Skocz do zawartości
ArturrO

Chłodnica do klimy i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem ostatnio bliskie spotkania z metalowym słupkiem co spowodowało awarię chłodnicy

klimy. W związku z tym mam pytanko. Czy ktoś z was stosował chłodnice:

 

http://allegro.pl/item289323083_vw_passat_b3_1988_93_chlodnica_klimatyzacji_nowa.html

 

Cena zachęcająca ale czy to się w ogóle do czegoś nadaje. Jeżeli nie to dajcie jakieś namiary na sprawdzone zamienniki.

 

PS

Potrzebuję jeszcze dokupić belkę poprzeczną pod chłodnice, kompletny przedni zderzak i kierownicę powietrza zakładaną na chłodnicę. Jak ktoś z Was coś ma z tych gratów to dajcie znać.

 

Pozdrawiam

ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki zamiennik pewnie made in asia :D ale nie u nich kupowałem tylko w warszawie no i w sezonie to i ceny były wyższe ale działa tylko zamiast tych 38mm grubości w ogłoszeniu dostałem 34mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki zamiennik pewnie made in asia :D ale działa tylko zamiast tych 38mm grubości w ogłoszeni dostałem 34mm

 

O... Czyli jednak ktoś to stosuje. Co do made i asia to nie ma problemu bo sprężarka made in japan więc pewnie będzie dobrze działać :) Powiedz mi jeszcze czy wymieniałeś sam czy w jakimś warsztacie. Ja chciałem to zrobić sam ale nigdy nie robiłem nic przy klimie i nie wiem czy sa tam jakieś ważne zasady które trzeba przestrzegać. Bo tak poza tym to mam zdjęty cały pas przedni więc wymiana polegała by na odkręceniu dwóch rurek przykręceniu ich z

powrotem i nabiciu klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Wyciągałem chłodnice od klimy dwa razy :kwasny: wiec tak jak piszesz

wymiana polegała by na odkręceniu dwóch rurek przykręceniu ich z

powrotem i nabiciu klimy.

:ok: U mnie,kolega aby mnie nie narażać na dodatkowe koszty najpierw napełniał układ...chyba azotem.A co z szczelnością po nabiciu to wyjdzie Ci przy użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siem!!!

U mnie,kolega aby mnie nie narażać na dodatkowe koszty najpierw napełniał układ...chyba azotem.A co z szczelnością po nabiciu to wyjdzie Ci przy użytkowaniu.

 

Wiesz może po co nabijał azotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz może po co nabijał azotem?

 

Nabijasz azotem za 20 pln w celu sprawdzenia szczelności a nie za 150-200pln czynnikiem :) A co jak jest nieszczelność?Kolejne 200......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Chłodnice miałem spawaną drugi raz.Sprawdzał czy po załączeniu sprężarki nie rozszczelni sie znowu,bo w sumie tak stało sie po pierwszym spawaniu i czynnik poszedł sobie w atmosfere!!!Nie pamietam dokładnie czy był to azot...tak mi sie wydaje ze coś takiego mówił.Zrobił próbę czy znowu nie poleci...poleciała :zalamany:

 

Marcin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sl@wek, sprawdzałem tak w serwisie klimatyzacji :) kosztowało to 20 pln. Chciałem uzupełnić czynnik ale Pan zapytał kiedy chłodniczka była wymieniana a ja na to że pewnie od nowości siedzi :D To sam mi zaproponował azot w celu zredukowania kosztów i opłacało się :P W chłodniczce były dwie dziury a ciśnienie w układzie to ok 12 bar a więc musi buć wszystko na tip-top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Marcin, To trafiłeś na uczciwego gościa.Kolega pracuje w serwisie klimy,wszystko co robi dla mnie,robi po godzinach prywatnie.Ja za nabicie płace 80zł.i on ma w tym zarobek.Jak byś przyjechał do firmy gdzie on pracuje,to jego szefuniu kazałby nabić czynnik bez sprawdzenia i tak jak pisałeś 150-200zł.nie Twoje :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie chcial nabic azotem ("nie ma mowy panie - nie mozna") ale na szczescie po 3 tygodniach uzywania pod UV nic nie bylo widac (a nabijal z farba), a jak sie sprawdza te cisnienie w ukladzie ?? moze sobie sprawdze, wam sie tez w zimie klima nie zalacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze czy wymieniałeś sam czy w jakimś warsztacie. Ja chciałem to zrobić sam ale nigdy nie robiłem nic przy klimie i nie wiem czy sa tam jakieś ważne zasady które trzeba przestrzegać. Bo tak poza tym to mam zdjęty cały pas przedni więc wymiana polegała by na odkręceniu dwóch rurek przykręceniu ich z

powrotem i nabiciu klimy.

 

 

ja też bałem sie sam wymienić ze coś pourywam itd. ale przyszedł mi z pomocą kolega z forum nie pamiętam już nika , ściągasz przedni pas i zderzak i pozostaje wymiana chłodnicy nie dokręcaj rurek na tag. hama, jeśli chcesz to nabicie klimy i sprawdzenie szczelności + płyn fluorescencyjny może mógłbym załatwić za 100zł :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi nie chcial nabic azotem ("nie ma mowy panie - nie mozna") ale na szczescie po 3 tygodniach uzywania pod UV nic nie bylo widac (a nabijal z farba), a jak sie sprawdza te cisnienie w ukladzie ?? moze sobie sprawdze, wam sie tez w zimie klima nie zalacza??

 

Czyli trzeba po prostu trafić na sensowny serwis. Co do nie załaczania się klimy w zimę to normale. W podszybiu jest czujnik temperatury i jeżeli spadnie ona poniżej 3st. C (albo coś w okolicach ) to sprężarka się nie załaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też bałem sie sam wymienić ze coś pourywam itd. ale przyszedł mi z pomocą kolega z forum nie pamiętam już nika , ściągasz przedni pas i zderzak i pozostaje wymiana chłodnicy nie dokręcaj rurek na tag. hama, jeśli chcesz to nabicie klimy i sprawdzenie szczelności + płyn fluorescencyjny może mógłbym załatwić za 100zł :ok:

 

Jeżeli masz taką możliwość to chętnie skorzystam. Jakoś do tej pory nie mogłem trafić na dobrego speca

od klimy. Wszyscy wciskają jakiś kit chcą kupę szmalu za byle gówno bo tak naprawdę to nie jest byle co taka klima a za luksus trzeba płacić! Odezwę się jak juz poskładam paska do kupy na razie musze dokupić kilka elementów coby połatać rakietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności