Skocz do zawartości
siniakTDI

Jakie są konsekwencje awarii czujnika temperatury paliwa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zeskanowałem sobie wczoraj błędy silnika w moim passacie i wyskoczyły takie błędy:

00539, 00575, 00626, po skasowaniu błędów i przejechaniu sie kawałek pozostał tylko jeden błąd 00539- wiem że jest to błąd dotyczący czujnika temperatury paliwa G81, ale nie wiem jakie konsekwencje niesie za sobą niesprawny czujnik tem. paliwa, jakie sa obiawy zepsutego czujnika i gdzie wogóle ten czujnik się znajduje ? za wselkie sugestie wielkie dzięki ;)

5956d14816bf90e1m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam jest w pompie wtryskowej, ma wpływ na kąt wtrysku w zależności od temperatury paliwa. Wydaje mi się że w przypadku rozgrzanego silnika auto bardziej zamulone(zależności temperatury paliwa i kąta wyprzedzenia wtrysku) Coś mi się wydaje że są problemy z odkręceniem dekielka ( jedna śruba okrągła z ściętymi w kształcie trójkąta brzegami) ale mogę się mylić, dziś już zawaliłem w jednym poście. Warto sprawdzić w grupie 000 wartości

1-obroty silnika

2-kąt wtrysku

3-pedał gazu

4-dawka paliwa

5-ciśnienie turbo

6-ciśnienie atmosferyczne

7-temp płynu

8-temp zasynanego powietrza

9-temp paliwa

10-przepływka

są to wartości binarne

A tu masz link i sprawdź sobie wg wzorcowych. http://www.dieselschrauber.de/Solldaten_4_Zylinder_VE.html

Powodzenia

Ale ale masz jeszcze błąd uszkodzenia sterownika 65535 -sterownik silnika uszkodzony... przekombinowales coś czy co?

A jak ze spalaniem, ie pali czasem więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten czujnik G81 może mieć "jakikolwiek" wpływ na trudności przy odpalaniu w niskich temperaturach po dłuższym postoju ? Bo teraz jak temperatury spadły to musze dłużej kręcić rozrusznikiem żeby silnik zaskoczył.

 

Spalanie jest raczej w normie 6,5 do 7l tak bynajmniej zegar pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar to wskazania orientacyjne, ciekawi mnie ten błąd 65535 nie dał się wykasować?

Na odpalanie mają wpływ: swiece żarowe, ustawienie kąta wtrysku, sprężanie w cylindrach no i parę innych rzeczy.

Zrób odczyt wartości jak Ci podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Przez blad tego czujnika u kumpla w Octavi 04,swieci sie kontrolka od awari silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chciałem sobie zeskanować dzisiaj błędy w innych niż silnik modułach samochodu (tak jak radzi kolega @toldek1 ) jednak cały czas wyskakuje mi komunikat:

97ea5d7c29a33dc1m.png

i jak się dowiedziałem od mojego dostawcy interfejsu że wersja VAG-a 409 którą dołączył na płytce instalacyjnej do interfejsu jest wersją demo i niestety nie będzie skanowała wszystkich modułów samochodu tak jak pełna wersja Vaga która u niego kosztuje 300zł. I tu moja prośba czy nie ma ktoś pełnej wersii Vaga 409 wraz z jakimś kodem rejestracyjnym i nie zechciałby się nią podzielić :zawstydzony: byłbym bardzo wdzięczny.

 

Dobra nieważne już wiem że soft 409 nie będzie gadał z moim fejsem, ściągnołem sobie soft 311,2 i ten mi narazie starczy :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem sobie loga tak żeby sprawdzić jaka temperature pokazuje mi ten "czujnik temperatury paliwa G81" , wyczytałem na forum że jak jest zepsuty to będzie pokazywał temperature paliwa -5,4*C a co wy na to jak u mnie cały czas pokazuje -29,7*C ?? co to może oznaczać

 

15df3e32c113b217m.png

 

log był robiony w garażu na postoju ale i tak zawsze temperatyra paliwa mi wychodziła -29,7*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Pb 1,8AWT znajduje sie taki czujnik?Pytam dlatego ,gdyż u mnie wskazuje -5,4 i przy ujemnych temp są kłopoty z biegiem jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio robiłem sobie loga tak żeby sprawdzić jaka temperature pokazuje mi ten "czujnik temperatury paliwa G81" , wyczytałem na forum że jak jest zepsuty to będzie pokazywał temperature paliwa -5,4*C a co wy na to jak u mnie cały czas pokazuje -29,7*C ?? co to może oznaczać

 

 

 

log był robiony w garażu na postoju ale i tak zawsze temperatyra paliwa mi wychodziła -29,7*C

 

czujnik masz wywalony stad te ksiezycowe wartosci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od temperatury paliwa w dużej mierze uzależnione jest wyprzedzenie zapłonu... W razie uszkodzenia mogą być problemy z paleniem jak również silnik może "twardziej" pracować w związku ze zbyt wczesnym zapłonem.

 

W starszych dieslach na pompie wtryskowej jest troche ciężej z wymianą bo jest on wew. pompy, ale jest to część dostępna i jak najbardziej wymienna.

 

Co do błędu 65535 to występuje on tylko w starszych sterownikach MSA15 i wskazuje na uszkodzenie pamięci sterownika w których jest zapisany program sterujący silnika, zwykle nie ma on żadnego wpływu na pracę silnika (często błędu nie da się wykasować). Podmiana pamięci sterownika (chip lub korekta dawki pod kątem palenia) często usuwa "problem".

Edytowane przez carster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd 65535 to zwykle błąd programu komputera spowodowany przekroczeniem (i przekręceniem wartości binarnej) sygnału z któregoś czujnika - zwykle czujnika ciśnienia w kolektorze ;) bardzo mocne przeładowanie lub padnięty czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od temperatury paliwa w dużej mierze uzależnione jest wyprzedzenie zapłonu... W razie uszkodzenia mogą być problemy z paleniem jak również silnik może "twardziej" pracować w związku ze zbyt wczesnym zapłonem.

 

sterownik silnika potrzebuje danej temp paliwa do wyznaczenia dawki, inna temperatura,inna gestosc paliwa a co za tym idzie inne dawkowanie ...

poza tym sygnal z czujnika potrzebny do prawidlowego funkcjonowania chlodnicy paliwa.

 

Co do błędu 65535 to występuje on tylko w starszych sterownikach MSA15 i wskazuje na uszkodzenie pamięci sterownika w których jest zapisany program sterujący silnika, zwykle nie ma on żadnego wpływu na pracę silnika (często błędu nie da się wykasować). Podmiana pamięci sterownika (chip lub korekta dawki pod kątem palenia) często usuwa "problem".

innym czestym powodm jest zyganie olejem do sterownika przed przewod od dolotu... to tak dla uzupelnienia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
innym czestym powodm jest zyganie olejem do sterownika przed przewod od dolotu... to tak dla uzupelnienia ...

 

faktem jest że czasem turbina potrafi zatankować olejem taki czujnik

 

teraz mi się to składa w jedną całość ....

 

a mianowicie chodzi o to że kiedyś jak podmieniłem "kosteczki" w takim sterowniku i błąd ustał a wcześniej nie dało się go skasować (dlatego tak napisałem), a teraz sobie dopiero przypominam że przy okazji też naprawiłem w tym samochodzie przewód od właśnie tego czujnika ciśnienia bo był uszkodzony.

 

Pozdrawiam :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest uszkodzony czujnik G81 czy ktoś może na komorze silnika AVB pokazać gdzie jest dokładnie ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności