Skocz do zawartości
Gość wilson

Opis MFA

Rekomendowane odpowiedzi

i cos co mnie zastanawia. pokazuje sie ikonka dystrybutora paliwa i liczby od 100 do 200 a po nich literki "mi" i nie wiem co to oznacza. nie ma tego w instrukcji obslugi. dodam ze jest to wersja z kierownica po prawej.

Teoretycznie mozesz przejechac jeszcze 100-200 mil zanim bedzie sucho w baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przelaczac sie miedzy mfa1 a mfa2? Przez dluzsze przytrzymanie przycisku reset kasuja sie dane ale nie moge powrocic do mfa1 - nic nie daje jednokrotne nacisniecie reset.

Auto z opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak myslalem ale nie ma to potwirdzenia w rzeczywistosci. odpalam rano samochod i pokazyje 100 mi przejade okolo100km i pokazuje 200mi po nastepnych 100km znowu 100mi. moze cos nie tak w komputerku. w nastepnym tygodniu dostane kabelek to przetestuje

 

 

,Na zimnym silniku auto pali duzo-komputer to przeliczy i "mowi" ze przy tym spalaniu mozesz zrobic 100 mil.Jak jest nagrzany i pali malo,wtedy komputer powie ze mozesz z takim spalaniem zrobic jeszcze 200 mil.Oczywiscie sa to wartosci ruchome...

Edytowane przez kazio
poprawa tagów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co oznacza że na wyświetlaczu pod napisem MFA jest 2? Przegląd? I drugie pytanie jak zresetować komputer? Bo same dłuższe przytrzymanie MFA nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA 2 oznacza ze komputer liczy ci całkowity czas jazdy na baku paliwa, liczbę przejechanych kilometrów, średnie spalanie z całego baku...itp. Jak na manetce nacisniesz z lewej strony na przycisk RESET, to przełączy ci się na MFA1. A co pokazuje MFA1, to doczytaj wczesniej - nie będe powielał wiadomości :D

A żeby zresetować wskazania MFA1 i MFA2 to musisz właczyć dowolną opcję na MFA2, przytrzymac chwilę cały przycisk, az wyzeruje wyświetlacz, następnie przęłaczyć na MFA1 i zrobić to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam ja się podłączę z moim pytaniem. Mi nigdy nie pokazało ile jeszcze przejadę na tym paliwie co mam , można to jakoś ustawić np vagiem. czy mój passat jest za stary na takie bajery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero w passkach po lifcie jest opcja, ile jeszcze można przejechać na baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest jak te płatek śniegu sygnalizuję przy temp -4 lub -5 bo mi się zdarzyło to i był sygnał dźwiękowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest jak te płatek śniegu sygnalizuję przy temp -4 lub -5 bo mi się zdarzyło to i był sygnał dźwiękowy ?

Ostrzega że jest niska temperatura i może być ślisko na drodze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe oblodzenie, gololedz. sygnalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to tylko sygnalizuje przy +4 a przy -4 ze mam coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się trochę z podobnym tematem ... mianowicie ustawiałem sobie VAGiem zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h i inne pierdki, ustawiłem omyłkowo także zużycie paliwa, to które normalnie pokazuje się na wyświetlaczu ile pozostało do kolejnego tankowania, to teraz pokazuje mi co +10km ile od tankowania (powinno co 10km się zminiejszać a nie zwiększać) JAK to cofnąć ... nie pamietam kodu ... prosze o pomoc szanownych kolegów

 

widzę totalny brak wiedzy :-(( no cóż pozostanie mi odtworzyć to, co przekombinowałem.

Edytowane przez unperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam komputer pełny w środkowej częsci konsoli pomiędzy likcznikami mam pytanie czy można zmienić aby pokazywało jaka stacja radiowa jest ustawiona w radiu?

Passat b5 3b 97r , komputer z fabryczną nawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

mam male pytanie mfa w liczniku pokazuje spalanie chwilowe??

jakie macie po uruchomieniu silnika chodzi mi bardziej o diesla

u mnie pojazuje w litr/100 km w nowszych passatach w litr/h

wiec ile powinno byc w litr/100km??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w paskach po lifcie, chwilowe spalanie na postoju jest wyrażane w litrach na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra kolego Danek75 a jak powinno pokazywac gdy jest w litrach /100km ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - nie zwracałem uwagi na takie pierdoły. Samochodem się jeździ a nie stoi na parkingu :D

Poza tym inne spalanie będzie pokazywać na postoju na zimnym silniku a inne na ciepłym. Włącz dodatkowe obciążenie w postaci świateł na przykład, to spalanie wzrośnie nawet dwukrotnie - patrząc na MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie patrzac u mnie na MFA pokazuje 6.0 L /100 km czy jest cieply czy zimny nawet dojerzdzajac do swiateł na biegu nie zmienia sie to tylko gdy dodaje gazu rosnie i nie dzialaja na niego zadne obciazenioa nawet włczenie klimatronika wiec pytam jak powinno byc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności