Skocz do zawartości
kononowicz

Spryskiwacz tylnej szyby (Kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

To przez co idzie woda :-) otwor w rurce ten wew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz rownanie z jedna niewiadoma - poziom chyba nawet nie gimnazjalny

 

(srednica wewnetrzna) = (srednica zewnetrzna) - (2*grubosc scianki)

 

ogarniesz to teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy teraz tak :-) hrhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem nie ma rułek fi 3,5 jest 4 albo 3. Zakupiłem fi4, ale za gruba w sobote będę na szlifować to rurkę aby weszła tylko do tulejki. Dodatkowo nie wiem czy nie będę musiał zakupić dyszy bo ja rozwiercałem to niestety nie udało mi się uratować tego czarnego przedłużenia. Na zdjęciu widać http://moto.allegro.pl/dysza-spryskiwacz-tylny-passat-b5-b6-golf-caddy-i2355334711.html Może da się jakoś zamocować na tym co zostało, postaram się dać znać jak coś zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj walczyłem ze spryskiwaczem, troche nie widziało mi sie płacić ponad 180zł za zestaw wykorzystałem do tego wkład z długopisu żelowego po pary szlifach spasował i juz działa :))

Edytowane przez opiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i odświeżam temat.

 

W związku z tym iż u mnie też nie działa spryskiwacz mam pytanko.

Sprawdziłem schowek w bagażniku. Faktycznie kolanko było rozłączone.

Połączyłem go i uruchomiłem tylną wycieraczkę.

Na chwilę zadziałało ale kolanko ponownie się rozłączyło.

Sprawdziłem też sam spryskiwacz i okazuje się że kręci się razem z wycieraczką.

Rozebrałem silniczek, wyjąłem i zrobiłem zdjęcie.

Proszę zerknijcie i powiedzcie mi czy ta rurka tak idealnie się ukręciła??

Jeśli tak to muszę to rozwiercić ???

Nie chce nic bardziej zepsuć więc mimo przeczytania tego wątku i tego umieszczonego

na forum vw golfa(kilku zdjęć nie widać) proszę o poradę.

 

Pozdrawiam P.

 

IMAG0574.jpg

 

 

Zreanimowany :) Działa :)

IMAG0571.jpg

IMAG0572.jpg

Edytowane przez milu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rurka kręci się razem z wycieraczka, to znaczy , że jest już urwana lub kręci się w siedzeniu - czarnym plastiku w obudowie pokrywy zębatek.

Edytowane przez hkomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wB5 FL jest dodatkowa pompka do spryskiwacza tylnego ?

umnie nie działa wogolenic jak załaczam tylna wycieraczke i zastanawiam sie czy to moze być wpalony silniczek czy gdzieś przerwany układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest jedna ,razem ze zbiorniczkiem ,pod lewym nadkolem ,sprawdz bezpiecznik ewentualnie przewody idace do pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam coś moja " szukajka " nawala i nie mogę się doszukać tematu więc podepnę sie tutaj . Mianowicie od jakiegoś czasu znika mi płyn do spryskiwaczy tzn . wleje do pełna i za 5-6 dni zapala się komunikat o braku płynu . Płyn miałem zalany zawsze zimowy więc raczej nic nie przymarzło może ktoś miał podobny przypadek i wie skąd może wyciekać . Dodam ,że nie zauważyłem żadnych śladów wycieku i nie wiem jak się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam coś moja " szukajka " nawala i nie mogę się doszukać tematu więc podepnę sie tutaj . Mianowicie od jakiegoś czasu znika mi płyn do spryskiwaczy tzn . wleje do pełna i za 5-6 dni zapala się komunikat o braku płynu . Płyn miałem zalany zawsze zimowy więc raczej nic nie przymarzło może ktoś miał podobny przypadek i wie skąd może wyciekać . Dodam ,że nie zauważyłem żadnych śladów wycieku i nie wiem jak się za to zabrać.

 

zdejmij lewe nadkole i obadaj zbiorniczek od dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn faktycznie ucieka czy nie ? Może tylko czujnik Cię oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn faktycznie ucieka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stwierdziłeś że płyn ucieka z tego miejsca to są dwie możliwości,uszkodzona uszczelka silniczka spryskiwaczy lub dziurka w zbiorniku:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeszło pół roku odkąd jeżdżę passatem to nie wiedziałem że mam owy natrysk. Naciskałem wajchę ale nic się nie działo, nie widziałem dyszy spryskiwaczy nigdzie więc to olałem. Przeczytałem tutaj parę postów i powód wężyk się odczepił w bagażniku. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jeśli ukrecila mi się taka miedziana rurka w mechanizmie to jest jeszcze szansa na uratowanie tego? da się taką dokupić czy ratuje mnie tylko nowy mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jeśli ukrecila mi się taka miedziana rurka w mechanizmie to jest jeszcze szansa na uratowanie tego? da się taką dokupić czy ratuje mnie tylko nowy mechanizm?

 

Ja zrobiłem tak: został mi kawałek tej miedzianej rurki przy plastiku pod który podpinamy wężyk i dolutowałem ok 10cm rurki od anteny rozsuwanej od radia jakoegoś. Dopasowałem średnice tak aby pasowało i do dyszy i do końcówki ukręconej rurki i działa. A zestaw naprawczy kosztuje jeżeli dobrze pamiętam coś koło 170zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaciek_ptb dzięki

spróbuje też tak zrobić, a jeśli nie pójdzie to wywale cholere i będzie gładka klapa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem tak: został mi kawałek tej miedzianej rurki przy plastiku pod który podpinamy wężyk i dolutowałem ok 10cm rurki od anteny rozsuwanej od radia jakoegoś. Dopasowałem średnice tak aby pasowało i do dyszy i do końcówki ukręconej rurki i działa. A zestaw naprawczy kosztuje jeżeli dobrze pamiętam coś koło 170zł.

Ja wykonałem podobny patent dwa lata temu i do tej pory działa bez problemu - co prawda w tym czasie dwa razy rozbierałem ten mechanizm i wykonywałem odpowiednią konserwację - smarowanie. Co samego wlutowywania anteny to ja najpierw rozwierciłem otwór w osi na 4mm, na starą rurkę nałożyłem antenę i oblutowałem, i podobnie przy dyszy - kawałek starej rurki w antenę i oblutowane - tym sposobem pasują mi oryginalne plastikowe dysze spryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie czy można wyciągnąć złamaną dysze spryskiwacza tylnej szyby w passacie? Czy ktoś już coś takiego robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności