Skocz do zawartości
Gość wilson

Opis MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wilson

Witam.

 

Szukałem na forum i raczej nie znalazłem nić na ten temat a instrukcji obsługi nie umię ściągnąć...

Piszę z pytaniem czy któryś z szanownych użytkowników posiada opis funkcji w MFA, tzn co, gdzie i jak się tym posługiwać :) Może być w języku angielskim... Potrzebne to jest do Paska z kierownicą po "złej" stronie jeśli miałoby to w czymś pomóc a licznik wyskalowany jest w MPH :610: 2000 rok, 1.9 TDI 115 KM

Byłbym wdzięczny za pomoc

 

pozdrawiam

wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

co rozumiesz pod pytaniem opis funkcji?

 

masz rozumiem pelnego mfa

wyswietlac Ci sie powinno:

-chwilowe spalanie

-srednie spalanie

-srednia predkosc

-czas (jazdy)

-nie wiem czy o jakiejs jednej bzdecie zapomnialem...

 

wlanczasz opcje przytrzymujac prawy przycisk (gora dol obojatnie) na "wlaczniku wycieraczek"

 

pozatym na pelnym mfa wyswietlaja Ci sie info na temat braku benzynki startych klockow hamulcowych braku plynu do spryskiwaczy

 

no i jezeli masz navi (telematic) to wyswietlacz mfa sluzy jako menu navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF

a ja np. mam takie cos: pisze mi MFA 1 na tym małym wyswietlaczu po prawej stronie obok godziny ale nie moge zmieniac funkcji manetką, wiem ze byłą zmieniana kierownica to i moze manetki tez, wiec moze mam komputer tylko złe manetki, a moze tylkotak sobie pisze ?? :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA 1 wyświetla :

-aktualną godzine

-cząstkowe spalanie

-średnie spalanie

-średnią prędkość

-czas jazdy

-km od włączenia zapłonu

-temperatue zewnętrzną

 

i to jest MFA 1 w wyświetlaczu zegarka w obrotomierzu, ale jeśli przyciśniemy przycisk reset wówczas z MFA 1 robi się MFA 2 i pokazuje te same funkcje tylko, że inne wartości. Zastanawiam się o co chodzi. Dziś np. nigdzie nie jeździłem a MFA 2 pokazał średnie spalanie 6 litrów, cząstkowe również 6 litrów, czas jazdy ponad 61 godzin, przejechane kilometry 2365.

Zastanawiam się o co chodzi z MFA 2. Może ktoś mi podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy, użyłeś wyszukiwarki, chyba nie ;(

Pamiętam jak o tym adams kiedyś pisał.

 

MFA 2 kasujesz sam(zlicza, dopóki Ty nie zaingerujesz), a MFA 1 kasuje się po ok.2h od wyłączenia silnika lub własnoręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówicie to prawda :D

 

Tylko ja mam anglika i dziwne rzeczy mi komputer wypisuje :D

 

Mianowicie nie mam spalania pokazanego (L/100km i øl/100km) tak jak jest to napisane w instrukcji tylko mam MPH i øMPH, które nie wiem co to jest. Liczby są duże i przy przyspieszaniu jest 0, a jak zmiejszam obroty to pokazuje się 200, 500 (zależy jak leży).

 

Kto wie co to znaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości prędkości w angliku są podawane w milach. A zużycie paliwa chyba nie w litrach tylko w innych jednostkach /km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GALONACH zapewne, choć tak do konca pewny tego nie jestem :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
MPH i øMPH

 

Nie MPH (miles peer hour) tylko MPG (miles peer galon). Tez tak mialem, kupilem kabelek i przelaczylem komputerek na normalne jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki -> pomyliłem się :D

 

To dlaczego jak zmniejszam obroty to liczba się zwiększa?? A jak przyśpieszam to jest 0 ??

 

I to jest galon na 100 mil ?? I jaki to galon? Znalazłem 3 typy (brytyjski, amerykański i suchy(?))

 

 

-------

chcąc liczyć doszedłem do wniosku, że mój passat paliłby 90l/100km :zdziwko:

A to jest poprostu liczba mil przejechanych na jednym galonie :D

Teraz pasuje

Jak się myle to poprawiajcie (błądzenie ludzka rzecz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

To dlaczego jak zmniejszam obroty to liczba się zwiększa?? A jak przyśpieszam to jest 0 ??

 

MPG czyli ilosc mil na galonie. Im mniejsza wartosc tym auto pali wiecej (jak to z brytyjczykami wszystko odwrotnie). Co do galonu to raczej europejski do przeliczania mozna uzyc tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

mam pytanko

 

przy pokazywaniu temperatury zewnętrznej pojawiło mi się słoneczko

co to jest? dlaczego się wyświetliło? no i co sygnalizuje?

 

dodam, że mam instrukcję obsługi po włosku i nie kumam nic

a na forum też nie znalazłem opisu tego słoneczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie słoneczko tylko płatek śniegu, ostrzega przed możliwością gołoledzi na drodze. Pojawia się w zakresie chyba od +4 do -3 stopni (jeśli dobrze pamiętam) ale niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 5 chyba raz tez mialem platek,ale przed tym najpeirw temperatura spadla do zera.Ten przelicznik na pewno jest dorby?W miescie 9litrow w trasie/wiochy 6,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
przy 5 chyba raz tez mialem platek,ale przed tym najpeirw temperatura spadla do zera.Ten przelicznik na pewno jest dorby?W miescie 9litrow w trasie/wiochy 6,5

Platek sniegu przy +4 sie pokazuje...

No i nie wiem, o co Ci z tym przelicznikiem chodzi-moze bys sie troche jasniej wyrazil :?::cwaniak: Bo jesli tyle Ci pali, to jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jestem nie mal pewien ze byl platek przy 5.Jak sie powtorzy to dam fotke.

spalanie chcialem sie upewnic ze mam w normie bo tematow o spalaniu multum ale zeby sie czegos dowiedziec to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy z mojego dośwaidczenia MFA2 pokzuje te same wartości co MFA1 ale w odniesieniu do całego okresu jazdy np. 1000 km MFA1 jak pisano wyżej pokazuje wartości do momentu ochłodzenia silnika MFA2 pokazuje wartości średnie dopuki nie skasujesz ja sprawdzam sobie spalanie średnie na 100km własnie przez MFA2 porównując z zużyciem liczonym przez zatankowanie i przejechane km różnica u mnie około 0,3 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPG prosta sprawa;

1 mila = 1.6 km 1 galon = 4.55 litra

np 40 MPG 40x1.6= 64 km 4.55 / 64 * 100 = 7.1 l/100km :D

 

a co do MFA to tak jak ci koledzy podpowiadaja MFA1 kasuje sie w 2 godziny po zgaszeniu silnika lub recznie, natomiast MFA2 kasuje sie po przejechaniu 1000km lub recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA - opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast MFA2 kasuje sie po przejechaniu 1000km lub recznie

 

i tu się nie zgodze bo u mnie na MFA 2 było 3000 km i nic sie nie kasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności