Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Eco Driving-co o tym sadzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

to musisz mi swoją technikę jazdy dokłądnie opisać !!!

Możesz to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostosowuje jazde do warunków a warunki sa inne na kadym odcinku drogi np nie gonie nim na 5 ponizej 90 km pod góre ,ale za to z góry jade na .........luzie :] (i rozwijam skrzydła :D )

jutro pokusze sie i napisze srednią spalania i przebyte km z mfa

Wiec trasa 2236 km srednie spalanie 5.2 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz to zrobić ?

Ja Tobie powiem..on ma AFN'a a My AVB, który niestety więcej pali...jak jeździłem ostatnio dość ostro to brał mi 9,5-10l miasto/trasa, a teraz troche zwolniłem to mieszczę sie w 7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie sugeruj sie jak na dystrybutorze w PL jest 10 litra a w baku 1,5 mniej

 

no bez przesady :!: :!: na stacjach w Zadupowie to może i takie rzeczy mają miejsce, ale kto z nas tankuje na takich stacjach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ale za to z góry jade na .........luzie :] (i rozwijam skrzydła :D )

możliwe ze sie myle ale jak jeżdzisz na luzie to auto pali wiecej niz jak jechałbyś tak samo tylko na biegu, nie musisz trzymac gazu, sprzegła itd. To o czym piszesz to są nawyki z jazdy starymi <gaźnikowymi> benzyniakami jednak jeśli auto zasilane jest wtryskiem paliwa jazda "na luzie" nie jest wcale ekonomiczna.

Prosty test rozpędz auto do powiedzmy 80 patrz na chwilowe spalanie, zdejm noge z gazu chwilowe pokazuje -,- l/100km ,a zrob to samo jadac na luzie chwilowe spalanie 2,2 l/100km.

Tak ja to widzę prosze o ewntualne komentarze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ja to widzę prosze o ewntualne komentarze

 

Temat wielokrotnie poruszany :) Masz rację to tak w skrócie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie nogi z gazu to hamowanie silnikiem (wytracasz szybciej predkosc) co do wskazan mfa zgadza sie ,ze wskaze zero z reszta nie bede śmiecił wątku bo był temat na forum czy lepiej zdjąc noge z gazu czy na luzie :cisza: , w kazdym razie ja schodze ponizej 6 i mi to pasuje pozdrawiam :cwaniak: a tak jeszcze dodam,że w czasie rozpedzania auta silnik spala najwiecej i jeśli uważacie że 5 bieg jest ok przy 50 km/h (zwłaszcza silnik nie dogrzany)to dla mnie bez znaczenia bo........ to wasze auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł o eco-drivingu już parę tyg temu. ( przed zakupem passka) Wziąłem z niego kilka zaleceń, które mają jakikolwiek sens. Zainteresowanie wzięło się stąd, że miałem zamiar kupić i kupiłem 2.0 SE benzyniaka :cwaniak:

Czyli np. przełączanie biegu na wyższy poniżej 3.000 obr - teraz ok. 2200 - 2600 obr./min. Na pewno prawdą jest, że auto spala mniej podczas hamowania silnikiem niż podczas toczenia się na luzie. Co by tu jeszcze... nie wysilam zbytnio silnika. Jest zima ( nawet w UK trafiają się poranki poniżej zera :orany: )

 

 

Chociaż na początku po zakupie trochę go przycisnąłem i spalanie było ok. 10- 10,5 L/100km, w chwili obecnej jestem na etapie schodzenia poniżej 9 L/100.

W tym artykule jest dużo żałosnych rad ale cos w tym jest, spalanie spada tylko wszystko z głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności