Skocz do zawartości
mendoza27

[ hamulce] hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanko. W moim pasku 1.9 TDI 90KM 96r. zapala się po przejechaniu ok. 3km lampka od ręcznego. Co ten znak od wielkiego brata (czyt. komputer) może oznaczać. Dodam że ilość płynu hamulcowego jest OK. Prośba do "kuczlaw" nie zamykaj tego tematu bo nie mogę tego nigdzie znależć. Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu nie ma odzielnego dzialu dla B4- k....wa niedosc ze to ochydne to jeszcze caly czas wam cos na.....la- co za szajs- prosba do MODA- zrobcie na te "niedopracowane" skrzynki oddzielny dzial- nie wiem jak mozna porownywac 35i do B4 :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arth, nie rób jaj i nie siej fermentu... b3 i b4 to praktycznie to samo. Z resztą to nie jest temat postu :cisza:

 

mendoza27, komputer nie gada tą lampką :) to pan układ hamulcowy mówi że go boli niski poziom płynu, zużycie klocków (jeśli masz czujniki) albo awaria pompki abs (jeśli masz). Ewentualnie popsuty czujnik hamulca ręcznego (pod dźwignią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak mozna porownywac 35i do B4

 

Nie wiem czy wiesz a z tego wynika że mało wiesz :D 35I to passat B3 i B4 ;)

 

mendoza27, sprawdź czujnik przy zbiorniczku wyrównawczym, ten co się obkręca wraz z zakrętką zbiorniczka. Mógł przyśniedzieć a jak nie to pogrzeb przy ręcznym. Tam też jest stycznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po zapaleniu lampki nie dziala ABS to prawdopodobnie sygnal od sterownika ABS`u o jakies usterce w ukladzie sterownika np. uszkodzone elektrozawor, elektronika itp. oczywiście warunek, że sterownik jest podwieszony pod pompe ale sadzac po 96 roku twojego paska to masz juz taki model abs`u.

 

Gdzies juz opisywalem taki przypadek pomimo protestów wielu terotyków twierdzacych, ze kontrolka nie jest spieta ze sterownikiem co oczywiscie jest błednym stwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to ja sie podpinam do tego tematu. U mnie tak samo swieci kontrolka na szafie (ta od recznego) plyn hamulcowy OK, znaczy to że klocki się kończą czy tak??

Jeśli tak to jeszcze proszę o wyjaśnienie, czujniki są tyko przy przednich kołach??

Pozdrawiam:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wiesz a z tego wynika że mało wiesz :D 35I to passat B3 i B4 ;)

 

mendoza27, sprawdź czujnik przy zbiorniczku wyrównawczym, ten co się obkręca wraz z zakrętką zbiorniczka. Mógł przyśniedzieć a jak nie to pogrzeb przy ręcznym. Tam też jest stycznik :)

 

dokładnie miałem tak samo po wymianie płynu hamulcowego. Rozruszałem go i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to jeszcze proszę o wyjaśnienie, czujniki są tyko przy przednich kołach??

Tylko przy przednich.

Tak BTW:w carismie w przednich klockach zamiast czujników są zatopione blaszki-strasznie to hałasuje i wiadomo że heble powoli się kończą a w fiacie punto (nie wiem jak w innych fiatach) czujnik jest tylko w jednym kole-przyoszczędzili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności