczas tylko wymiana filtra pomoże. Jest też możliwość zesztywniałych przewodów paliwa i zaciąganie powietrza (sprawdzić wszystkie połączenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności