Skocz do zawartości
Gość Pluto

Problem z zawieszeniem-kołem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pluto

Po zmianie kół na zimowe pojawiły sie trzaski z lewej strony na przodzie.

Przy jezdzie wolnej (ruszaniu ze swiateł lub hamowaniu przed nimi) trzeszczy jakby cos z kołem było nie tak (zgrzyt jakby rotacyjny związany z obrotem koła), przy większej prędkości zanika.

Dwa miesiące temu auto miało sprawdzane zawieszenie w warsztacie i nie wykryto żadnych luzów ani niczego niepokojącego. (Było podejzenie zawieszenia bo wydawało mi się że ściaga na lewo).

Nie wiem czy jest to związane z wymianą kół czy jest jakaś inna przyczyna.

Czy można z tym jezdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ociera osłona metalowa tarczy? Przez przypadek przy zmianie kół mogła się podgiąć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

TAk jak "kuczlaw" napisał osłona mogła się odgiąć i rysze o wewnetrzna strone felgi lub jesli zmieniales takze felgi a nie same opony to wewnętrzna średnica moze nie pasować...przerabiałem to w swoim..tylko ze mi tarło wręcz nawet o zacisk hamulcowy...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedokrecone lozysko? Tez tak mialem- zaraz po zmianie zawieszenia nie wiem dlaczego sie zluzowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluto

Dzięki za pomoc.

Dzisiaj przejechłem się troche żeby sorawdzić skąd ten odgłos dochodzi.

Podczas jazdy z większą prędkością jest prawie niesłyszalny lub tarcie ustepuje ale jak zwalniam np. przed skrzyżowanie to się nasila tarcie.

Dochodzi na pewno z lewego przedniego koła.

Calkowicie ustępuje w chwili naciśnięcia hamulca a jak zwalniam to trzeszczy.

Koło oraz opona są dobre, zmieniłem kolo na zapasowe i objawy sa takie same.

Sprawdze czy felga nie jest za mała i czy nie ociera szczeka od hamulca o felge albo łozysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy przy zuzytch tylnych klockach. w trakcie jazdy słychać było tarcie, coś jak pisk ikarusa na przystanku ;) jak przycisnąłem hamulec to znikało (czasem trzeba było dwa trzy razy przyhamować). zaczynało sie znowu po kolejnym hamowaniu - i tak w kółko

okazało sie ze zaciski było zdeczko "przypieczone" i hamulec nie odpuszczał - pomogła wymiana klocków i trochę czyszczenia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluto

Dokładnie chodzi o hamulce z przodu.

Sprawdziłem na kanale u kumpla i zaciski nie odbijaja w lewym przednim kole.

Tarcza jest juz do wymiany i klocki także.

Po przeczyszczeniu tarczy tarcie jest mniej uciązliwe ale jeszcze słyszalne.

Prawa tarcza jest w dobrym stanie bo była metalowa osłona na hamulec, a w lewym kole jej już nie było.

Czyli hamulce do roboty.

Pozdrawiam

Paweł L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedziec czy mogę założyc opony 185/70 R 14 do mojego paska , są dośc duże więc mam obawy czy nie będą gdzieś tarły przy skrętach itp . Opony dostałem i chcem je poprostu wykorzystac :) pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być sworzeń wahacza, ale nie koniecznie ma być zaraz do wymiany, wystarczy że jest lekko niedokręcony czy też przesunięty, miałem podobny problem po wymianie aż poprawiłem mocowania ;) acha, trzeszczał przy skręcaniu i na wolnych obrotach trochę go było słychać

Edytowane przez volks85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje wcześniejsze pytanie, ( założenie opon 185/70 R14 do passata b2 ), pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w autodacie podają że wejdzie nawet 195/60R14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności