Skocz do zawartości
MarceL

Jakie mogą być objawy zabrudzonej kierownicy powietrza?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być objawy zabrudzonej/uszkodzonej kierownicy powietrza oraz przewodu gumowego bezpośrenio z nią połączonego?

Podczas zdjęcia rury od filtra powietrza do kierownicy powietrza zauważyłem, że gumowa rurka od kierownicy powietrza (pierwsza pod kierownicą) jest całkiem przerwana. A i sama kierownica nie jest zbyt sterylna.

Jakie mogą być objawy takiego stanu rzeczy?

Czy możliwe że falujące obroty i apetyt na paliwo, bo to zauważyłem tylko nie wiem czy to od tego. Czy może jeszcze coś?

 

I jeszcze jedno pytanie. Silnik po prawej stronie, poniżej kolektora wylotowego jest pożądnie spocony. Co może być tego powodem. Kiepsko się tam dostać więc nie mogę dokładnie obejżeć skąd to się bierze. Ubytku żadnych płynów nie zauważyłem. Martwić się na zapas czy olać?

Silnik 1,8 ADR, '97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma odpowiedzi to może zapytam inaczej. Czy mogę spokojnie sam zająć się naprawą tego czy raczej powinien to obejżeć fachowiec. A dodam, że mechanikiem żadnym nie jestem ale conieco zrobić potrafię. I czy po czyszczeniu tej kierownicy czeka mnie jakaś regulacja Vagiem czy innym ustrojstwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do kierownicy powietrza to mam wrażenie, iż w twoim silniku ona nie występuje ponieważ nie masz w nim turbiny. Turbo występowało w silnikach 1.8 150KM. Ale mogę się mylić więc niech ktoś mnie ewentualnie poprawi. Jeżeli chodzi o pocenie się silnika niech lepiej obejrzy to jakiś fachowiec zanim się za to weźmiesz. Za obejrzenie i wystawienie wstępnej diagnozy co należy z tym zrobić raczej nic nie zapłacisz a możesz dużo zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi zadałeś teraz z tą kierownicą...

No mam coś takiego co do złudzenia przypomina kierownicę powietrza. Jest za filtrem powietrza i za ok 30 cm kawałkiem rury. Po drugiej stronie silnika. A może to właśnie przepustnica jest. Ale mógłbym przysiąc że przepustnice widziałem przy filtrze...

Chyba, że przy filtrze jest przepływomierz a przepustnicą jest własnie to co opisywałem wcześniej.

Muszę się jeszcze dokładniej temu poprzyglądać.

Może się wypowie ktoś kto ma silnik ADR, bo już zgłupiałem...

1 - zaznaczone na zdjęciu...

 

1139974ig8.th.jpg

 

na zdjęciu poniżej felerna rurka

 

1139963ni2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojojoj.... przy filtrze powietrza jest przeplywomiez MAF a to co pokazales na zdjeciu to przepustnica! przeciez do niej idzie linka gazu nie widziesz tego ?

 

Co do rurku to napisz jasniej o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś to "kolanko" które dochodzi do przepustnicy. Łączy się ono z drugiej strony z rurą od powietrza. Jeżeli zerwany jest ten przewód gumowy to trzeba go wymienić...Silnik łapie wtedy lewe powietrze, spala więcej i może szarpać. Na kompie wyjdzie najprawdopodobniej błąd o zbyt bogatej mieszance. Przewód kup w ASO bo musi on być specyficznie powyginany - inne będą pękać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli dobrze zrozumiałem, to na zdjędciu nr 1. zaznaczyłem kolanko, a nr 2. to jest przepustnica.

11399742nd7.th.jpg

Kolanko mogę spokojnie wyjąć i przeczyścić? Nic tam nie da się popsuć?

A na kompie sprawdzałem i żadnego istotnego błędu nie ma (tylko jakiś błąd: 01330 - Central Module for Central Convenience (J393) 49-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze zrozumiałeś... Tylko że w tym kolanku to nie ma co czyścić, to jest kawałek grubej rury i to wszystko...ale jak masz ochotę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO, wężyk na zamówienie za ok 60zł ale lepiej jakbym wyciągnął i pokazał stary bo nie są pewni jaki on jest.

A to kolanko to nazwali właśnie kierownicą powietrza jak ich spytałem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze widzę na tym zdjęciu to zaznaczyłeś puszkę podciśnienia sterującą przesłonami w kolektorze ssącym odpowiadającymi za jego zmienną długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a technicznie jak nazwać rzecz, gdy pójde do sklepu motoryzacyjnego ? w środku tej puszki mam złamane cięgło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pójdziesz do serwisu i podasz dane samochodu (najlepiej nr VIN) i pokażesz to zdjęcie - będą wiedzieli. Jeśli pójdziesz do zwykłego sklepu to zapomnij, że to kupisz. Nawet w serwisie mało kto o to pyta. W podróbie tego nie ma. Jeśli nie chcesz płacić za nową część szukaj na szrotach (weź zdjęcie - nie wiem czy można to nazwać bardziej technicznie jak puszką podciśnienia sterującą zmienną długością kanałów dolotowych kolektora ssącego). Zanim pójdziesz na szrot - zapytaj ile kosztuje nowa. Czasem szrociarze potrafią nieźle golić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem, wczoraj zabrałem się za czyszczenie przepustnicy i podczas demontażu kierownicy powietrza jeden z gumowych przewodów był urwany. (zaznaczony na zdjęciu). Nie mam pojęcia od czego może być. Wygląda tak jakby był odpowietrzeniem? Wydaje mi się że głowicy ale nie jestem pewien. Proszę o pomoc. Jakie mogą być skutki? 3b70423dd35cff90.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b70423dd35cff90.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEWOD ten jest połaczony z odma ktora idzie do bloku silnika obok podstawy filtra oleju i chlodniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie otwierać osobnego tematu , silnik ADR i dziś wyczaiłem że coś cyka pod maską podnoszę i mało nie wyszedłem z siebie ,nie dawno robiłem napinacz myślałem że on daje ciała ale nie po przyłożeniu ucha mam dwa namiary , szklanki lub przepustnica , bardziej obstawiam to drugie , teraz moje pytanie czy w przepustnicy ma co hałasować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności