Skocz do zawartości
Jacis

Filtr paliwa ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam, odświeżę trochę temat filtra paliwa w silniku AHH, poszedłem wczoraj do sklepu by zakupić filtr paliwa do mojego paska, poprosilem o firmę Mann, miła Pani podała mi filtr, wg katalogu jest on nakręcany a u mnie wygląda na ten drugi czyli nakładane wężyki, który wg. ichniejszego katalogu jest od wersji po lifcie i na dodatek 130 KM. Co o tym wszystkim myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawekcz a jesteś pewny że nie masz odkręcanego? mam AFN i też jak patrzę na filt widzę krócce na węże ale kórna część ten tależyk jest na stałe a filtr wkręca się w niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam AFN i też jak patrzę na filt widzę krócce na węże ale kórna część ten tależyk jest na stałe a filtr wkręca się w niego

Dokładnie tak samo jest w AHH, jak już ktoś pisał wcześniej AHH i AFN to bliźniaki, które różnią się między sobą wtryskami i softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje zrobic zdjecie i wrzuce moze jutro, zobaczycie, ocenicie.

Oto zdjęcie, Marko, sipowitz i inni koledzy z forum u Was jest tak samo i jest odkręcany ?

Edytowane przez slawekcz
dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc masz inny filtr, wygląda na przeszczep z Golfa. Tak powinien wyglądać Twój oryginalny filtr:

 

filtrafnahh.jpg

 

Numer oryginału: 028 127 401 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie stosowane były filtry i takie i takie więc u kolegi slawekcz jest akurat ten drugi filtr tj knecht KL147D lub FILTRON PP839/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie stosowane były filtry i takie i takie więc u kolegi slawekcz jest akurat ten drugi filtr tj knecht KL147D lub FILTRON PP839/1

miron77 masz może jeszcze numer katalogowy tego filtra z Manna ? Podałbym biednej Pani w sklepie to by się nie motała :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie stosowane były filtry i takie i takie więc u kolegi slawekcz jest akurat ten drugi filtr tj knecht KL147D lub FILTRON PP839/1

ETKA nie wskazuje, że były właśnie dwa rodzaje, tak jak sugerujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym bardzo zdziwiony gdyby było coś zmieniane/kombinowane z tym filtrem, auto do końca serwisowane w niemczech a w kraju jestem pierwszym właścicielem dlatego moje zdziwienie że jest inny niż katalogowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo WK853/3 lub WK853/3x

 

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

 

a pani jak ma sklep to musi żeby skały sr....ły musi mieć katolok książkowy Filtrona i wtedy leci po zamiennikach

 

---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:06 ----------

 

coś takiego

 

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

 

katalog- oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłbym bardzo zdziwiony gdyby było coś zmieniane/kombinowane z tym filtrem, auto do końca serwisowane w niemczech a w kraju jestem pierwszym właścicielem dlatego moje zdziwienie że jest inny niż katalogowo

W takim razie nie wiem jeszcze wszystkiego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ma silnik AHH i filtr paliwa jest z rurkami.

IMO co ile km się wymienia filtr paliwa?

Mój ma 12k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMO co ile km się wymienia filtr paliwa?

Zwyczajowo co drugą wymianę oleju, najlepiej przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności