Skocz do zawartości
n0w3y_pl

Dziwny problem z odpalaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem nie wystepuje caly czas, zauwazylem ze problem pojawia sie jak stane autem po skosie, pod górke z górki itd. na prosty jeszcze mi sie nie zdazylo,

 

Problem wystepuje niezaleznie od tego czy silnik jest cieply czy zimny.

 

A teraz objawy. W trakcie odpalanie silnikiem zaczyna rzucac i jak pzestane odpalac to tak juakby kulal na 2 gary i zdechnie, Wyjsciem z opresji jest takie ze jak czuje ze nim rzuca to

przeciagam go na rozruszniku z sekunde dluzej i odpala normalnie. Dzis jak malzonka odpalala i problem sie pojawil to slyszalem z pod maski nie zbyt mile stuki...

 

Dzieki za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie schodzi paliwo i sie zapowietrza, przeciagniesz na rozruszniku wypchnie powietrze podciagnei paliwo i jest si

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie schodzi paliwo i sie zapowietrza, przeciagniesz na rozruszniku wypchnie powietrze podciagnei paliwo i jest si
wówczas zapowietrzałby się niezależnie od położenia ale sprawdź przewody dolotowe do filtra paliwa a także do wtryskiwaczy ( czy nie są poluzowane) sprawdź też sam filtr paliwa czy odstojnik nie jest odkrecony. Ale bardziej stawiałbym na wszelkie przewody podciśnieniowe (może luźne albo przerwane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem przeczulony :)

Sprawdź kąt pompy wtryskowej...

A koło pasowe na wale nie ma bicia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MldyWilk`u wiedzialem ze to napiszesz :D nie u mnie sam robielm rozrzad i wszystko sprawdzalem podczas skladania.

 

Sprawdze przewody i filtr paliwa.

 

p.s. jak sprawdzic kąt wtrysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok logi zdjete, co prawda zapomnialem o 3 no ale ...

 

87bd5639684a3a4amed.jpgcc004aa6fff2bf3d.jpgdd02377192316fe3med.jpg

 

Dzieki za pomoc w odczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest ok ,w bloku 004 dynamicznie powinno być dla AFN od 8-12 i u Ciebie mieści się w tych granicach

 

Powinieneś jeszcze sprawdzić ten blok 004 na wolnych obrotach.

 

Turbinka ok ,brakuje tylko 003 to by było wiadomo co z przepływką (log dynamiczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logi statycznego

 

7f733ffc756220a8med.jpg

2a8267727d7de8afmed.jpg

 

Tak ok czy tez powinienem normalnie odczytac log jak na dynamicznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest ok ,niech ktoś jeszcze coś dopisze jak ma jakieś zastrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma cos do powiedzenia, lub jakies przypadlosci z takim odpalaniem to prosze o wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze podbijam temat ale jak tego nie zrobie to nikt sie nie zainteresuje tym co mam do napisania.

 

Zauwazylem ze jak wsiade do auta i wlacze swiatla postojowe podlacze kompa wlacze lamke podswietlenia, wlacze zaplon to po 5 - 10 minutach testowania przegladania neta w aucie itd przy prubie startu pojawia sie ten problem ... dzieje sie to za kazdym razem. Moze to byc akus nie trzmajacy parametrów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przewody sprawdzone i wszystkie maja sie idealnie... a czy mozliwe by bylo by to byly pprzewody jak rano pali dosc dobrze ? po sekundzie krecenia pali ladnie, a po zgaszeniu i po 5 minutach juz mial czasem problem ? z tego co wychodzi to logi wygladaja dobrze, przeody OK, filter zmianiany jakies 2 tysiace mil temu, paliwo raczej dobre ... czy moze byc problem z pompą ? albo z rozrzadem ? silnik chodzi ok ( moze troche glosniej ale nie wiem czy to nie tylko moja podswiadomosc )

 

Nie wiem juz co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podbiecie tematu lecz czuje jak bym byl tutaj sam... Czy moze by ktos cos zasugerowal ? ( podjechalem na sprawdzanie akusia i powiedzieli ze nie trzyma pod obciazeniem ( ale nie wiem na ile itd ) ) niechcial bym wymienic akusia a okaze sie ze to cos innego. Swiece raczej odpadaja bo dzieje sie to tez przy cieplym silniku.

 

z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak się sprawa rozwiązała?

pytam się bo mam coś podobnego u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien Vag'iem dawke rozruchową na wiekszą ewentualnie na max i zobacz czy pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz Kolego powiedzieć jak to sie robi VAGIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalasz vaga

 

engine

login : 12233

adaptacja kanał 05

wpisać wartość max

u mnie wyszło max 33268

było 32768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ponownie bo juz gdzies to pisałem

Miałem to samo dokładnie!

Co zrobiłem to głupie ale nie wiem bo:

Wymieniełem rozrzad i dolewam co 5000km raz na zbiornik takie cosik do czyszczenia pompowtrysków, leje paliwo tylko i wyłacznie z shell i jak reką odjał wiec spróbuj dolac tego ustrojstwa i zobacz co wyjdzie tracisz jakby co to tylko jakies 16zł

Tylko nie licz na to ze odrzu pusci wypal zbiornik i w tedy zobacz jak nie pozmoze to szukaj :6:57:

Powiem ze pytałem mechaników i takze nie wiedzieli a tu patrz naprawiło sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności